[ad_1]

ژنو (رویترز) – سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه دستورالعمل های استفاده از ماسک صورت را توصیه کرد ، توصیه می کند هنگام توزیع COVID-19 ، آنها را همه در مراکز بهداشتی و درمانی و همه تعاملات در فضای داخلی با تهویه ضعیف استفاده کنند.

در ماه ژوئن ، WHO از دولتها خواست كه از همه بخواهند در مكانهای عمومی داخلی و خارجی كه خطر انتقال ویروس وجود دارد ، ماسك پارچه ای بزنند.

از آن زمان به بعد ، موج جهانی همه گیر همه گیر می شود. به گفته رویترز ، بیش از 63 میلیون نفر در سراسر جهان COVID-19 را گرفتار کرده اند و 1.475 میلیون نفر در اثر آن جان خود را از دست داده اند.

در مشاوره دقیق تر که روز چهارشنبه منتشر شد ، WHO گفت که در جایی که همه گیری در حال گسترش است ، افراد – از جمله کودکان و دانش آموزان 12 ساله و بالاتر – همیشه باید در مغازه ها ، محل کار و مدارس که فاقد شرایط کافی هستند ماسک بزنند. تهویه ، و هنگام پذیرایی از بازدید کنندگان در خانه ای در اتاق هایی که تهویه خوبی ندارند.

ماسک ها را باید در فضای باز و در مکان های داخلی با تهویه مناسب که حداقل فاصله فیزیکی یک متر (3 پا) را نمی توان استفاده کرد ، استفاده کرد.

WHO گفت ، در همه سناریوها ، ماسک هایی که از انتقال ویروس جلوگیری می کنند و نه عفونت ، باید با احتیاط های دیگری مانند شستن دست همراه باشند.

وی در زمینه های توزیع COVID-19 ، استفاده از ماسک های پزشکی “جهانی” را در مراکز درمانی ، از جمله در مراقبت از بیماران دیگر ، توصیه می کند.

این مشاوره برای بازدیدکنندگان ، بیماران سرپایی و مکانهای مشترک مانند کافه ها و اتاق کارمندان اعمال می شود.

WHO گفت ، كاركنان بهداشت و درمان می توانند ماسك تنفسی N95 داشته باشند اگر در هنگام مراقبت از بیماران مبتلا به COVID-19 در دسترس باشند ، اما تنها محافظت اثبات شده آنها این است كه هنگام انجام مراحل تولید آئروسل كه خطر بیشتری دارد ،

توصیه می شود افرادی که فعالیت بدنی شدید انجام می دهند از ماسک استفاده نکنند ، به خصوص برخی از خطرات مربوط به آنها خصوصاً برای مبتلایان به آسم ماسک می گذارند.

وی افزود ، تهویه مناسب ، فاصله فیزیکی و ضد عفونی “سطوح با لمس زیاد” در سالن ورزشی باید حفظ شود یا تعطیلی موقت در نظر گرفته شود.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر