[ad_1]

طبق گزارش 9 دسامبر ، تیرزپاتید ، داروی جدیدی که از طریق دو مسیر کنترل گلوکز مرتبط اما جداگانه کار می کند ، در بهترین نتایج یک مرحله 3 ، مطالعه کنترل شده با دارونما SURPASS-1 در 478 بزرگسال مبتلا به دیابت نوع 2 ، اثرات مثبتی به همراه دارد. برای مطبوعات از تولید کننده ، لیلی.

مولکول تیرزپاتید اثرات آگونیستیکی بر روی گیرنده های پلی پپتید انسولینوتروپیک وابسته به گلوکز (GIP) و گیرنده های پپتید -1 (GLP-1) مانند گلوکاگون دارد و برای فعالیت خود که شامل دو نوع مختلف اینکرتین است “کرتین مضاعف” نامیده می شود. نتایج یک آزمایش فاز 2 باعث هیجان شد ، به طوری که یک پزشک هنگام گزارش در سال 2018 داده ها را “باورنکردنی” خواند.

در مورد مطالعه جدید ، دکتر خولیو روزنستاک در بیانیه ای از لیلی گفت: “این مطالعه از یک روش جسورانه برای ارزیابی اهداف A1c استفاده می کند. نه تنها تقریباً 90٪ از کل شرکت کنندگان تیرزپاتید با هدف استاندارد A1c کمتر از از 7٪ ، بیش از نیمی از بالاترین دوز نیز به A1c کمتر از 5.7٪ رسیده است ، سطحی که در افراد بدون دیابت دیده می شود – یک یافته بی سابقه و یک نقطه پایان منحصر به فرد در مطالعات ارزیابی عوامل کاهش دهنده گلوکز. “

روزنستاک یک محقق اصلی SURPASS-1 و مدیر مرکز تحقیقات دیابت در دالاس است.

نتایج SURPASS-1: بیماران مبتلا به تیرزپاتید تا 20 پوند وزن کم کردند

در مطالعه اخیر ، بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 (میانگین مدت زمان ، 4.8 سال) تشخیص داده شدند و 54٪ ساده لوحانه درمان نشدند. میانگین سطح A1c پایه 7.9٪ و میانگین وزن 85.9 kg (189 پوند) بود.

بیماران با دوز تزریق زیر جلدی تیرزپاتید 2.5 میلی گرم در هفته شروع به کار کردند ، این مقدار به مدت 40 هفته و به عنوان مونوتراپی به دوز نهایی 5 ، 10 یا 15 میلی گرم با 2.5 میلی گرم افزایش داده شد و در مقایسه با دارونما قرار گرفت. .

درمان با تیرزپاتید بسته به دوز مصرفی ، منجر به کاهش میانگین A1c از میزان پایه 1.87 تا 2.07 درصد شد که همگی در مقایسه با 0.4 درصد افزایش دارونما قابل توجه بود.

درصد بیمارانی که A1c به سطح نرمال (کمتر از 5.7 fell) سقوط کرد از 30.5 to تا 51.7 ged در مقایسه با 0.9 among در گروه کنترل بود و دوباره برای همه دوزها قابل توجه بود. .

بیماران تحت درمان با تیرزپاتید نیز وزن کم کردند. میانگین کاهش وزن پس از 40 هفته قابل توجه بود و از 7.0 تا 9.5 کیلوگرم (15 تا 21 پوند) در مقایسه با میانگین کاهش 0.7 کیلوگرم (1.5 پوند) در بیماران تحت درمان با دارونما بود.

روزنستاک افزود: “تیرزپاتید در این مطالعه کاهش قابل توجهی در A1c و وزن را برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 به دست آورد و داده های فاز 2 را تأیید و بنا کرد.”

شایعترین عوارض جانبی مربوط به دستگاه گوارش است و شدت آن خفیف تا متوسط ​​است و معمولاً در طی افزایش دوز اتفاق می افتد.

نتایج کامل SURPASS-1 در هشتاد و یکمین نشست علمی انجمن دیابت آمریکا ارائه می شود و در یک مجله معتبر در سال 2021 منتشر می شود.

SURPASS-1 یکی از هشت مطالعه فاز 3 است که دارو را بررسی می کند ، از جمله 5 مطالعه ثبت. به گفته این شرکت ، یافته های هفت مطالعه دیگر سال آینده ارائه می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیابت و غدد درون ریز ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر