[ad_1]

طبق اولین نتایج مطالعه PENELOPE-B ، palbocyclib مهارکننده CDK4 / 6 در بیماران مبتلا به گیرنده هورمون مثبت (HR +) ، HER2 منفی ، سود قابل توجهی ایجاد نکرد.

در این مطالعه فاز 3 ، افزودن palbocyclib به درمان غدد درون ریز استاندارد ، بقای بدون بیماری تهاجمی (iDFS) را در بیمارانی که پس از شیمی درمانی نئوآجوانتی (NACT) در معرض خطر عود بودند ، بهبود نداد.

تفاوت معنی داری در میزان iDFS با palbocyclib یا دارونما در 2 سال (88.3٪ در مقابل 84)) ، 3 سال (81.2 v در مقابل 77.7)) ، یا حتی 4 سال (73 v در مقابل 72.4)) وجود نداشت. ، با نسبت خطر طبقه ای 0.93 (P = .525).

دکتر روت ام اورگان از دانشگاه ویسکانسین-مدیسون ، که پس از ارائه مجازی فرآیند هم اندیشی سرطان پستان در سان آنتونیو در سال 2020 ، به طور مستقل اظهار نظر کرد ، گفت: “متأسفانه ، این یک آزمایش منفی بود.”

با بحث در مورد منحنی های iDFS برای پالبوسیکلیب و دارونما در طول زمان ، اورگان خاطرنشان کرد که سود کمی برای پالبوسیکلیب در محدوده 4.3٪ است ، در مقایسه با دارونما در 2 سال و 3.5٪ در 3 سال. وی افزود که مزایای آن اندک بود اما “هنوز قابل توجه است”. با این حال ، “در 4 سالگی می بینید که منحنی ها کاملاً جمع شده اند.”

“اورگان” پیشنهاد داد: “این س theال را به وجود می آورد که آیا این مطالعه به سادگی بیماران مبتلا به بیماری متاستاتیک مخفی را درمان کرده است ، زیرا من فکر می کنم این منحنی ها آنچه را که می توانیم در یک مرحله متاستاتیک درجه یک مشاهده کنیم ، منعکس می کنند”.

جزئیات مطالعه

مطالعه PENELOPE-B برای دیدن اینکه آیا پالبوسیکلیب می تواند iDFS را در زنان مبتلا به HR + ، سرطان اولیه پستان HER2 منفی ، که پس از NACT در معرض خطر عود هستند ، بهبود بخشد یا خیر

از مرحله بالینی پاتولوژیک به علاوه گیرنده و درجه استروژن (CPS-EG) برای شناسایی بیماران در معرض خطر عود مجدد استفاده شد. نمره CPS-EG 3 یا بالاتر یا 2 یا بالاتر با مشارکت گره ای به عنوان ملاک ورود استفاده شد. دکتر Sybil Loibl ، رئیس گروه پستان آلمان در Neu-Isenburg ، که داده های PENELOPE-B را در جلسه ارائه داد ، گفت: این با نرخ بقا 3 ساله بدون بیماری 77٪ همراه است.

این مطالعه شامل 1250 زنی بود که پس از NACT پاسخ کامل آسیب شناختی نداشتند. پس از جراحی ، با یا بدون پرتودرمانی ، بیماران به طور تصادفی دریافت کردند 13 سیکل پالبوسیکلیب یا دارونما (125 میلی گرم یک بار در روز ؛ 21 روز در و 7 روز استراحت از درمان). همه بیماران مطابق با استانداردهای محلی درمان غدد درون ریز همزمان دریافت کردند.

لویبل خاطرنشان كرد: “اگرچه انعطاف پذیری در بازوی پالبوسیكلیب كمتر از بازوی دارونما است ، اما هنوز هم رضایت بخش است و شدت دوز نسبی بیش از 80٪ است.”

نقطه نهایی اصلی سرعت iDFS بود. همانطور که قبلاً اشاره شد ، تفاوت معناداری بین بازوها در درصد 2 ، 3 یا 4 ساله iDFS وجود ندارد.

به طور مشابه ، از نظر نقاط انتهایی ثانویه ، که شامل نوع رویداد iDFS (عودهای دور ، عودهای محلی تهاجمی ، سرطان پستان مقابل ، دومین سرطان تهاجمی اولیه پستان و مرگ بدون رویداد قبلی) بود ، تفاوت قابل توجهی بین palbocyclib و دارونما وجود نداشت.

تجزیه و تحلیل زیرگروه iDFS تفاوت بین بازوهای مطالعه را نشان نداد. لویبل گزارش داد: “هیچ گروهی با سود بیشتر از پالبوسیكلیب قابل شناسایی نیست.”

تجزیه و تحلیل بقای کلی متوسط ​​(OS) هیچ تفاوت معنی داری بین palbocyclib و دارونما نشان نداد. بروز دو ساله سیستم عامل با پالبوسیکلیب 96.3٪ و با دارونما 94.5٪ بود. درصد سیستم عامل 3 ساله به ترتیب 93.6 و 90.5 درصد است. فرکانس های سیستم عامل چهار ساله به ترتیب 90.4 و 87.3 درصد است.

لویبل در پایان گفت: “امروز ، نتایج مطالعه PENELOPE-B از افزودن 1 سال پالبوسیكلیب به درمان غدد درون ریز پشتیبانی نمی كند. پیگیری طولانی مدت تمام مطالعات با داروهای مهاركننده CDK4 / 6 جدید باید ادامه یابد و منتظر ماند.”

یافته ها در متن

PENELOPE-B دومین مطالعه فاز 3 است که هیچ فایده ای برای palbocyclib در درمان زودرس سرطان پستان نشان نمی دهد. اولین مطالعه PALLAS بود ، که فقط چند ماه پیش در کنگره مجازی انجمن انکولوژی پزشکی اروپا 2020 اعلام شد.

در PALLAS ، درمان پالبوسیكلیب و غدد درون ریز با درمان غدد درون ریز به تنهایی در درمان زنان مبتلا به HR + ، سرطان پستان اولیه منفی با HER2 مقایسه شد ، اما هیچ مزیت دیگری مشاهده نشد.

نتایج PENELOPE-B و PALLAS با آنچه اخیراً با مهار کننده دیگری از CDK4 / 6 ، abemacyclib ، در HR + / HER2 منفی سرطان پستان مشاهده شده است ، در تضاد است.

نتایج مطالعه مرحله 3 monarchE نشان داد که هنگامی که abemacyclib به درمان غدد درون ریز اضافه شد ، کاهش نسبی خطر (259/0 = 0.95؛ 95٪ فاصله اطمینان ، 93 / 0-60 / 0) نسبت به فقط با غدد درون ریز درمانی. این نتایج همچنین در کنگره مجازی ESMO 2020 ارائه و در مجله Oncology بالینی منتشر شد.

اگرچه مشخص نیست که چرا یک مهار کننده CDK4 / 6 ممکن است در HR + / HER2 منفی ابتلا به سرطان پستان مفید باشد در حالی که دیگری نه ، “PENELOPE-B به وضوح یک مطالعه بسیار متفاوت از دو مطالعه دیگر برای مهار CDK است ، “اوگان – ریگان متوجه شد.

اول ، شرکت کنندگان در PENELOPE-B فقط در صورت عدم پاسخ کامل آسیب شناختی پس از NACT ، شرایط آزمون را داشتند. علاوه بر این ، PENELOPE-B یک مطالعه کوچکتر بود که به طور قابل توجهی کمتر از یک سوم بیماران در مطالعات PALLAS و monarchE را شامل می شد. علاوه بر این ، از نتیجه CPS-EG برای تعیین مقبولیت و نه مرحله بندی آناتومیکی استفاده می شود.

اورگان پیشنهاد داد: “Abemacyclib ممکن است یک مهار کننده م CDثرتر CDK باشد ؛ این مطمئناً یک گزینه است.” “با این حال ، این آزمایشات متاستاتیک در ردیف اول ، که دارای نسبتهای خطر قابل توجهی مشابه هستند و از مهارکننده های CDK برخوردار هستند ، پشتیبانی نمی شود.”

شاید مدت زمان کوتاهتر درمان پالبوسیکلیب در مطالعه PENELOPE-B (12 ماه در مقابل 24 ماه) تأثیر داشته باشد.

اورگان گفت: “واضح است که باید منتظر نتایج NATALEE باشیم که 3 سال است از ریبوسیکلیب استفاده می کند.” ما همچنین باید ببینیم که آیا نتایج روند monarchE طولانی تر است یا خیر.

مطالعه PENELOPE-B توسط گروه پستان آلمان با همکاری Pfizer ، AGO Study Group ، NSABP Foundation و Breast International Group حمایت مالی شد. Loibl کمک مالی و حمایت دیگری از Pfizer را در طول نظرسنجی و روابط با شرکت های دیگر خارج از کار ارائه شده نشان داد. وی همچنین از حقوق مالکیت معنوی و به عنوان یک دارنده حق ثبت اختراع در انتظار (EP14153692.0) برای روشی برای پیش بینی پاسخ به درمان حاوی ضد HER2 و یا شیمی درمانی در بیماران سرطانی پستان ، و پیوند Medscape را فاش کرد متعلق به همان شرکت MDedge است. اورگان روابط خود را با Novartis ، Eli Lilly ، Genentech ، PUMA ، Macrogenics ، Immunomedics ، Biotheranostics و Eisai نشان داده است.

منبع: Loibl S و همکاران SABCS 2020 ، خلاصه GS1-02.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر