[ad_1]

تعویض دریچه آئورت Transcatheter (TAVR) عملکرد تعویض دریچه آئورت (SAVR) را بهتر کرده است زیرا روش انتخاب تعویض دریچه آئورت در ایالات متحده گزارش جدیدی از داده های ثبت را نشان می دهد.

براساس داده های ارائه شده به کالج آمریکایی قلب و عروق – انجمن جراحان توراسیک ، حجم سالانه TAVR برای اولین بار از حجم جدا شده SAVR در سال 2016 بیشتر است ، اما در سال 2019 بیش از همه انواع SAVR است (72991 در مقابل 57،626). رجیستری دریچه درمانی Transcatheter (ACC-STS TVT) و پایگاه داده جراحی قلب بزرگسالان STS.

از سال 2011 ، 276،316 بیمار در ایالات متحده تحت TAVR قرار گرفته اند.

نویسنده اول ، جان دی کارول ، دکترای دانشگاه Ph.D. ، از دانشگاه پزشکی کلرادو ، آرورا ، کلرادو ، گفت: “این روندی است که ما حدود پنج سال است شاهد آن هستیم ، اما هنوز هم کمی شگفت آور است که می بینیم اعداد چقدر متفاوت هستند.

وی همچنین گفت ، همچنین شگفت آور است که کل روش های دریچه آئورت در هشت سال گذشته انجام شده است: از سال 2011 تا 2019 ، نزدیک به 800000 نفر تحت نوعی تعویض دریچه آئورت در ایالات متحده قرار گرفتند.

مطالعه کارول و همکارانش به طور همزمان در مجله کالج قلب و عروق آمریکا و سالنامه جراحی قفسه سینه.

این روندی است که حدود 5 سال است شاهد آن هستیم ، اما دیدن اینکه سرعت تفاوت در اعداد متفاوت است هنوز کمی شگفت آور است.
دکتر جان کارول

اطلاعات مربوط به سال 2019 از بیمارستانهای واقع در 49 ایالت و همچنین دو سایت در منطقه کلمبیا و دو سایت در پورتوریکو است. در آگوست سال 2020 ، 715 سایت TAVR آمریکایی وجود داشت. با راه اندازی یک وب سایت در وایومینگ در مارس 2020 ، برنامه های TAVR اکنون در هر 50 ایالت وجود دارد.

تنها سایتهای TAVR در ایالات متحده که در رجیستری STS / ACC TVT گنجانده نشده اند ، سایتهای موجود در بیمارستانهای نظامی و سیستم پزشکی کهنه سربازان (VA) هستند. طبق این مقاله ، از اواسط سال 2019 ، هشت برنامه VA TAVR وجود دارد.

در بیش از 20 صفحه – از جمله جدول بیش از 6 صفحه – و 27 صفحه داده اضافی دیگر ، این گزارش مواردی را برای همه فراهم می کند ، از جمله جزئیات استفاده از TAVR در اقلیت های محروم ، طیف گسترده ای از نتایج در بیمارستان ، وضعیت عملکرد و کیفیت زندگی و محل رهاسازی. آیا می خواهید بدانید که سرعت راه رفتن 5 متری در طول زمان چگونه تغییر کرده است؟ داخل است

کارول به theheart.org گفت: “این خدمات ما به کشور است – ارائه داده. اعداد و ارقام همان چیزی است که فکر می کنیم نکات اساسی است که باید تأکید شود ، اما به مردم اجازه می دهد خودشان داده ها را ببینند.” قلب و عروق Medscape.

وی افزود ، به روشهای مختلف ، این دادهها متفاوت و متفاوت از گزارشهای قبلی برش داده می شوند. به عنوان مثال ، مرگ و میر 30 روزه اکنون با خطر جراحی تجزیه شده است.

“تا زمان این نسخه ، ما نتایج TAVR را با همه افراد دور هم جمع می کردیم ، اما با تصویب تدریجی FDA برای گروه های کم خطر و پایین ، جمع شدن همه با هم معنی نداشت. این اولین نسخه خطی است که ما واقعاً شروع به گزارش نتایج بر اساس ارزیابی تیم قلب از نظر خطر جراحی کرده ایم. “

اگرچه میزان کلی مرگ و میر 30 روزه از 7.2٪ به 2.5٪ کاهش یافت ، اما میزان مرگ و میر در افرادی که در معرض خطر بالا یا شدید قرار دارند از 7.15٪ به 3.8٪ کاهش یافت.

کارول گفت: “بنابراین اکنون ما فقط می توانیم به گروهی با بالاترین ریسک از سال 2011 نگاه کنیم و روندهای روشنی را برای نتایج بهتر ببینیم ، اگرچه این بخشی از سازوکار بهبود نیست.”

بروز سکته های مغزی نیز با گذشت زمان کاهش یافته است ، البته متوسط ​​(2.75٪ تا 2.3٪) ، در حالی که نیاز به ضربان ساز تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است (10.9٪ تا 10.8٪) ، با وجود بیشتر درگیری بالای بیماران کم خطر

هنوز کار برای انجام

دکتر Susheel Kodali خیلی تعجب نکرده است که TAVR برای تعویض دریچه آئورت از SAVR پیشی گرفته است. کودالی ، مدیر مرکز دریچه های ساختاری قلب در دانشگاه نیویورک-presbyterian / دانشگاه کلمبیا ، ایروینگ ، نیویورک ، گفت: “مردم همیشه می خواهند به روشهای كم تهاجم روی بیاورند.” .

وی گفت: کاهش مرگ و میر 30 روزه احتمالاً به درمان بیماران کم خطر مربوط می شود ، اما “ما همچنین تجربه بسیار بیشتری داریم و دستگاه ها نیز تکثیر شده اند.” غربالگری نیز بهبود یافته است.

اما او همچنین فکر نمی کند TAVR آماده است تا بر لک های خود استراحت دهد. او نگرانی هایی دارد ، به خصوص به دلیل اینکه هر روز تعداد بیشتری از بیماران جوان تحت این روش قرار می گیرند. وی همچنین نگران دسترسی کرونر پس از TAVR و دوام طولانی مدت است.

کدعلی گفت: “ما قادر نیستیم دریچه را به گونه ای تنظیم کنیم که در عروق کرونر تداخل ایجاد نکند ، بنابراین دسترسی به عروق کرونر ممکن است چالش برانگیز باشد ، به خصوص هنگام درمان یک پیرمرد 70 ساله مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب منتشر.”

به گفته وی استقامت طولانی مدت او را نیز نگران می کند. “ما نمی توانیم آن را با استفاده از وسایل ترانس کاتر حذف کنیم ، اما می توانیم نوع دوم را قرار دهیم ، اما با تعریف ما فقط دریچه ای را قرار می دهیم که خیلی کوچک است.”

همه اینها کنار ، او احساس می کند که اجرای TAVR در 10 سال گذشته کنترل شده و مسئولیت پذیر است و آنچه برای آینده لازم است عمدتا فقط تغییر است.

کارول و کودالی هیچ رابطه مالی را فاش نکردند.

J Am Coll Cardiol. سال 2020 76: 2492-516. متن کامل

یک توراک جراحی. انتشار آنلاین در تاریخ 16 نوامبر 202 متن کامل

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قلب و عروق Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر