[ad_1]

بیماران مبتلا به کلانژیت صفراوی اولیه در یک مطالعه تصادفی کنترل شده با دارونما در مورد ایمنی ، اثربخشی و تحمل دارو با مولکول های کوچک ، بهبود سریعی در خارش و کیفیت زندگی را تجربه کردند.

محققان سینتیا لوی ، دکترای مراقبت های بهداشتی در دانشگاه میامی ، گفتند: خارش متوسط ​​تا شدید “کیفیت زندگی بیماران را تحت تأثیر قرار می دهد و بار سنگینی بر دوش آنهاست.”

وی گفت: “سرانجام ، داشتن دارویی كه این علائم را كنترل كند واقعاً مهم است.” اخبار پزشکی Medscape.

لوی در جلسه کبدی گزارش داد ، با دوز دارو از دو نوبت در روز به مدت 12 هفته ، از بیماران با خارش متوسط ​​تا شدید ، خارش قابل توجهی کمتر و کیفیت زندگی اجتماعی و عاطفی بهتری دارند. یافته های آزمایش فاز 2 GLIMMER.

بعد از یک دوره دارونما 4 هفته ای دارونما برای بیماران مبتلا به خارش در نمره 10 درجه ای ، حداقل کسانی که دارای خارش هستند ، به طور تصادفی به یکی از پنج رژیم درمانی تقسیم می شوند – یک بار در روز. linerixibate در دوزهای 20 میلی گرم ، 90 میلی گرم یا 180 میلی گرم یا دو بار در روز دوز 40 میلی گرم یا 90 میلی گرم – یا تا دارونما.

پس از 12 هفته درمان ، همه 147 شرکت کننده مجدداً به مدت 4 هفته دارونما دریافت کردند.

در طول آزمایش ، شرکت کنندگان دو بار در روز سطح خارش را ثبت کردند. برای تعیین میانگین بدترین خارش روزانه ، بدترین این نمرات روزانه به طور متوسط ​​هر 7 روز بوده است.

نقطه نهایی مطالعه تغییر در بدترین خارش روزانه از ابتدا پس از 12 هفته درمان بود. شرکت کنندگانی که خارش خود گزارش شده آنها در مقیاس 10 نمره ای 2 امتیاز بهبود یافته است ، به نظر می رسد که به این دارو پاسخ داده اند.

شرکت کنندگان همچنین PBC-40 ، ابزاری برای سنجش کیفیت زندگی در بیماران مبتلا به کلانژیت صفراوی اولیه ، پاسخ دادن به س questionsالات مربوط به خارش و وضعیت اجتماعی و عاطفی را تکمیل کردند.

کاهش در بدترین خارش روزانه از ابتدا به 12 هفته در 40 میلی گرم دو بار در روز در 2.86 امتیاز و در 90 میلی گرم دو بار در روز در 2.25 نقطه شدیدترین بود. در گروه دارونما ، میانگین کاهش 1.73 واحد بود.

طی 4 هفته بعدی دارونما ، پس از اتمام درمان ، تسکین خارش در همه گروه ها از بین رفت.

نتایج مربوط به حوزه خارش PBC-40 در هر گروه ، از جمله دارونما ، به طور قابل توجهی بهبود یافت. با این حال ، فقط کسانی که در گروه 40 میلی گرم دو بار در روز بودند ، پیشرفت های چشمگیری در زمینه اجتماعی مشاهده کردندپ = .0016) و از نظر احساسیپ = .0025) دامنه ها.

“بین افزایشی و انقلابی”

دکتر Jonathan A. Dranoff از دانشکده پزشکی دانشگاه آرکانزاس در لیتل راک ، که در این مطالعه نقش نداشت ، گفت: “نتایج” نوعی تداوم بین تدریجی و انقلابی است “. وی افزود: “این هیچ یک از موارد افراطی نیست ، اما اولین داروی جدید برای همیشه برای این منظور است که خود یک چیز خوب است.”

اثر دارونما نشان می دهد که “شاید سهم واقعی مغز غیر شناختی در خارش بیش از آنچه فکر می کردیم باشد و شایان ذکر است” ، با این وجود ، “این دارو هنوز هم اثراتی دارد که از نظر آماری با دارونما متفاوت است.”

لوی گفت ، اثر دارونما در مطالعات خارش همیشه زیاد است ، اما با گذشت زمان ضعیف می شود. وی توضیح داد که این آزمایش یک دوره 4 هفته ای دارونما داشته است تا این اثر تا حدودی از بین برود.

حدود 10٪ از گروه مطالعه به اسهال مرتبط با دارو مبتلا بودند که پیش بینی می شود و حدود 10٪ نیز به دلیل عوارض جانبی مرتبط با دارو از مطالعه خارج شدند.

لوی گفت ، Linerixibate یک مهارکننده ایلئایی در حمل و نقل اسید صفراوی وابسته به سدیم است ، بنابراین روده باید با رسوبات صفراوی اضافی مقابله کند ، اما اسهال با داروهای ضد اسهال کنترل می شود.

اسهال بعید است که در صورت عدم موفقیت سایر داروها ، بیماران دارای خارش شدید از داروی م effectiveثر استفاده نکنند. درانوف گفت: “این بیماران بیشتر اوقات با خارش مصرف می شوند.” “من فکر می کنم برای افرادی که بیماران مبتلا به کلانژیت صفراوی اولیه را به طور منظم معالجه نمی کنند ، این یکی از جنبه های دست کم گرفته شده بیماری است.”

لوی گفت ، پیشرفت در کیفیت زندگی اجتماعی و عاطفی که با لینریکسیبات دیده می شود ، نه تنها از نظر آماری قابل توجه است بلکه از نظر بالینی نیز قابل توجه است. “ما واقعاً انتظار داریم که این روی زندگی بیماران ما تأثیر بگذارد و ما منتظر مرحله 3 هستیم.”

Levy پشتیبانی GlaxoSmithKline را نشان می دهد. Dranoff روابط مالی مربوطه را فاش نمی کند.

نشست کبدی با تجربه دیجیتال 2020: انجمن تحقیقات بیماری های کبدی آمریکا (AASLD): خلاصه LP38. ارائه شده در 13 نوامبر 2020

Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر