[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در Medscape پیدا کنید مرکز منابع Coronavirus.

امروز اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مجوز استفاده اضطراری (EUA) را برای مهارکننده Janus Kinase Baricitinib (Olumiant ، Eli Lilly) در ترکیب با Remdezivir (Veklury ، Gilead) برای درمان بزرگسالان و کودکان در بیمارستان حداقل 2 سال صادر کرد. سال با سوicion ظن یا تأیید COVID-19.

درمان ترکیبی برای بیمارانی در نظر گرفته شده است که به اکسیژن مکمل ، تهویه مکانیکی یا اکسیژناسیون غشای خارج از بدن (ECMO) نیاز دارند.

طبق یک اعلامیه مطبوعاتی FDA ، در یک آزمایش بالینی ، باریسیتینیب + رمدزیویر در طی 29 روز پس از شروع درمان ، زمان بهبودی را در مقایسه با گروه کنترل که دارونما به همراه رمدزیویر دریافت کرده است ، کاهش می دهد.

متوسط ​​زمان بهبودی از COVID-19 برای گروه ترکیبی 7 روز در مقابل 8 روز برای افراد در گروه دارونما به همراه رمدزیویر بود. این آژانس در بیانیه ای گفت: بهبودی به عنوان ترخیص از بیمارستان یا “بستری شدن در بیمارستان” تعریف می شود ، اما به اکسیژن اضافی نیاز ندارد و به مراقبت های پزشکی مداوم نیاز ندارد.

در بیانیه مطبوعاتی آمده است ، بدون اطلاع از داده های خاص ، احتمال مرگ یا تهویه بیمار در روز 29 در گروه ترکیبی کمتر از کسانی است که دارونما مصرف می کنند + رمدزیویر. آژانس گفت: “برای همه این نقاط نهایی ، اثرات از نظر آماری قابل توجه است.”

ایمنی و کارایی همچنان مورد ارزیابی قرار می گیرد. باریسیتینیب به تنهایی به عنوان درمانی برای COVID-19 تأیید نشده است.

دکتر پاتریشیا کاوازونی ، سرپرست مرکز ، گفت: “مجوز اضطراری FDA برای این درمان ترکیبی نشان دهنده یک گام دیگر در درمان COVID-19 در بیماران بستری و اولین مجوز FDA برای دارویی است که از طریق التهاب کار می کند.” برای ارزیابی و تحقیقات دارویی FDA.

“با وجود پیشرفت در مدیریت عفونت COVID-19 از زمان شیوع همه گیر ، ما برای تسریع بهبودی به درمان های بیشتری نیاز داریم و آزمایش های بالینی اضافی برای شناسایی روش های درمانی که روند پیشرفت بیماری را کاهش می دهد و مرگ و میر را در بیشتر کاهش می دهد ، ضروری است. بیماران مریض ، “او گفت.

باریسیتینیب به عنوان یک مهار کننده JAK ، مسیری را که منجر به التهاب می شود ، مسدود می کند. باریسیتینیب قبلاً به عنوان داروی خوراکی تجویز می شود و برای درمان آرتریت روماتوئید متوسط ​​تا شدید توسط FDA تأیید می شود.

داده های پشتیبانی کننده EUA برای درمان ترکیبی بر اساس یک کارآزمایی بالینی تصادفی ، دو سو کور ، کنترل شده با دارونما (ACTT-2) است که توسط انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی (NIAID) انجام شده است.

این مطالعه بیماران را به مدت 29 روز دنبال کرد و شامل 1033 بیمار با COVID-19 متوسط ​​تا شدید بود. 515 بیمار باریسیتینیب بعلاوه رمدزیویر و 518 بیمار دارونما به همراه رمضوویر دریافت کردند.

FDA تأکید می کند که EUA به طور کامل FDA تأیید نشده است.

در بررسی این ترکیب ، FDA “به این نتیجه رسید که منطقی است که باور کنیم باریسیتینیب ، همراه با رمدزیویر ، ممکن است در درمان COVID-19 برای جمعیت مجاز موثر باشد” و مزایای شناخته شده بیش از خطرات شناخته شده و بالقوه است. علاوه بر این ، هیچ گزینه مناسب ، تأیید شده و در دسترس برای جمعیت تحت درمان وجود ندارد.

استفان ام. هان ، کمیساریای FDA ، گفت: “اقدامات امروز ، تلاشهای مستمر FDA برای ارائه درمانهای بالقوه COVID-19 را به موقع ، در صورت لزوم نشان می دهد ، در حالی که همچنان از تحقیقات برای ارزیابی بیشتر ایمن و موثر بودن آن ادامه می یابد.” ، دکتری “به عنوان بخشی از برنامه ما برای تسریع در درمان ویروس کرونا ، FDA همچنان از همه روشهای ممکن برای تسهیل درمانهای جدید برای بیماران در اسرع وقت برای مقابله با COVID-19 استفاده می کند.”

مارسیا فرلیک روزنامه نگار مستقلی در شیکاگو است. او پیش از این برای شیکاگو تریبون ، ساینس نیوز و Nurse.com مقاله می نوشت و سردبیر روزنامه های شیکاگو سان تایمز ، سین سیناتی انکویر و سنت بود. ابر (مینه سوتا) تایمز. او را در توییتر در دنبال کنید mfrellick

برای اخبار بیشتر ، Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir