HCV Care می تواند یکی یا دو مورد را از تجربه HIV یاد بگیرد


افرادی که با عفونت ویروس هپاتیت C (HCV) زندگی می کنند با چالش های زیادی در دسترسی به مراقبت روبرو هستند که بسیاری از آنها توسط بیماران جامعه HIV به اشتراک گذاشته می شود.

ارتباط بهتر با ارائه دهندگانی که با آبشار درمانی HCV و HIV آشنا هستند ، نه تنها می تواند دسترسی به درمان HCV را بهبود بخشد ، بلکه می تواند به حفظ بیماران ، پایبندی به درمان و استفانی لاموی ، CAN Community Health ، نورث پوینت ، فلوریدا ، گفت: دستیابی به یک پاسخ ویروسی پایدار (SVR) و سرکوب ویروسی. وی نتایج یک مطالعه آزمایشی را در نشست سالانه مجازی انجمن پرستاران در ایدز 2020 ارائه داد.

لاموی و همکارانش در تلاش برای شناسایی مهمترین راهکارهای بهبود دسترسی به مراقبت در بیماران HCV خود ، داده های 12 ماهه بیمار را که از سه کلینیک آنها جمع آوری شده ارزیابی کردند. این داده ها برای دسترسی ، تعامل و نتایج درمان HCV ارزیابی شد.

این مطالعه آزمایشی شامل 126 بیمار واکنشی و 24 بیمار HCV مثبت دیگر بود که از منابع دیگر ارجاع شدند. عفونت های HCV فعال که نیاز به درمان دارند در 144 بیمار گزارش شده است.

در مجموع 59 بیمار مراقب بودند اما درمان عفونت فعال خود را شروع نکردند. لاموی گفت که دلایل زیادی از جمله بی خانمانی ، سو abuse مصرف مواد و عدم توانایی در برقراری تماس وجود دارد.

در مقابل ، 85 بیمار مبتلا به عفونت HCV درمان را آغاز کردند ، اما 35 نفر از این بیماران رژیم خود را کامل نکردند. از 50 بیمار که گزارش کردند که درمان را به اتمام رسانده اند ، 30 نفر برای تأیید سرکوب ویروسی مداوم به کلینیک مراجعه نکردند.

به گفته لاموی ، این یک پرچم قرمز برافراشت ، محققان را بر آن داشت تا رویکرد دیگری را برای مراقبت در نظر بگیرند.

مداوم مراقبت از HIV و نقش آن در HCV

محققان برای بهبود میزان کامل درمان بیماران با عفونت HCV در کلینیک های خود ، پانلی تشکیل دادند تا مداخلات لازم را شناسایی کند که می تواند موانع مراقبت را کاهش دهد.

حتما بخوانید:
یک زن 90 ساله انگلیسی ابتدا واکسن COVID دریافت کرد

تداوم مراقبت از اچ آی وی وارد عمل شده است. آنها این مدل را بر اساس آگاهی از اینکه HCV و HIV در مراقبت های یکسان با اهداف مشابه در تشخیص ، ارتباط با مراقبت ، احتباس و سرکوب مشترک دارند ، انتخاب کردند.

آنها براساس اجماع پانل و در نظر گرفتن مدل مداوم مراقبت از HIV ، تعدادی از مداخلات مورد نیاز برای رفع موانع درمان HCV را شناسایی کردند. این موارد شامل مشارکت ناوبرهای نظیر به نظیر یا هماهنگ کننده های رابط (LCC) ، استفاده از واحد پزشکی سیار ، کاربرد وسیع تری از ویزیت های آزمایشگاهی در محل و درمان دارویی است.

ثابت شد كه هماهنگ كنندگان LCC از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند ، زیرا این اعضای تیم به بیماران با حمایت اجتماعی و مالی كمك می كنند تا با چالش های دسترسی به درمان مقابله كنند. این هماهنگ کننده ها همچنین می توانند به بیماران کمک کنند تا به ارائه دهندگان تخصصی دسترسی پیدا کنند و در نهایت شانس مدیریت موفقیت آمیز HCV را افزایش دهند.

علاوه بر این ، هماهنگ کنندگان LCC می توانند به شناسایی و کاهش موانع مربوط به مسکن ، حمل و نقل و تغذیه کمک کنند. تماس مکرر با بیماران توسط هماهنگ کننده های LCC می تواند با ارائه توصیه هایی برای خدمات تغییر سوزن ، پیوستگی را تقویت کرده و آموزش کاهش خطر را ارتقا بخشد.

لاموی گفت: “اتصال مراقبین مراقبتی با ارائه دهندگان آشنا به آبشار درمانی می تواند به بهبود احتباس کمک کند و باید برای افرادی که در غربالگری و درمان HCV درگیر هستند اولویت اصلی باشد.” عدم قضاوت و نیاز مداوم به بهبود جامعه ای که از افرادی که موانع مراقبت از آنها را پذیرایی می کند ، استقبال می کند دقیقاً همان چیزی است که بیماران در برنامه ما نیاز دارند. “

جامعه ملی موانع سوخت را برای دستیابی به درمان HCV به چالش می کشد

استفاده از مواد ، سابقه تروما و مشکلات بهداشت روانی می تواند بر تعامل مراقبتی تأثیر منفی بگذارد و باید قبل از درک مزایای درمان HCV مورد توجه قرار گیرد.

حتما بخوانید:
ماسک های صورت با فلز می توانند در طی MRI بسوزند

مقابله با این مشکلات همیشه آسان نیست ، گفت: کاتلین برنوک ، FNP-BC ، AACRN ، AAHIVS ، از مرکز بهداشت خانواده Bedford-Stuyvesant در نیویورک ، در یک ایمیل به اخبار پزشکی Medscape. وی خاطرنشان کرد: چندین کشور محدودیت های شدیدی در مورد افرادی که قادر به دسترسی به درمان HCV هستند دارند و برخی از کشورها داروهای خاصی را برای افرادی که به طور فعال مواد مخدر استفاده می کنند تأیید نمی کنند.

برنوك گفت: “حتی برای كشورهای فاقد این محدودیت ها ، بسیاری از سیستم های بهداشتی دشوار هستند و ممكن است برای افرادی كه به طور فعال از آنها استفاده می كنند دوستانه نباشد.” وی افزود: مراقبت های آگاه از ضربه نیز می تواند برای درمانگاه ها دشوار باشد.

برنوك اظهار داشت: “عدم تمركز مراقبت به جوامعي كه بيشتر درگير هستند ، مي تواند به طور قابل توجهي اين موانع را برطرف كند.” وی توضیح داد که تمرکززدایی می تواند شامل خدمات مشترک محل سکونت مانند تبادل سرنگ ، استفاده از متخصصان بهداشت جامعه و ناوبری بیمار و گسترش ظرفیت درمان ارائه دهندگان مستقر در جامعه باشد.

“[And] برنوک گفت ، با گسترش خدمات بهداشت از راه دور در ایالات متحده ، اکنون حتی فرصت های بیشتری برای دسترسی به افرادی داریم که قبلاً هرگز نداشته ایم.

LaMoy و Bernock هیچ گونه روابط مالی مربوطه را فاش نمی کنند.

کنفرانس مجازی انجمن پرستاران ایدز (ANAC) 2020:
خلاصه 9. ارسال شده در 12 نوامبر 2020.

براندون می یک روزنامه نگار پزشکی مستقل است که همچنین در ASCO Daily News ، CenterWatch Weekly و Oncology Times مقاله نویسی کرده است. او در بروکلین ، نیویورک زندگی می کند. از طریق توییتر قابل دسترسی است brandonmilesmay.

برای اخبار بیشتر ، Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.
منبع: ketabche-online.ir