[ad_1]

ژنو (رویترز) – کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه گفت که اگر جهان به “فراموشی” مبتلا شود و از بحران ویروس کرونا یاد نگیرد ، جهان همه گیری های آینده را به خطر می اندازد.

مایک رایان در جلسه توجیهی در ژنو گفت: “من دیده ام که به نظر می رسد فراموشی پس از یک واقعه آسیب زا بر جهان فرود می آید و این قابل درک است.”

“اگر دوباره این کار را انجام دهیم ، همان کاری که بعد از SARS انجام دادیم ، همان کاری که بعد از H5N1 انجام دادیم ، همانطور که بعد از همه گیری H1N1 این کار را انجام دادیم ، اگر ما همچنان واقعیت کاری را که پاتوژن های نوظهور و خطرناک می توانند برای تمدن ما انجام دهند نادیده بگیریم ، در این صورت شما احتمالاً همان یا بیشتر را تجربه خواهید کرد وی گفت: “دوباره در زندگی من بدتر است.”

رایان همچنین به کشورهای پیشرفته ضربه زد و گفت کشورهای شمال اروپا “مانند خطوط هوایی ارزان قیمت” سیستم های بهداشتی را اجرا کرده اند و اکنون جهان هزینه های آن را پرداخت می کند.

وی گفت: “در شمال ، با توجه به مدل هزینه سیستم های بهداشتی ، ما سیستم های بهداشتی خود را طوری طراحی كردیم كه 95٪ ، 98٪ و با كارآیی 100٪ تحویل داده شوند. تقریباً مانند یك مدل هواپیمایی ارزان قیمت برای ارائه خدمات بهداشتی است.” او گفت.

“خوب ، ما در حال حاضر هزینه این کار را می پردازیم ، بدون اینکه این ظرفیت جاسازی شده در سیستم وجود داشته باشد – درک بهداشت به عنوان مرکز هزینه ها در اقتصاد ما ، درک سلامت به عنوان تخلیه توسعه ، کاهش سرعت اقتصاد ، و ما باید این مسئله را حل کنیم که بدان معنی است که “

Tedros Adhanom Gebreyes مدیر کل WHO همچنین از کشورها خواست که به دنبال منشا ویروس کرونا جدید سیاسی نباشند و گفت این فقط مانعی برای یادگیری حقیقت است.

تدروس گفت: “ما باید منشا این ویروس را بدانیم زیرا می تواند به ما در جلوگیری از شیوع آینده کمک کند.”

“ما چیزی برای پنهان کردن نداریم. ما می خواهیم اصل را بدانیم و همه همین.”

دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، كه چین را به پنهان كردن میزان شیوع متهم كرده و نهاد بهداشت جهانی مستقر در ژنو به پكن نزدیك است ، شرایط تحقیقات بین المللی WHO در مورد همه گیری را انتقاد كرده است.

رسانه های دولتی چین با استناد به وجود ویروس کرونا در بسته های وارداتی مواد غذایی منجمد و مقالات علمی که سال گذشته در اروپا منتشر شده بود ، گزارش دادند که این ویروس قبل از کشف آن در شهر ووهان در مرکز چین وجود داشته است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر