Palbociclib در HR + ، HER2 – سرطان پستان ناامید کننده است


طبق اولین نتایج مطالعه PENELOPE-B ، palbocyclib مهارکننده CDK4 / 6 در بیماران مبتلا به گیرنده هورمون مثبت (HR +) ، HER2 منفی ، سود قابل توجهی ایجاد نکرد.

در این مطالعه فاز 3 ، افزودن palbocyclib به درمان غدد درون ریز استاندارد ، بقای بدون بیماری تهاجمی (iDFS) را در بیمارانی که پس از شیمی درمانی نئوآجوانتی (NACT) در معرض خطر عود بودند ، بهبود نداد.

تفاوت معنی داری در میزان iDFS با palbocyclib یا دارونما در 2 سال (88.3٪ در مقابل 84)) ، 3 سال (81.2 v در مقابل 77.7)) ، یا حتی 4 سال (73 v در مقابل 72.4)) وجود نداشت. ، با نسبت خطر طبقه ای 0.93 (P = .525).

دکتر روت ام اورگان از دانشگاه ویسکانسین-مدیسون ، که پس از ارائه مجازی فرآیند هم اندیشی سرطان پستان در سان آنتونیو در سال 2020 ، به طور مستقل اظهار نظر کرد ، گفت: “متأسفانه ، این یک آزمایش منفی بود.”

با بحث در مورد منحنی های iDFS برای پالبوسیکلیب و دارونما در طول زمان ، اورگان خاطرنشان کرد که سود کمی برای پالبوسیکلیب در محدوده 4.3٪ است ، در مقایسه با دارونما در 2 سال و 3.5٪ در 3 سال. وی افزود که مزایای آن اندک بود اما “هنوز قابل توجه است”. با این حال ، “در 4 سالگی می بینید که منحنی ها کاملاً جمع شده اند.”

“اورگان” پیشنهاد داد: “این س theال را به وجود می آورد که آیا این مطالعه به سادگی بیماران مبتلا به بیماری متاستاتیک مخفی را درمان کرده است ، زیرا من فکر می کنم این منحنی ها آنچه را که می توانیم در یک مرحله متاستاتیک درجه یک مشاهده کنیم ، منعکس می کنند”.

جزئیات مطالعه

مطالعه PENELOPE-B برای دیدن اینکه آیا پالبوسیکلیب می تواند iDFS را در زنان مبتلا به HR + ، سرطان اولیه پستان HER2 منفی ، که پس از NACT در معرض خطر عود هستند ، بهبود بخشد یا خیر

از مرحله بالینی پاتولوژیک به علاوه گیرنده و درجه استروژن (CPS-EG) برای شناسایی بیماران در معرض خطر عود مجدد استفاده شد. نمره CPS-EG 3 یا بالاتر یا 2 یا بالاتر با مشارکت گره ای به عنوان ملاک ورود استفاده شد. دکتر Sybil Loibl ، رئیس گروه پستان آلمان در Neu-Isenburg ، که داده های PENELOPE-B را در جلسه ارائه داد ، گفت: این با نرخ بقا 3 ساله بدون بیماری 77٪ همراه است.

این مطالعه شامل 1250 زنی بود که پس از NACT پاسخ کامل آسیب شناختی نداشتند. پس از جراحی ، با یا بدون پرتودرمانی ، بیماران به طور تصادفی دریافت کردند 13 سیکل پالبوسیکلیب یا دارونما (125 میلی گرم یک بار در روز ؛ 21 روز در و 7 روز استراحت از درمان). همه بیماران مطابق با استانداردهای محلی درمان غدد درون ریز همزمان دریافت کردند.

حتما بخوانید:
آشنایی با روشهای مختلف لوله بازکنی

لویبل خاطرنشان كرد: “اگرچه انعطاف پذیری در بازوی پالبوسیكلیب كمتر از بازوی دارونما است ، اما هنوز هم رضایت بخش است و شدت دوز نسبی بیش از 80٪ است.”

نقطه نهایی اصلی سرعت iDFS بود. همانطور که قبلاً اشاره شد ، تفاوت معناداری بین بازوها در درصد 2 ، 3 یا 4 ساله iDFS وجود ندارد.

به طور مشابه ، از نظر نقاط انتهایی ثانویه ، که شامل نوع رویداد iDFS (عودهای دور ، عودهای محلی تهاجمی ، سرطان پستان مقابل ، دومین سرطان تهاجمی اولیه پستان و مرگ بدون رویداد قبلی) بود ، تفاوت قابل توجهی بین palbocyclib و دارونما وجود نداشت.

تجزیه و تحلیل زیرگروه iDFS تفاوت بین بازوهای مطالعه را نشان نداد. لویبل گزارش داد: “هیچ گروهی با سود بیشتر از پالبوسیكلیب قابل شناسایی نیست.”

تجزیه و تحلیل بقای کلی متوسط ​​(OS) هیچ تفاوت معنی داری بین palbocyclib و دارونما نشان نداد. بروز دو ساله سیستم عامل با پالبوسیکلیب 96.3٪ و با دارونما 94.5٪ بود. درصد سیستم عامل 3 ساله به ترتیب 93.6 و 90.5 درصد است. فرکانس های سیستم عامل چهار ساله به ترتیب 90.4 و 87.3 درصد است.

لویبل در پایان گفت: “امروز ، نتایج مطالعه PENELOPE-B از افزودن 1 سال پالبوسیكلیب به درمان غدد درون ریز پشتیبانی نمی كند. پیگیری طولانی مدت تمام مطالعات با داروهای مهاركننده CDK4 / 6 جدید باید ادامه یابد و منتظر ماند.”

یافته ها در متن

PENELOPE-B دومین مطالعه فاز 3 است که هیچ فایده ای برای palbocyclib در درمان زودرس سرطان پستان نشان نمی دهد. اولین مطالعه PALLAS بود ، که فقط چند ماه پیش در کنگره مجازی انجمن انکولوژی پزشکی اروپا 2020 اعلام شد.

در PALLAS ، درمان پالبوسیكلیب و غدد درون ریز با درمان غدد درون ریز به تنهایی در درمان زنان مبتلا به HR + ، سرطان پستان اولیه منفی با HER2 مقایسه شد ، اما هیچ مزیت دیگری مشاهده نشد.

نتایج PENELOPE-B و PALLAS با آنچه اخیراً با مهار کننده دیگری از CDK4 / 6 ، abemacyclib ، در HR + / HER2 منفی سرطان پستان مشاهده شده است ، در تضاد است.

نتایج مطالعه مرحله 3 monarchE نشان داد که هنگامی که abemacyclib به درمان غدد درون ریز اضافه شد ، کاهش نسبی خطر (259/0 = 0.95؛ 95٪ فاصله اطمینان ، 93 / 0-60 / 0) نسبت به فقط با غدد درون ریز درمانی. این نتایج همچنین در کنگره مجازی ESMO 2020 ارائه و در مجله Oncology بالینی منتشر شد.

حتما بخوانید:
Coinbase در بحبوحه رکود در صنعت کریپتو، درآمد خود را 63 درصد کاهش داده است

اگرچه مشخص نیست که چرا یک مهار کننده CDK4 / 6 ممکن است در HR + / HER2 منفی ابتلا به سرطان پستان مفید باشد در حالی که دیگری نه ، “PENELOPE-B به وضوح یک مطالعه بسیار متفاوت از دو مطالعه دیگر برای مهار CDK است ، “اوگان – ریگان متوجه شد.

اول ، شرکت کنندگان در PENELOPE-B فقط در صورت عدم پاسخ کامل آسیب شناختی پس از NACT ، شرایط آزمون را داشتند. علاوه بر این ، PENELOPE-B یک مطالعه کوچکتر بود که به طور قابل توجهی کمتر از یک سوم بیماران در مطالعات PALLAS و monarchE را شامل می شد. علاوه بر این ، از نتیجه CPS-EG برای تعیین مقبولیت و نه مرحله بندی آناتومیکی استفاده می شود.

اورگان پیشنهاد داد: “Abemacyclib ممکن است یک مهار کننده م CDثرتر CDK باشد ؛ این مطمئناً یک گزینه است.” “با این حال ، این آزمایشات متاستاتیک در ردیف اول ، که دارای نسبتهای خطر قابل توجهی مشابه هستند و از مهارکننده های CDK برخوردار هستند ، پشتیبانی نمی شود.”

شاید مدت زمان کوتاهتر درمان پالبوسیکلیب در مطالعه PENELOPE-B (12 ماه در مقابل 24 ماه) تأثیر داشته باشد.

اورگان گفت: “واضح است که باید منتظر نتایج NATALEE باشیم که 3 سال است از ریبوسیکلیب استفاده می کند.” ما همچنین باید ببینیم که آیا نتایج روند monarchE طولانی تر است یا خیر.

مطالعه PENELOPE-B توسط گروه پستان آلمان با همکاری Pfizer ، AGO Study Group ، NSABP Foundation و Breast International Group حمایت مالی شد. Loibl کمک مالی و حمایت دیگری از Pfizer را در طول نظرسنجی و روابط با شرکت های دیگر خارج از کار ارائه شده نشان داد. وی همچنین از حقوق مالکیت معنوی و به عنوان یک دارنده حق ثبت اختراع در انتظار (EP14153692.0) برای روشی برای پیش بینی پاسخ به درمان حاوی ضد HER2 و یا شیمی درمانی در بیماران سرطانی پستان ، و پیوند Medscape را فاش کرد متعلق به همان شرکت MDedge است. اورگان روابط خود را با Novartis ، Eli Lilly ، Genentech ، PUMA ، Macrogenics ، Immunomedics ، Biotheranostics و Eisai نشان داده است.

منبع: Loibl S و همکاران SABCS 2020 ، خلاصه GS1-02.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma