USPSTF همچنان به حمایت از مداخلات رفتاری برای کاهش خطر CVD ادامه می دهد


طبق توصیه اخیر از کارگروه خدمات پیشگیری ایالات متحده (USPSTF) ، بزرگسالانی که در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی (CVD) هستند باید برای مشاوره رفتاری برای ترویج رژیم های غذایی سالم و فعالیت بدنی ارائه یا ارجاع شوند. این توصیه درجه B است.

بیانیه به روز شده USPSTF تا حد زیادی مطابق با توصیه 2014 آن است ، اگرچه در مورد بزرگسالان مبتلا به اختلال تحمل گلوکز یا دیابت نوع 2 اعمال نمی شود ، زیرا توصیه های مربوط به این جمعیت در یک سند جداگانه ارائه شده است.

“همچنین ، در توصیه های قبل از 2014 ، جمعیت به عنوان اضافه وزن یا چاقی ، با عوامل خطر اضافی برای CVD تعریف شده است. با این حکم ، ما اضافه وزن به عنوان یک نیاز نداریم ، اگرچه بسیاری از شرکت کنندگان در نظرسنجی معتقد بودند که BMI [body mass index]، “عضو گروه کاری مارتا کوبیک ، دکتر ، دانشگاه جورج میسون ، فیرفکس ، ویرجینیا اخبار پزشکی Medscape.

توصیه به روز شده مداخلات رفتاری در مورد بزرگسالان مبتلا به پرفشاری خون ، دیس لیپیدمی ، و عوامل خطر مخلوط یا چندگانه ، مانند سندرم متابولیک یا خطر تخریب CVD 10 ساله تخمین زده می شود که 5/7 است.

توصیه به روز شده در تاریخ 24 نوامبر در جاما همراه با مقاله ای است که شواهد موجود در این مورد را مرور می کند.

خطر کمتری برای حوادث CVD

این گروه کاری 94 آزمایش تصادفی کنترل شده را بررسی کرده است که مشاوره رفتاری را برای بهبود رژیم غذایی و فعالیت بدنی در 52174 بزرگسال در معرض خطر CVD ارزیابی کرده است. پنجاه و دو آزمایش از بررسی قبلی انجام شد و 42 مورد دیگر موارد جدید بود.

حتما بخوانید:
ردیاب مگنتی (یک ماه شارژ)GM2500

مداخلات مشاوره رفتاری شامل میانه 6 ساعت تماس و 12 جلسه در طی 12 ماه است و از نظر قالب و توصیه های غذایی متفاوت است.

“هیچ مداخله بهینه یا نماینده ای مشخص نشده است. طیف گسترده ای از رویکردهای مشاوره رفتاری ، پروفایل سلامتی را بهبود می بخشد. “

به طور کلی ، مداخلات رفتاری با تماس متوسط ​​(31 تا 360 دقیقه) و تماس زیاد (> 360 دقیقه) با تمرکز بر رژیم غذایی و فعالیت بدنی در کاهش CVD م (ثر بود (ترکیب نسبی خطر ، 0.80 ، 0.95٪ CI ، 0 ، 73 – 0.87).

این عدد مورد نیاز برای درمان 100 (95٪ CI ، 74 – 154) برای جلوگیری از CVD با در نظر گرفتن نرخ پایه 5٪ می شود. گروه کاری اعلام کرد که خطرات جمعیتی به ترتیب 5/7 و 10 درصد به ترتیب برای درمان 67 (95٪ CI ، 49-103) و 50 (95٪ CI ، 37–77) مورد نیاز است.

مداخلات رفتاری همچنین با کاهش اندک اما از نظر آماری قابل توجهی در فشار خون ، لیپوپروتئین با چگالی کم ، گلوکز ناشتا و چاقی همراه بود که به طور مداوم در پیگیری 12 تا 24 ماه اندازه گیری شد. این گروه کاری گفت: مداخلات با “خطر صدمه جدی کم یا بدون خطر” همراه بود.

چالش های اجرا

کوبیک گفت “این مهم است که بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی آگاهی داشته باشند که ما یک پایگاه ادبیات داریم که در واقع از موثر بودن این مداخلات در کاهش بیماری های قلبی عروقی پشتیبانی می کند.”

کوبیک گفت: “ما از ارائه دهندگان می خواهیم خطر CVD را ارزیابی كنند ، مزایای مداخلات رفتاری را تشخیص دهند و سپس بتوانند آن را به عنوان بخشی از اقدامات مراقبت های اولیه ارائه دهند یا به خارج از كشور مراجعه كنند.”

حتما بخوانید:
باسکول؛ سایه درخت بی عار

نویسندگان نسخه در جاما می گویند شواهد در حمایت از بهینه سازی رژیم غذایی و فعالیت بدنی برای ارتقا C سلامت CV “پایدار ، سختگیرانه و شامل مسیر زندگی از رحم تا پیری است.

دکتر سادیا خان و دکتر فیلیپ گرینلند ، دانشکده پزشکی دانشگاه نورث وسترن ، شیکاگو ، ایلینوی ، نوشتند: “هنوز هیچ ترجمه موثری از این داده های موجود از آزمایش های بالینی تصادفی به کاربردها در کلینیک ها ، جوامع و افراد وجود ندارد.”

“از آنجا که رفتارهای سالم (هم سالم و هم ناسالم) غالباً ترکیبی است که در آن بزرگسالانی که رژیم های غذایی سالم تری دارند نیز معمولاً فعالیت بدنی منظمی دارند ، یک رویکرد جامع برای ارتقا health سلامت قلب و عروق ممکن است بیشترین رفتار را داشته باشد. سردبیران گفتند: “مناسب برای همه جمعیت ها ، از جمله بزرگسالان با یا بدون عوامل خطر شناخته شده”.

آنها نتیجه می گیرند: “تحقیقات آینده در مورد چگونگی شخصی سازی مداخلات رفتاری بهداشتی در سطح فردی ، همراه با مداخلات مبتنی بر جمعیت ، برای کاهش یکنواخت مرگ و میر زودرس مورد نیاز است.”

بودجه این مطالعه توسط آژانس تحقیقات و کیفیت بهداشت و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده تأمین شد. اعضای گروه کاری و سردبیران هیچ گونه روابط مالی را فاش نکردند.

جاما منتشر شده بصورت آنلاین در 24 نوامبر 2020. توصیه ها ، متن کامل ؛ گزارش شواهد ، متن كامل؛ تحریریه

برای اطلاعات بیشتر از heart.org Medscape Cardiology ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma