[ad_1]

نیویورک (سلامت رویترز) – در بیماران مبتلا به سرطان مکرر تخمدان ، ترکیبی از پمبرولیزوماب به علاوه بواسیزوماب و سیکلوفسفامید خوراکی سود بالینی را نشان داد و در یک مطالعه غیر تصادفی فاز 2 تحمل خوبی داشت.

دکتر Emese Zsiros از مرکز جامع سرطان گفت: “ما از پمبرولیزوماب برای فعال سازی سلول های T استفاده کردیم ؛ بواسیزوماب برای کمک به سلول های T در ورود به بافت تومور و سیکلوفسفامید خوراکی برای تخریب سلول های ایمنی T-reg سرکوب کننده سیستم ایمنی بد” بوفالو در نیویورک. رویترز سلامت از طریق ایمیل. “به طور کلی ، این رژیم درمانی سه گانه در این زنان بسیار تحمل می شود ، با سه پاسخ کامل ، 16 پاسخ تا حدی ، 22 بیمار با بیماری پایدار و میزان کنترل بیماری 95٪.”

وی گفت: در حال حاضر ، بیوسیزوماب و سیکلوفسفامید خوراکی توسط رژیم NCCN تأیید می شوند و به صورت تجاری برای درمان بیماران سرطانی تخمدان در دسترس هستند. “با این حال ، در ترکیب دو برابر ، نرخ پاسخ آنقدرها بالا و ماندگار نیست.”

وی گفت: “در کلینیک خود ، ما می توانیم با درخواست یک داروی دلسوز رایگان ، پمبرولیزوماب را به این رژیم اضافه کنیم (پمبرولیزوماب به دلیل نرخ پاسخ پایین به عنوان یک داروی درمانی منفرد ، مورد تایید FDA برای سرطان مکرر تخمدان نیست).” “ما از زمان اتمام آزمایش خود اغلب از این رژیم استفاده می کنیم ، زیرا معتقدیم که این رژیم می تواند بسیار موثر باشد و کیفیت زندگی بسیار خوبی را در مقایسه با داروهای شیمی درمانی خط دوم ارائه می دهد.”

همانطور که در JAMA Oncology گزارش شده است ، از 40 زن شرکت کننده در مطالعه (میانگین سنی ، 62 سال) ، 30 نفر (75٪) سرطان تخمدان مقاوم به پلاتین و 10 نفر (25٪) به پلاتین حساس بودند. شرکت کنندگان هر سه هفته یک بار در روز پمبرولیزوماب ، 200 میلی گرم و بواسیزوماب ، 15 میلی گرم در کیلوگرم و سیکلوفسفامید خوراکی ، 50 میلی گرم ، در طی پیشرفت بیماری ، اثرات سمی غیر قابل قبول یا برداشتن رضایت از طریق ورید دریافت کردند.

همانطور که دکتر Zsiros اشاره کرد ، سه زن (7.5٪) پاسخ کامل داشتند ، 16 نفر (40٪) پاسخ نسبی داشتند و 19 نفر (47.5٪) دارای بیماری پایدار در پاسخ به درمان بر اساس معیارهای RERECIST بودند. ؛ سود بالینی در 38 (95٪) و پاسخ پایدار در 10 (25٪) مشاهده شد.

به طور کلی ، بقای بدون پیشرفت متوسط ​​(PFS) 10 ماه بود. بیماران مبتلا به بیماری حساس به پلاتین PFS متوسط ​​20.2 ماه داشتند ، در حالی که در بیماران مبتلا به بیماری مقاوم به پلاتین 6/7 ماه بود.

شایعترین عوارض جانبی مرتبط با درمان درجه 3 ، 3 فشار خون ناشی از بواسیزوماب (15٪) و لنفوپنی منتسب به سیکلوفسفامید (7.5٪) بود. بیشترین عوارض جانبی گزارش شده خستگی (45٪) ، اسهال (32.5٪) و فشار خون (27.5٪) بود.

دکتر Zsiros گفت ، “قدم بعدی ما تجزیه و تحلیل تمام روش های زیست سنجی جمع آوری شده برای درک این موضوع است که چه عاملی باعث استثنایی و پاسخگویی مداوم بیماران شده است.”

دکتر جان دیاز ، معاون سرطان زنان در انستیتوی سرطان میامی ، در ایمیلی به رویترز هلث اظهار داشت: “ترکیبی از بواسیزوماب و سیکلوفسفامید خوراکی ، رژیمی است که من در عمل خود استفاده می کنم. افزودن پمبرولیزوماب به این رژیم جدید بود. رویکرد (ها) این نتایج بسیار دلگرم کننده است ، به ویژه در این گروه از زنان ، جایی که 75 درصد در برابر پلاتین مقاوم بودند.

وی گفت: “این داده ها امیدوار کننده است ، به ویژه برای بیماران مبتلا به بیماری های مقاوم به پلاتین ، که گزینه های درمانی موثر محدود است.” “این یک مطالعه کوچک بود و یافته های آن باید در یک مطالعه تصادفی بزرگتر تأیید شود. این رژیم باید توسط متخصصان آنکولوژی استفاده شود ، به ویژه ایمونوتراپی ، که عوارض جانبی منحصر به فردی دارد.”

این مطالعه توسط Merck and Co. پشتیبانی شده است. از طریق برنامه تحقیق محقق مرک. هیچ درگیری مربوطه مشخص نشد.

منبع: https://bit.ly/3mxK1Ip JAMA Oncology ، آنلاین 19 نوامبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر