[ad_1]

آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) واکسن COvID-19 Pfizer / BioNTech را برای استفاده اضطراری مجاز دانسته است ، این یک نقطه عطف در تلاش این کشور برای کنترل بیماری همه گیر است که باعث هزاران مرگ در روز می شود.

مجوز اضطراری مورد انتظار (EUA) این واکسن – اولین تاییدیه در ایالات متحده – با خوش بینی توسط متخصصان بیماری های عفونی و بیماری های ریوی مورد استقبال قرار گرفت ، اگرچه س questionsالات مربوط به استفاده از آن در افراد با حساسیت آلرژیک و ایمنی در زنان باردار بی پاسخ مانده است. زنان و چقدر توزیع روان خواهد بود.دکتر ویلیام شافنر

ویلیام شفنر ، Ph.D. ، استاد بیماریهای عفونی در دانشکده دانشگاه Vanderbilt در نشویل ، تنسی ، گفت: “خوشحالم. این اولین گام سخت در راه طولانی برای کنترل این بیماری همه گیر COVID است.” s اخبار پزشکی Medscape.

FDA در پی توصیه 10 دسامبر در جلسه کمیته مشورتی آژانس واکسن ها و محصولات ارگانیک وابسته (VRBPAC) چراغ سبز نشان داد. این کمیته 17-4 رای مثبت به مجوز اضطراری داد.دکتر دیال هیولت

دیال هیولت ، سخنگوی انجمن بیماری های عفونی آمریکا (IDSA) گفت: واکسن COVID-19 “تأثیر زیادی در اینجا در ایالات متحده خواهد داشت. من نسبت به آن بسیار خوش بین هستم.” اخبار پزشکی Medscape.دکتر دانیل کالور

دانیل کالور ، رئیس DO ، رئیس پزشکی در کلینیک کلیولند در اوهایو ، نیز امیدوار است. “من درک می کنم که تجهیزات واکسن از قبل در مراکز موجود است و نسبتاً سریع تحویل می شود. امید این خواهد بود که بتوانیم واکسیناسیون افراد را از هفته آینده آغاز کنیم.”

واکنش های آلرژیک در انگلیس گزارش شده است

پس از آغاز واکسیناسیون با واکسن Pfizer در انگلیس در روز سه شنبه ، گزارش هایی از دو کارمند بهداشتی که واکنش های آلرژیک داشتند وجود دارد. آنها از آن زمان بهبود یافته اند ، اما مقامات هشدار داده اند که افرادی که سابقه واکنشهای آلرژیک شدید دارند ، نباید در حال حاضر واکسن Pfizer دریافت کنند.

شفنر گفت: “در حال حاضر ، آنها افرادي را كه واكنش آلرژي قابل توجهي داشته اند مجبور به كناره گيري مي كنند.

هیولت گفت ، هر دو گیرنده واکسن که آنافیلاکسی داشتند از EpiPens استفاده می کردند زیرا در معرض خطر واکنشهای آلرژیک بودند. وی افزود ، اگر سایر واکسنهای COVID-19 برای استفاده در آینده تأیید شود ، ممکن است افراد آلرژیک به واکسن Pfizer گزینه دیگری داشته باشند.

الگوهای تسکین دهنده

شفنر از تصمیم کمیته مشورتی CDC در اقدامات ایمن سازی (ACIP) برای شروع واکسیناسیون با کارکنان مراقبت های بهداشتی و ساکنان مراکز مراقبت طولانی مدت پشتیبانی می کند.

شفنر ، که همچنین عضو سابق هیئت مدیره IDSA است ، گفت: “به خصوص واکسیناسیون متخصصان بهداشت ، الگویی برای عموم مردم خواهد بود.” “اگر ما را با لباس سفید و اسکراب های آبی رنگی که برای واکسن به صف شده اند مشاهده کنید ، این اطمینان را ایجاد می کند.”

شفنر گفت: برای افزایش بیشتر دریافت واکسن COVID-19 ، مقامات بهداشت عمومی باید اطلاعاتی را ارائه دهند و به مردم اطمینان دهند.

هیولت موافقت کرد. وی افزود: “من می دانم كه افراد زیادی در مورد واكسن مردد هستند. ما به عنوان متخصص بیماری های عفونی و افراد بهداشت عمومی سعی می كنیم بسیاری از نگرانی های مردم را آرام كنیم.”

اطمینان به ویژه در جوامع اقلیت مهم خواهد بود. شفنر گفت: “آنها بطور نامتناسبی تحت تأثیر ویروس قرار گرفته اند و سابقه سنتی در واکسیناسیون بهینه ندارند.” “ما باید به ویژه با اطلاعات و اطمینان خوب با آنها تماس بگیریم … تا آنها بتوانند تصمیمات خوبی برای خود و خانواده خود بگیرند.”

هیچ واکسنی 100٪ موثر یا کاملاً بدون عوارض جانبی نیست. هیولت ، مدیر پزشکی در مراکز کنترل بیماری و معاون کمیساری بهداشت در وزارت بهداشت گفت: “همیشه احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد ، اما ما فکر می کنیم در بیشتر موارد این یک واکسن ایمن و موثر خواهد بود.” از شهرستان وستچستر در White Plains ، نیویورک.

توزیع: صاف یا پر از اختلاف؟

شفنر گفت علاوه بر نگرانی از عدم استفاده برخی از افراد از واکسن COVID-19 ، ممکن است مشکلاتی در زمینه انتقال واکسن نیز وجود داشته باشد.

کالور موافقت کرد. وی گفت: “در مراحل اولیه ، من انتظار دارم كه برخی از انکسارها وجود داشته باشد ، اما از آنجا كه تعداد آنها نسبتاً كم است ، این باید خوب باشد.”

کالور افزود: “من فکر می کنم وقتی شروع به برنامه های واکسیناسیون بزرگتر می کنیم – زنجیره تأمین ، حمل و نقل و ذخیره سازی یک کار هرکول است.” “هماهنگی دقیق بین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ، توزیع کنندگان ، ارائه دهندگان و کارکنان بهداشت عمومی برای تحقق این امر لازم است.”

برنامه ریزی و انتشار نیز باید در خارج از ایالات متحده متمرکز شود. کالور گفت ، هر گونه مشکلی در انتشار یا تجویز واکسن در ایالات متحده “فقط در چند قسمت دیگر جهان تکثیر خواهد شد.” از آنجا که COVID-19 یک بیماری همه گیر است ، “ما باید در مورد واکسیناسیون در سراسر جهان فکر کنیم.”

بررسی حوادث ناگوار

عوارض جانبی مشترک در واکسیناسیون به طور کلی – درد در محل تزریق ، سردرد و تب – با واکسن های COVID-19 غیر منتظره نیست. با این حال ، متخصصان همچنان نگران هستند که ممکن است اشتباهاً سایر موارد غیرمستقیم به واکسیناسیون نسبت داده شود. به عنوان مثال ، اگر سقوط ، حمله قلبی یا مرگ در طی چند روز پس از ایمن سازی رخ دهد ، برخی ممکن است بلافاصله محصول واکسن را مقصر بدانند.

کالور گفت: “مهم است که به یاد داشته باشید هر نوع روش درمانی درمانی جدید و بسیار تبلیغاتی از این قبیل تحت کنترل زیادی خواهد بود ، بنابراین شنیدن چیزی که برای شخصی اتفاق می افتد غیرمعمول خواهد بود.” شرکت های واکسیناسیون و آژانس های بهداشتی تمام وقایع جانبی گزارش شده را با دقت ارزیابی می کنند تا اطمینان حاصل شود که هیچ هشدار ایمنی در آزمایشات از دست نرفته است.

شفنر گفت: “خوشبختانه سیستم هایی برای بررسی فوری این وقایع وجود دارد.”

توصیه های آینده بارداری

هنوز یک سوال مطرح می شود: آیا واکسیناسیون COVID-19 برای زنان باردار بی خطر است؟ شفنر گفت ، این مسئله فقط مربوط به عموم مردم نیست. وی تخمین زد که حدود 70 درصد از کارمندان بهداشت زنان هستند و داده ها نشان می دهد که حدود 300000 از این کارگران بهداشت باردار هستند.

وی افزود: “كمیته مشورتی اقدامات ایمن سازی CDC به محض صدور EUA در این باره صحبت خواهد كرد.”

بیماران از کالور در مورد اولویت واکسیناسیون س askال می کنند. وی گفت در حال حاضر ارائه راهنمایی محکم دشوار است.

کالور گفت ، مردم همچنین در مورد اینکه آیا تولید واکسن به روشی معقول انجام شده است “به طور مداوم تردید دارند”. برخی از افراد تردید دارند که آیا واکسن Pfizer و دیگران در بازار عرضه شده است. وی گفت: “به همین دلیل ما سعی می کنیم وقت خود را با بیماران بگذرانیم و به آنها اطمینان دهیم که تمام ارزیابی های ایمنی معمول با دقت انجام شده است.”

نگرانی دیگر این است که آیا واکسن های mRNA می توانند با DNA انسان ارتباط برقرار کنند یا خیر. شفنر گفت: “پاسخ سریع ، کوتاه و قطعی منفی است.” متر به معنای سفیر است – واکسن ها اطلاعات را منتقل می کنند. “یک بار در سلول ، mRNA به جایی به DNA نزدیک نمی شود ، و هنگامی که اطلاعات خود را به روش مناسب به سلول منتقل می کند ، متابولیزه می شود و همه باقی مانده را دفع می کنیم.”

هیولت گفت تحقیقات و نظارت ادامه خواهد یافت. وی گفت ، از آنجا که این یک EUA است و تأیید کامل نیست ، “این اساساً به این معنی است که آنها هنوز هم باید بیش از حد معمول داده جمع آوری کنند.”

مدت زمان محافظت ایمنی نیز مشخص نیست. کالور گفت: “مسئله بزرگی که اکنون روی میز است ، مقاومت است.” “البته ، ما مدت طولانی پاسخ آن را نمی دانیم.”

شفنر و کالور هیچ رابطه مالی را فاش نکردند. هیولت تا اواسط سال 2019 کارمند Pfizer بود. کار قبلی وی به عنوان مدیر ارشد پزشکی Pfizer برای ارزیابی جهانی تجهیزات پزشکی مربوط به تولید واکسن COVID-19 نبود.

دامیان مک نامارا پرسنل است یک روزنامه نگار مستقر در میامی. این طیف گسترده ای از تخصص های پزشکی را شامل می شود ، از جمله بیماری های عفونی ، گوارش و داروهای مراقبت های ویژه. دامیان را در توییتر دنبال کنید: MedReporter.

برای اخبار بیشتر ، Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر