[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.

به گفته واشنگتن پست ، Pfizer قادر نخواهد بود دوزهای بیشتری از واکسن علیه COVID-19 را به ایالات متحده ارائه دهد ، زیرا کشورهای دیگر لوازم موجود را خریداری کرده اند.

دولت ایالات متحده در اوایل سال جاری توافق نامه ای را با شرکت دارویی غول پیکر امضا کرد که 100 میلیون دوز را با 1.95 میلیارد دلار تأمین می کند – برای 50 میلیون آمریکایی برای دریافت واکسن دو دوز کافی است. نیویورک تایمز ابتدا در روز دوشنبه گزارش داد ، مقامات Pfizer کارمندان Operation Warp Speed ​​را به خرید 100 میلیون دوز اضافی تشویق کردند ، اما مقامات فدرال این کار را رد کردند.

به گزارش واشنگتن پست ، سایر کشورها از آن زمان معاملات واکسن را با Pfizer امضا کرده اند ، بنابراین ایالات متحده ممکن است تا تابستان 2021 توزیع عمده دوم را دریافت نکند. بدون تعداد قابل توجهی از دوزهای اضافی ، ایالات متحده تا آوریل یا مه ممکن است نتواند برنامه واکسیناسیون COVID-19 را برای اکثر آمریکایی ها رعایت کند.

با این حال ، مقامات دولت ترامپ با استناد به سایر شرکت های واکسن سازی مانند Moderna ، به روزنامه گفتند که مشکلی پیش نخواهد آمد.

ژنرال پل استرووسکی ، رئیس تدارکات عملیات Warp Speed ​​، به واشنگتن پست گفت: “من از توانایی ما در خرید واکسن برای ارائه به کل مردم آمریکا نگران نیستم.”

وی گفت: “واضح است كه Pfizer با كشورهای دیگر برنامه ریزی كرده است. بسیاری از آنها اعلام شده است. ما این بخشها را می فهمیم.”

این روزنامه می گوید ، با واکسن COfID-19 Pfizer در آستانه تأیید FDA ، مقامات فدرال آخر هفته گذشته برای خرید 100 میلیون دوز دیگر با این شرکت تماس گرفتند ، اما این شرکت گفت که تحویل های فعلی آن قبلاً انجام شده است

انتظار می رود واکسن Pfizer و BioNTech ظرف چند روز مورد تأیید فوری قرار گیرد و اثبات شده است که در برابر COVID-19 موثر است.

Pfizer افزود که ممکن است بتواند 50 میلیون دوز در پایان سه ماهه دوم و 50 میلیون دوز دیگر در سه ماهه سوم ارائه دهد. با این حال ، این شرکت تا تابستان سال آینده نمی تواند چیزی “اساسی” ارائه دهد.

امی رز ، سخنگوی Pfizer ، به روزنامه گفت ، علاوه بر 100 میلیون دوز اولیه که ایالات متحده قبلاً ارائه كرده است ، Pfizer و مقامات فدرال باید برای توافق جدید ، “جداگانه و قابل قبول متقابل” مذاكره كنند.

بر اساس فاکس نیوز ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، روز سه شنبه یک دستور اجرایی را امضا می کند که اولویت واکسیناسیون برای آمریکایی ها است.

این روزنامه گزارش داد که این دستور به وزارت بهداشت و خدمات بشردوستانه ، آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده و شرکت مالی بین المللی توسعه بین المللی ایالات متحده برای کمک های خارجی با واکسن ها راهنمایی می کند.

مشخص نیست که آیا دستورالعمل اجرایی مربوط به مشکل فایزر است ، آیا رئیس جمهور می تواند از اجرای قراردادهای یک شرکت خصوصی با کشورهای دیگر جلوگیری کند یا خیر و آیا جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ، سیاست خود را ایجاد می کند یا خیر ، طبق CNBC. این سفارش می تواند بیشتر نمادین باشد.

FDA ممکن است این هفته مجوز اضطراری واکسن Pfizer coronavirus را صادر کند و احتمالاً هفته آینده واکسن Moderna را تصویب می کند. ایالات متحده قراردادی را برای 100 میلیون دوز با Moderna امضا کرده است.

سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات بشردوستانه روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: “ما اطمینان داریم که طبق قرارداد توافق شده 100 میلیون دوز واکسن Pfizer خواهیم داشت و همچنین پنج کاندید واکسن دیگر از جمله 100 میلیون دوز در راه مدرن است. “

مقامات فدرال روی متقاضیان واکسن AstraZeneca و Johnson & Johnson حساب کرده اند تا در ژانویه درخواست FDA را بگیرند و برای ارسال در فوریه آماده باشند.

مونسف اسلاوی ، مشاور ارشد علمی عملیات Warp Speed ​​، روز دوشنبه به واشنگتن پست گفت: “ما می توانستیم همه آنها را داشته باشیم.”

وی گفت: “و به همین دلیل ، ما اطمینان داریم که می توانیم نیازها را بدون مقیاس خاص پوشش دهیم.” “ما کارها را به گونه ای برنامه ریزی کردیم که واقعاً از سنگ پرهیز کنیم.”

منابع

واشنگتن پست ، “فایزر به مقامات ایالات متحده می گوید تا اواخر ژوئن یا ژوئیه نمی تواند واکسن های اضافی قابل توجهی تحویل دهد.”

نیویورک تایمز ، “دولت ترامپ فرصتی برای تهیه بیش از واکسن Pfizer فراهم کرده است.”

فاکس نیوز ، “ترامپ یک فرمان اجرایی برای واکسن ویروس کرونا که امریکایی ها را نسبت به کشورهای خارجی تقدم می دهد امضا خواهد کرد.”

CNBC ، “ترامپ روز سه شنبه دستور اجرایی” America First “را برای واکسن Covid-19 امضا خواهد کرد.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر