SUDEP می تواند 3٪ از کل مرگ ناگهانی در کودکان را توضیح دهد


مرگ ناگهانی و ناگهانی ناشی از صرع (SUDEP) ممکن است 3٪ از کل مرگ های ناگهانی در کودکان را توضیح دهد – شیوع حداقل سه برابر بیشتر از تخمین های گزارش شده قبلی – تحقیقات جدید نشان می دهددکتر ویکی ویتمور

چند سال پیش ، پیام در مورد SUDEP این بود که “این در کودکان بسیار نادر است ، بنابراین لازم نیست نگران آن باشید” ، ویکی ویتومور ، محقق ، مدیر برنامه در انستیتوی ملی اختلالات عصبی گفت: سکته. اخبار پزشکی Medscape.

وی گفت: این نتایج جدید حاصل از این مطالعه باید این پیام را هدایت کند که “این بیماری نادر است ، اما نه به همان نادری که فکر می کردیم”.

این یافته ها در هفتاد و چهارمین نشست سالانه انجمن صرع آمریکا (AES) 2020 ارائه شد که امسال به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 به صورت آنلاین برگزار شد.

نظرسنجی مبتنی بر جمعیت

بیشتر مطالعات بررسی درصد کودکان SUDEP در ایالات متحده بر اساس نمونه های مناسب انجام می شود ، با چند مطالعه مبتنی بر جمعیت.

محققان از داده های مرگ ناگهانی NIH / CDC در ثبت احوال نوجوانان استفاده کردند. CDC چند سال پیش دفتر ثبت را برای ثبت موارد سندرم مرگ ناگهانی نوزاد و سندرم مرگ ناگهانی نوزاد در نتیجه خشونت ، ضربه و سو abuse استفاده ایجاد کرد. از آن زمان ، دوره وی گسترش یافته است و اکنون ثبت احوال شامل اطلاعات مربوط به مرگ ناگهانی قلبی و SUDEP در کودکان است.

مطالعه حاضر کودکان مبتلا به SUDEP یا قلبی / SUDEP را شامل می شود که از 0 تا 17 سال از چندین کشور یا حوزه های قضایی از 2015 تا 2017 متغیر هستند.

مواردی که بیمار سابقه صرع داشته باشد ، با یا بدون شواهد تشنج در زمان مرگ ، اما به استثنای وضعیت صرع ، SUDEP در نظر گرفته می شود.

معیارهای موارد قلبی / SUDEP شامل سابقه خانوادگی بیماری قلبی ارثی یا مرگ ناگهانی قبل از 50 سالگی ، سابقه شخصی بیماری قلبی یا سابقه بالینی حاکی از بیماری قلبی مانند مرگ ناشی از ورزش است.

ویتومور گفت ، این دسته دوم می تواند کودکان مبتلا به سندرم دراوت ، نوعی صرع ناشی از جهش ژنتیکی را که هم قلب و هم مغز را تحت تأثیر قرار می دهد ، گرفتار کند.

وی گفت: “در این موارد ، گاهی دشوار است که بفهمیم کودک به دلیل عارضه قلبی یا صرع فوت کرده است.”

تجزیه و تحلیل شامل 1776 مورد است. از این تعداد ، 3٪ به عنوان SUDEP و 1٪ به عنوان SUDEP طبقه بندی می شوند.

ویتمور گفت ، شیوع نسبتاً زیاد SUDEP تا حدودی غیر منتظره است ، زیرا گزارش های قبلی میزان آن را بین 0.5 تا حدود 1 درصد تخمین زده بودند.

وی خاطرنشان کرد که مطالعه حاضر مبتنی بر جمعیت است و شامل همه مرگ های کودکان است ، در حالی که گزارش های قبلی به گواهی های مرگ متکی هستند.

وی گفت: “این احتمالاً بسیاری از مرگ ها را از دست داده است زیرا آنها دقیقاً در گواهی مرگ ثبت نشده اند یا به گونه ای گزارش نشده اند كه كسی بتواند تشخیص دهد كه این مرگ در شخصی است كه به صرع مبتلا است.” .

اختلافات نژادی

میزان کالبد شکافی برای SUDEP (70٪) در مقایسه با سایر دسته های مرگ ثبت شده (81٪ تا 100٪) کمتر بود.

ویتمور گفت ، در بیشتر حوزه های قضایی ، والدین باید به کالبد شکافی کودک رضایت دهند و بسیاری از والدینی که چنین ضرر ناگهانی را متحمل شده اند ، نمی خواهند تحقیقات بیشتری انجام شود.

“اگر می دانید فرزند شما صرع دارد ، انجام كالبد شکافی واقعاً چیز زیادی به شما نمی گوید. شما از قبل می دانید که صرع داشته اید ؛ ممکن است از علت صرع اطلاع نداشته باشید ، اما کالبد شکافی آن را مانند کودکان با مرگ ناگهانی قلبی نشان نمی دهد. “، او گفت.

SUDEP در پسران و دختران به همان اندازه شایع است. با این حال ، مرگ و میر ناشی از SUDEP در کودکان سیاه پوست (0.32 / 100.000) نسبت به کودکان سفیدپوست (0.22 / 100.000) بیشتر بود.

ویتمور گفت ، از این مطالعه مشخص نیست که چرا چنین است ، اما مطالعه دیگری که نرخ SUDEP را با کد پستی بررسی می کند نشان می دهد که ممکن است نرخ بالاتر به دلیل عوامل اقتصادی اجتماعی باشد.

وی گفت: “کودکان سیاه پوست از خانواده های کم درآمد که دسترسی به مراقبت ندارند ممکن است چنین درمان خوبی نداشته باشند و بنابراین تشنج غیرقابل کنترل بیشتری دارند که ممکن است منجر به بروز بیشتر SUDEP شود.”

SUDEP در همه سنین مشاهده می شود ، اما میزان مرگ و میر در بیماران 0 تا 1 سال (0.53 / 100000) و در افراد 14 تا 17 سال (31/0/100000) بیشترین است.

ویتمور حدس می زند که بروز SUDEP در بین جوان ترین بیماران بیشتر است زیرا تشنج آنها تازه آغاز شده است و کنترل آن دشوارتر است. در گذشته ، برخی از این موارد ممکن است به عنوان سندرم مرگ ناگهانی نوزاد طبقه بندی شده باشند ، اما اکنون به عنوان SUDEP شناخته شده اند.

در مورد گروه مسن تر ، تحقیقات نشان می دهد که بلوغ می تواند منجر به کنترل تشنج ضعیف تر شود ، که می تواند نوجوانان را در معرض خطر بیشتری برای SUDEP قرار دهد ، ویتمور گفت.

وی افزود که با ادامه سن و سال نوجوانان ، خطر SUDEP ممکن است همچنان افزایش یابد. ویتمور پیشنهاد می کند که بزرگسالان جوان که به دانشگاه می روند ، ممکن است داروهای ضد عفونی کنندگی خود را متوقف کنند و یا در هنگام مصرف آن الکل مصرف کنند.

شکست هیجان

نتایج این مطالعه نشان داد که بیشتر موارد SUDEP در هنگام خواب بدون گواهی رخ داده است. ویتمور معتقد است که خوابیدن روی صورت روی بالش می تواند در رفلکس مورد نیاز برای چرخاندن سر برای نفس کشیدن تداخل ایجاد کند. وی گفت: “این به نوعی مانند شکست تحریک است که بالقوه سازوکار اصلی است.”

ویتومور گفت ، در برخی موارد ، علائمی وجود دارد که نشان می دهد کودکان درست قبل از مرگ تشنج کرده اند.

محققان اکنون اطلاعات مربوط به سال های 2018 و 2019 را جمع آوری کرده اند و قصد دارند این داده ها را به نتایج 3 ساله فعلی اضافه کنند.

ویتمور گفت: “ما اکنون تجزیه و تحلیل خود را با درج این ارقام جدید گسترش خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که روندهایی که طی این سه سال مشاهده کرده ایم ، ادامه خواهند یافت.”

وی گفت ، نتایج جدید باید به افزایش آگاهی از SUDEP نادر باشد همانطور که قبلا تصور می شد ، کمک می کند.

وی افزود: والدین کودکان مبتلا به صرع می توانند برای کمک به کاهش خطر SUDEP اقداماتی انجام دهند. به عنوان مثال ، آنها می توانند از مانیتورهای شبانه استفاده کنند و برای کودکان در معرض خطر بیشتر (مانند کسانی که مبتلا به سندرم دراوت هستند) ، می توانند از “پتو زنگ خطر” استفاده کنند که هنگام حرکت کودک به آنها هشدار می دهد.

اظهار نظر در مورد مطالعه برای اخبار پزشکی Medscape، Daniel Goldenholz ، MD ، گروه صرع ، بخش مغز و اعصاب ، مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess ، نیویورک ، که در مطالعه SUDEP شرکت کرد ، گفت که او “س importantالات مهمی در مورد SUDEP در کودکان و تفاوت نژادی در آنها ایجاد می کند SUDEP “

گلدن هولتز گفت ، درک SUDEP تاکنون “چیزهای زیادی برای آرزو است.” “ما هنوز نمی دانیم که چرا این اتفاق می افتد و هنوز هم نمی دانیم که چگونه از آن جلوگیری کنیم.”

وی گفت ، مطالعه حاضر “چندین داده داده جدید را وارد جدول می کند که نیاز به تأیید ، تأیید و توضیح بیشتری دارند.”

ثبت مرگ ناگهانی در موارد جوان توسط موسسه ملی قلب ، ریه و خون ، انستیتوی ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها صورت می گیرد. محققان و گلدن هولز هیچ رابطه مالی را فاش نکردند.

هفتاد و چهارمین نشست سالانه انجمن صرع آمریکا (AES) 2020: خلاصه 912949 (پوستر 405). ارائه شده در 6 دسامبر سال 2020

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes