FDA در حال پاک کردن اولین دارو برای دلایل نادر ژنتیکی چاقی شدید است


سازمان غذا و داروی آمریكا (FDA) داروی سل ممانوتید را تأیید كرده است (بی عفتی، داروهای ریتم ریتم) برای کنترل وزن در بزرگسالان و کودکان زیر 6 سال مبتلا به چاقی ناشی از پروپیوملانو کورتین (POMC) ، پروتئین کانورتاز سوبتیلیسین / ککسین نوع 1 (PCSK1) یا گیرنده لپتین (LEPR) ، تأیید شده توسط آزمایش ژنتیک.

افراد مبتلا به این دلایل نادر ژنتیکی چاقی شدید ، وزن طبیعی هنگام تولد دارند ، اما در طی ماهها به دلیل گرسنگی سیری ناپذیر (هایپرفاژی) دچار چاقی شدید مداوم می شوند.

Setmelanotide ، آگونیست گیرنده ملانوكورتین -4 (MC4R) ، اولین درمان مورد تأیید FDA برای این اختلالات است.

“بسیاری از بیماران و خانواده های مبتلا به این بیماری ها با کلاله اغلب سنگین همراه با چاقی شدید روبرو هستند. برای مقابله با این چاقی و کنترل رفتارهای مخرب بدنبال غذا ، مراقبان اغلب کابینت و یخچال را قفل می کنند و به طور قابل توجهی اجتماعی را محدود می کنند. فعالیت ها ، “دکتر جنیفر میلر ، متخصص غدد غدد کودکان در دانشگاه بهداشت فلوریدا ، گینسویل ، در یک خبرنامه مطبوعاتی صادر شده توسط این شرکت گفت.

وی خاطرنشان كرد: این تصویب FDA یك نقطه عطف مهم است ، با ارائه درمان بسیار مورد نیاز و حمایت از استفاده از آزمایش ژنتیك برای شناسایی و تشخیص صحیح بیماران مبتلا به این بیماری های نادر ژنتیك دارای چاقی.

دیوید میکر ، دکتر ، رئیس ، رئیس و مدیر عامل شرکت داروسازی ریتم ، افزود: “ما در حال پیشرفت دارویی درجه یک و دقیق هستیم که برای رفع مستقیم علت اصلی چاقی ناشی از کمبودهای ژنتیکی در مسیر MC4R طراحی شده است. “

حتما بخوانید:
5 سالن عقد مجلل و لوکس کرج در سوربان

Setmelanotide در دو آزمایش بالینی فاز 3 مورد بررسی قرار گرفت .در یک مطالعه ، 80٪ بیماران چاق به دلیل کمبود POMC یا PCSK1 پس از 1 سال درمان به بیش از 10٪ کاهش وزن دست یافتند.

در مطالعه دیگر ، 5/45 درصد از بیماران چاق به دلیل کمبود LEPR با 1 سال درمان به بیش از 10 درصد کاهش وزن دست یافتند.

نتایج هر دو آزمون اخیراً در دیابت لانست و غدد درون ریز و در هفته چاقی مورد بحث قرار گرفت® همانطور که گزارش شده است ، جلسه تعاملی 2020 اخبار پزشکی Medscape.

Setmelanotide به طور کلی در هر دو مطالعه به خوبی تحمل می شود. واکنش های محل تزریق ، هایپرپیگمانتاسیون پوست و حالت تهوع شایع ترین عوارض جانبی است.

برچسب دارو یادآور می شود که درمان با ستملانوتید ممکن است باعث اختلالات برانگیختگی جنسی ، افسردگی و خودکشی ، رنگدانه سازی پوست و تیرگی خالهای قبلی شود.

برچسب دارو همچنین خطر عوارض جانبی جدی را به دلیل نگهدارنده الکل بنزیل در نوزادان و نوزادان کم وزن متذکر می شود. Setmelanotide برای استفاده در نوزادان یا نوزادان تأیید نشده است.

این شرکت انتظار دارد این دارو در سه ماهه اول سال 2021 به صورت تجاری در ایالات متحده عرضه شود.

داروی Setmelanotide برای درمان چاقی همراه با نقایص ژنتیکی نادر دارای تعیین موفقیت درمانی FDA و همچنین تعیین داروی یتیم است.

این شرکت همچنین در یک مطالعه محوری در مرحله 3 در افراد مبتلا به سندرم باردت-بیدل یا آلستروم ، در حال ارزیابی استملانوتید برای کاهش گرسنگی و وزن بدن است و به زودی اطلاعات مربوط به بالاترین خطوط منتشر خواهد شد.

حتما بخوانید:
چالش بزرگ Becerra: واکسیناسیون آمریکایی ها در برابر ویروس ها

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیابت و غدد درون ریز ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma