[ad_1]

مهار کننده PARP olaparib (Lynparza) نشان داده شده است که پیشرفت بیماران مبتلا به سرطان پانکراس متاستاتیک را کاهش می دهد BRCA 1/2 جهش و قبلاً برای این نشانه تایید شده است.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که این روش ممکن است در موارد خاص مقرون به صرفه باشد ، اما یک متخصص که در این مطالعه شرکت نکرده است ، قانع نشده است.

این مطالعه در این ماه در منتشر شده است JNCCN: مجله شبکه ملی سرطان جامع.

محققان نسبت های فایده و سود اضافی (ICUR) را برای بیمارانی که olaparib نگهداری را در مقایسه با دارونما دریافت کردند محاسبه کردند. هزینه های پزشکی در تجزیه و تحلیل آنها شامل خرید داروها و هزینه های مربوط به سلامتی ، برای مدیریت اثرات سو of و مراقبت های پایان زندگی است. با استفاده از آستانه 200000 دلار تنظیم شده برای کیفیت زندگی (QALY) ، تعمیر و نگهداری olaparib برای زیرگروه ها و تنظیمات خاص بیمار مقرون به صرفه است.

دکتر بن وو از دانشگاه شانگهای Jiaotong در شانگهای چین گفت: “مقرون به صرفه بودن اولاپاریب ، که با قیمت QALY اندازه گیری می شود ، تقریباً به آستانه های آمادگی پرداخت معمولاً نزدیک است.”

وی افزود: “هزینه نگهداری اولاپاریب حتی اگر قیمت پایین تر باشد جذاب تر خواهد بود.”

بخش کوچکی از بیماران

حدود 6٪ -8٪ بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده حاوی عوامل بیماری زا هستند BRCA یا PALB2 جهش

اولارپاریب سال گذشته برای استفاده به عنوان درمان نگهدارنده خط اول جوانه زنی تأیید شد BRCAبر اساس یافته های مطالعه اصلی POLO ، سرطان متاستاتیک پانکراس متاتاتیک تغییر یافته است. نتایج نشان داد که میانگین بقا بدون پیشرفت تقریباً با اولاپاریب در مقایسه با دارونما دو برابر شد (7.4 ماه در مقابل 3.8 ماه ؛ نسبت خطر 0.53 ؛ نسبت خطر). پ = 0.004) ، اما هیچ نفعی برای بقا ندارد.

اثر اولاپاریب در کند شدن پیشرفت بیماری عامل اصلی عملکرد اقتصادی است ، اما هیچ مزیتی برای بقا با درمان نگهدارنده وجود ندارد. دکتر لیژنگ شی ، MD ، مدیر مرکز تحلیلی سیستم های بهداشتی در دانشگاه تولان در نیواورلئان ، لوئیزیانا ، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: “مزایای بقای کلی به عنوان یک عامل اصلی ارزیابی اقتصادی قانع کننده نیست.”

وی گفت: برای ایجاد اولاپاریب به عنوان یک درمان مقرون به صرفه برای سرطان متاستاتیک پانکراس ، ممکن است به بهبود بیمار برای نگهداری اولاپاریب یا کاهش هزینه های دارو نیاز باشد. اخبار پزشکی Medscape. “با این حال ، بهبود انتخاب بیمار ممکن است عملی تر باشد.”

كارشناسي كه در مطالعه شركت نكرده ، اين اظهارات را تكرار كرده و با تحليل جديد قانع نشده است. دکتر رابرت ا. ولف ، دانشگاه تگزاس ، مرکز گفت: “اگرچه شواهد جدیدی مبنی بر اینکه داروی دقیق برای زیر گروه بیماران مبتلا به سرطان پانکراس پیشرفته مناسب است ، وجود دارد اما هیچ نتیجه قطعی برای حمایت از مقرون به صرفه بودن حفظ اولاپاریب وجود ندارد.” برای سرطان توسط اندرسون ، هوستون ، در بیانیه ای.

وی همچنین خاطرنشان کرد: “تجزیه و تحلیل مقرون به صرفه بودن مهارکننده های PARP در چنین جمعیت هایی از بیماران مبتلا به سرطان مکرر تخمدان منفی است.”

جزئیات مطالعه

محققان برای مطالعه خود ، جمعیت هدف فرضی متشكلی از بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده متاستاز را در رده جوانه زا ایجاد كردند. BRCA1 یا BRCA2 جهشی که در طی شیمی درمانی مبتنی بر پلاتین با توجه به ویژگی های بیمار در مطالعه POLO پیشرفت نکرد.

داده های کارایی و سمیت نیز از مطالعه POLO به دست آمد ، در حالی که داده های هزینه و ترجیحات بهداشتی از ادبیات گرفته شده است.

این تیم سپس نسبت فزاینده سود و سود ، رشد خالص سود سلامتی و سود فزاینده نقدی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

نتایج حاصل از مدل سازی آنها نشان داد که نگهداری olaparib با افزایش هزینه 132،287 دلار و 0/691 QALY در مقابل نتایج دارونما ، برای بقای اضافی بدون پیشرفت QALY ، 191،596 دلار افزایش هزینه و سود داشته است.

تجزیه و تحلیل زیرگروه نشان داد که olaparib تعمیر و نگهداری حداقل 16.8٪ احتمال سودآوری آستانه 200،000 $ / QALY را دارد ، اما این نتایج هم به نسبت خطر بقا بدون پیشرفت و هم به قیمت اولاپاریب حساس بودند.

هنگامی که بقای کلی در نظر گرفته شد ، نگهداری olaparib با افزایش هزینه 128،266 دلار و 0.483 QALY نسبت به دارونما ، 265،290 دلار افزایش برای QALY اضافی داشت.

این مطالعه بودجه خاصی ندارد. وو و شی هیچ رابطه مالی را فاش نمی کنند.

J Natl Compr Canc Netw. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 2 نوامبر 2020. متن کامل

برای کسب اطلاعات بیشتر از Medscape Oncology ، با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر