[ad_1]

پاریس (رویترز) – روز دوشنبه اعلام شد ، سازمان هواپیمایی جهانی IATA در حال توسعه مجموعه ای از برنامه های تلفن همراه برای کمک به مسافران در محدودیت های سفر تحت COVID-19 و به اشتراک گذاری ایمن گواهینامه های آزمایش و واکسن با شرکت های هواپیمایی و دولت است.

انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی (IATA) ، که نمایندگی بسیاری از شرکت های هواپیمایی بزرگ جهان را در اختیار دارد ، قصد دارد تا پایان سال پلتفرم Travel Pass را آزمایشی کرده و در نیمه اول سال آینده آن را برای گوشی های iOS آندروید و اپل مستقر کند.

شرکت های هواپیمایی از دولت ها خواسته اند تا با موفقیت به موفقیت برسند و با انجام آزمایشات منظم COVID-19 نیاز به قرنطینه در قرنطینه ترافیک را جایگزین کنند.

نیک کارین ، رئیس امنیت یاتا گفت: “اولویت اصلی ما این است که مردم دوباره به سفر راحت برسند.” “این بدان معنی است که به دولت اطمینان می دهیم آزمایش سیستماتیک COVID-19 می تواند به عنوان جایگزین نیازهای قرنطینه عمل کند.”

IATA گفت ، سلامت مسافر و سایر داده ها به صورت متمرکز ذخیره نمی شوند ، بلکه با بلاکچین تأیید می شوند و به کاربران اجازه می دهند آنچه را به اشتراک می گذارند کنترل کنند.

یک برنامه جدید Travelless Contact Travel اطلاعات گذرنامه را با گواهینامه های آزمایش و واکسیناسیون دریافت شده از آزمایشگاه های شرکت کننده ترکیب می کند. علاوه بر این ، بر اساس سوابق بهداشتی جهانی و مراکز آزمایش و واکسیناسیون خواهد بود.

یاتا گفت ، این پلتفرم بر اساس استانداردهای منبع باز ساخته شده است تا از قابلیت همکاری با سیستم های موجود ، از جمله برنامه های مشتری خود شرکت های هواپیمایی ، پشتیبانی کند.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر