[ad_1]

نشانه های جدید اداره غذا و دارو برای لیراگلوتید (Saxenda) برای کاهش وزن در نوجوانان چاق ، اعلام شده در 4 دسامبر ، به عنوان یک نقطه عطف برای پیشرفت در منطقه ای که از سال 2003 فرصت جدیدی برای مصرف دارو مشاهده نمی کند مورد استقبال قرار گرفته و مورد حمایت قرار گرفته است. 50٪ از لیست عوامل کاهش وزن در این گروه سنی.

اما تجربه لیراگلوتید در نوجوانان در یک مطالعه کلیدی که در اوایل سال 2020 منتشر شد ، برخی از متخصصان را قانع نکرد که تأثیرات متوسط ​​لیراگلوتید تأثیر عمده ای در کاهش گروه در حال رشد نوجوانان چاق خواهد داشت.

“تاکنون ، ما نوجوانان چاق دارای اورنتات مورد تأیید فن ترمین و فلیست” بوده ایم و برچسب فن ترمین فقط بیماران بالای 16 سال را نشان می دهد. دکتر آرون سی کلی ، رهبر آزمایش 82 هفته ای چندمرکز و آزمایشی لیراگلوتید در 251 نوجوان چاق ، گفت: “برای FDA مهم است که در نظر بگیرد که فواید لیراگلوتید بیشتر از خطرات نوجوانان است.” منجر به اقدام FDA شده است.

کلی ، استاد اطفال و مدیر مرکز چاقی کودکان در دانشگاه مینه سوتا در مینیاپولیس گفت: “ما نتایج یک مطالعه تصادفی منتشر شده قوی و چراغ سبز FDA را داریم و این باید اطمینان و اطمینان را برای استفاده از لیراگلوتید بالینی به پزشکان بدهد.”

“منحصر به فرد” کاهش BMI

سونیا کاپریو ، دکترای پزشکی ، با تجویز جدید خود در مورد نقش لیراگلوتید بیشتر تردید داشت: “تصویب دوزهای بالاتر لیراگلوتید ، بهبودی است که نشان دهنده تمایل به پذیرش چاقی نوجوانان به عنوان بیماری است که نیاز به درمان با داروهای دارویی دارد. عوامل با این حال ، مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند ، از نظر کاهش وزن چشمگیر نیست و مهمتر از همه ، لیراگلوتید با تغییرات قابل توجهی در مارکرهای متابولیکی “مانند مقاومت به انسولین ، پروتئین واکنش پذیر C بسیار حساس ، لیپوپروتئین ها و تری گلیسیرید و هموگلوبین A1c.

میانگین مشاهده شده 5٪ کاهش در شاخص توده بدن مشاهده شده پس از یک سال درمان با لیراگلوتید نسبت به پایه و در صورت عدم تغییر میانگین از پایه در بازوی دارونما “کاملاً ناکافی بود و هیچ یک از میزان متابولیسم را کاهش نمی داد. کپریو ، متخصص غدد درون ریز و استاد اطفال در دانشگاه ییل در نیوهون ، کنتیکت ، گفت:

همچنین نتایج مطالعه تحت هدایت کلی نشان داد که لیراگلوتید در 56 هفته در 5٪ در 5٪ BMI و در 26٪ 10٪ BMI را کاهش می دهد ، در حالی که در 19٪ و 8٪ مربوط به افراد دارونما در مقایسه با داروهای کنترل دارونما است. وی دید وسیع تری از مزایای بالقوه کاهش وزن کالیبر نشان داد که توسط لیراگلوتید در مطالعه نشان داده شده است.

“به طور کلی ، ما بیش از حد با چاقی کودکان منتظر می مانیم ؛ هرچه زودتر مداخله کنید ، بهتر است. کاهش BMI 3 یا 4٪ در 12 یا 13 سال می تواند سودهای بزرگی را در مسیر جاده ایجاد کند” ، زمانی که یک نوجوان معمولی است وی در مصاحبه ای گفت که مسیر حرکت وزن در حال افزایش می تواند برطرف شود.

جراحی چاقی و متابولیسم ، اگرچه بسیار م effectiveثر و معمولاً بی خطر است ، اما توسط بسیاری از پزشکان ، بیماران و خانواده ها به عنوان “آخرین چاره” دیده می شود و میزان جذب بسیار پایین در نوجوانان این شهرت را نشان می دهد. همچنین یک جایگاه مهم برای داروهای ایمن و موثر ایجاد می کند تا علاوه بر تغییر در سبک زندگی که اغلب تنها به کار نمی رود بی اثر است. کلی گفت: مکانیسم اصلی لیراگلوتید برای کاهش وزن سرکوب گرسنگی است.

داروهای موجود محدودیت هایی دارند

درمان های پزشکی موجود ، اورلیستات و فن ترمین ، هر دو دارای اشکالات قابل توجهی هستند که استفاده از آنها را محدود می کند. Orlistat (Xenical، Alli) ، FDA مورد تایید نوجوانان 12-16 ساله از سال 2003 ، جذب چربی روده را محدود می کند و اغلب منجر به اثرات نامطلوب دستگاه گوارش می شود. تأیید فن ترمین برای نوجوانان مسن به سال 1959 برمی گردد و شواهد کمی دارد ، برچسب آن را محدود به استفاده “کوتاه مدت” می کند ، که معمولاً حداکثر برای 12 هفته مصرف می شود. و به عنوان یک محرک ، فن ترمین اغلب به عنوان یک خطر بالقوه دیده می شود ، اگرچه کلی خاطرنشان می کند که محرک ها درمان های پذیرفته شده دیگری برای سایر اختلالات در کودکان و نوجوانان هستند.

لیراگلوتید به نوجوانان چاق در مدیریت کاهش وزن مزیت می بخشد.

کاپریو موافقت کرد: “هرچه زودتر چاقی کودکان را درمان کنیم ، بهتر است ، با توجه به اینکه ردیابی آن تا بزرگسالی بهتر است” وی در مصاحبه ای گفت: “باید دید آیا کاهش وزن با یک عامل دارویی به پیشگیری از مسیرهای غلبه بر وزن و عوارض آن کمک می کند. در حال حاضر به نظر می رسد که جراحی می تواند م effectiveثرتر باشد”

یکی دیگر از اشکالاتی که برای آینده نزدیک با استفاده از لیراگلوتید وجود دارد ، هزینه آن برای بسیاری از بیماران ، بیش از 10 هزار دلار در سال با قیمت های خرده فروشی کامل برای فرمول کاهش وزن است ، با توجه به اینکه بیمه ها اطلاعات پوشش دهی ضعیفی برای این شاخص داشتند. در بزرگسالان ، کاپریو و کلی اشاره کردند.

رعایت لیراگلوتید نیز مهم است. مطالعه کلی بیماران را در طی 26 هفته اول درمان پس از 56 هفته درمان دنبال کرد و نشان داد که میانگین وزنه ها طی 6 ماه پس از قطع درمان به تقریباً سطح پایه بازگشتند.

درمان چاقی یک عمر ادامه دارد

كلی با اشاره به بهبودی كه در مطالعه خود هنگام توقف لیراگلوتید به عنوان شاهد اضافی برای این مفهوم مشاهده كرد ، گفت: “چاقی یك بیماری مزمن است كه به درمان مزمن نیاز دارد. وی گفت: “کل درمان چاقی یک عمر است.”

وی بر اهمیت بحث پزشکان با بیماران نوجوان و خانواده های آنها درباره احتمال ماندن برای سالها در معالجه لیراگلوتید برای حفظ کاهش وزن تأکید کرد. تجربه وی از مطالعه تصادفی او را متقاعد می کند که بسیاری از نوجوانان چاق روزانه با استفاده از قلم لیراگلوتید زیر جلدی تزریق می شوند ، اما او اعتراف می کند که برخی از نوجوانان این کار را دافعه می دانند.

در کوتاه مدت ، کلی درمان لیراگلوتید را برای نوجوانان به عنوان چیزی در نظر می گیرد که بیشتر به بیمارانی که در مراکز مدیریت چاقی تحت مراقبت هستند ، داده می شود. “من فکر می کنم که در نهایت شاهد انتقال آن به تنظیمات بیشتر مراقبت های اولیه خواهیم بود ، اما این راه در راه خواهد بود.”

مطالعه لیراگلوتید در بزرگسالان توسط Novo Nordisk ، شرکت ارائه دهنده لیراگلوتید (ساکسندا) حمایت مالی می شود. کلی مشاور Novo Nordisk و همچنین Orexigen Therapy، Vivus و WW بود و بودجه تحقیقاتی را از AstraZeneca دریافت کرد. کاپریو هیچ افشاگری ندارد.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر