Pembrolizumab Plus Bevacizumab و سیکلوفسفامید خوراکی ، مفید در سرطان مکرر تخمدان


نیویورک (سلامت رویترز) – در بیماران مبتلا به سرطان مکرر تخمدان ، ترکیبی از پمبرولیزوماب به علاوه بواسیزوماب و سیکلوفسفامید خوراکی سود بالینی را نشان داد و در یک مطالعه غیر تصادفی فاز 2 تحمل خوبی داشت.

دکتر Emese Zsiros از مرکز جامع سرطان گفت: “ما از پمبرولیزوماب برای فعال سازی سلول های T استفاده کردیم ؛ بواسیزوماب برای کمک به سلول های T در ورود به بافت تومور و سیکلوفسفامید خوراکی برای تخریب سلول های ایمنی T-reg سرکوب کننده سیستم ایمنی بد” بوفالو در نیویورک. رویترز سلامت از طریق ایمیل. “به طور کلی ، این رژیم درمانی سه گانه در این زنان بسیار تحمل می شود ، با سه پاسخ کامل ، 16 پاسخ تا حدی ، 22 بیمار با بیماری پایدار و میزان کنترل بیماری 95٪.”

وی گفت: در حال حاضر ، بیوسیزوماب و سیکلوفسفامید خوراکی توسط رژیم NCCN تأیید می شوند و به صورت تجاری برای درمان بیماران سرطانی تخمدان در دسترس هستند. “با این حال ، در ترکیب دو برابر ، نرخ پاسخ آنقدرها بالا و ماندگار نیست.”

وی گفت: “در کلینیک خود ، ما می توانیم با درخواست یک داروی دلسوز رایگان ، پمبرولیزوماب را به این رژیم اضافه کنیم (پمبرولیزوماب به دلیل نرخ پاسخ پایین به عنوان یک داروی درمانی منفرد ، مورد تایید FDA برای سرطان مکرر تخمدان نیست).” “ما از زمان اتمام آزمایش خود اغلب از این رژیم استفاده می کنیم ، زیرا معتقدیم که این رژیم می تواند بسیار موثر باشد و کیفیت زندگی بسیار خوبی را در مقایسه با داروهای شیمی درمانی خط دوم ارائه می دهد.”

حتما بخوانید:
محرومیت از آندروژن همراه با تناسب اندام ضعیف تر ، مرگ و میر ناشی از CV

همانطور که در JAMA Oncology گزارش شده است ، از 40 زن شرکت کننده در مطالعه (میانگین سنی ، 62 سال) ، 30 نفر (75٪) سرطان تخمدان مقاوم به پلاتین و 10 نفر (25٪) به پلاتین حساس بودند. شرکت کنندگان هر سه هفته یک بار در روز پمبرولیزوماب ، 200 میلی گرم و بواسیزوماب ، 15 میلی گرم در کیلوگرم و سیکلوفسفامید خوراکی ، 50 میلی گرم ، در طی پیشرفت بیماری ، اثرات سمی غیر قابل قبول یا برداشتن رضایت از طریق ورید دریافت کردند.

همانطور که دکتر Zsiros اشاره کرد ، سه زن (7.5٪) پاسخ کامل داشتند ، 16 نفر (40٪) پاسخ نسبی داشتند و 19 نفر (47.5٪) دارای بیماری پایدار در پاسخ به درمان بر اساس معیارهای RERECIST بودند. ؛ سود بالینی در 38 (95٪) و پاسخ پایدار در 10 (25٪) مشاهده شد.

به طور کلی ، بقای بدون پیشرفت متوسط ​​(PFS) 10 ماه بود. بیماران مبتلا به بیماری حساس به پلاتین PFS متوسط ​​20.2 ماه داشتند ، در حالی که در بیماران مبتلا به بیماری مقاوم به پلاتین 6/7 ماه بود.

شایعترین عوارض جانبی مرتبط با درمان درجه 3 ، 3 فشار خون ناشی از بواسیزوماب (15٪) و لنفوپنی منتسب به سیکلوفسفامید (7.5٪) بود. بیشترین عوارض جانبی گزارش شده خستگی (45٪) ، اسهال (32.5٪) و فشار خون (27.5٪) بود.

دکتر Zsiros گفت ، “قدم بعدی ما تجزیه و تحلیل تمام روش های زیست سنجی جمع آوری شده برای درک این موضوع است که چه عاملی باعث استثنایی و پاسخگویی مداوم بیماران شده است.”

دکتر جان دیاز ، معاون سرطان زنان در انستیتوی سرطان میامی ، در ایمیلی به رویترز هلث اظهار داشت: “ترکیبی از بواسیزوماب و سیکلوفسفامید خوراکی ، رژیمی است که من در عمل خود استفاده می کنم. افزودن پمبرولیزوماب به این رژیم جدید بود. رویکرد (ها) این نتایج بسیار دلگرم کننده است ، به ویژه در این گروه از زنان ، جایی که 75 درصد در برابر پلاتین مقاوم بودند.

حتما بخوانید:
خرید آسکوربیک اسید + سیر تا پیاز اسکوربیک اسید - بازرگانی آسمان تجارت

وی گفت: “این داده ها امیدوار کننده است ، به ویژه برای بیماران مبتلا به بیماری های مقاوم به پلاتین ، که گزینه های درمانی موثر محدود است.” “این یک مطالعه کوچک بود و یافته های آن باید در یک مطالعه تصادفی بزرگتر تأیید شود. این رژیم باید توسط متخصصان آنکولوژی استفاده شود ، به ویژه ایمونوتراپی ، که عوارض جانبی منحصر به فردی دارد.”

این مطالعه توسط Merck and Co. پشتیبانی شده است. از طریق برنامه تحقیق محقق مرک. هیچ درگیری مربوطه مشخص نشد.

منبع: https://bit.ly/3mxK1Ip JAMA Oncology ، آنلاین 19 نوامبر 2020
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma