[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

FDA مجاز به استفاده اضطراری از داروهای Regeneron برای آنتی بادی های مونوکلونال آن – kazirivimab و imbdevimab – است که در کنار هم برای درمان COVID-19 خفیف تا متوسط ​​در بزرگسالان و کودکان بالای 12 سال استفاده شود.

درمان باید به بیمارانی انجام شود که آزمایش ویروس کرونا را مثبت ارزیابی کرده و در معرض خطر بالایی از ابتلا به COVID-19 شدید قرار دارند ، از جمله در افراد 65 سال به بالا یا با برخی بیماری های مزمن.

استفان هان ، دکترای دکتر ، کمیساریای FDA گفت: “اجازه دادن به این روش های درمانی با آنتی بادی مونوکلونال می تواند به بیماران سرپایی کمک کند تا از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری کنند و از بار سیستم مراقبت های بهداشتی ما بکاهند.”

کازیروییماب و ایمدویماب باید با تزریق داخل وریدی تجویز شوند. پروتئین های تولید شده در آزمایشگاه از سیستم ایمنی بدن تقلید می کنند و به طور خاص پروتئین سنبله را به SARS-CoV-2 هدف قرار می دهند و از نفوذ ویروس به سلول های انسانی جلوگیری می کنند.

در یک کارآزمایی بالینی بر روی تقریباً 800 بیمار ، درمان آنتی بادی نشان داد که بستری شدن در بیمارستان COVID-19 و ویزیت بخش اورژانس در بیماران در معرض خطر پیشرفت بیماری را کاهش می دهد. در طی 28 روز از درمان ، 3٪ از کسانی که تحت درمان قرار گرفتند در بیمارستان بستری شدند ، در حالی که 9٪ از کسانی که دارونما دریافت کرده اند.

ترکیبی از آنتی بادی برای بیمارانی که به دلیل COVID-19 در بیمارستان بستری شده و یا به اکسیژن نیاز دارند مجاز نیست. آزمایش های بالینی هیچ فایده ای از استفاده از درمان در بیماران بستری در بیمارستان نشان نداده است و ممکن است در واقع منجر به نتایج بدتری برای افرادی شود که به اکسیژن یا تهویه نیاز دارند. عوارض جانبی احتمالی شامل یک واکنش آلرژیک ناگهانی به نام آنافیلاکسی و واکنش های مربوط به تزریق ، تب ، لرز ، کهیر ، خارش و قرمزی یا تورم پوست است.

بر اساس گزارش CNBC ، این روش درمانی تجربی به دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا هنگام ابتلای وی به ویروس کرونا انجام شد. FDA به ارزیابی ایمنی و نتایج درمان برای تأیید کامل ادامه خواهد داد.

در اوایل این ماه ، FDA همچنین درمان با آنتی بادی های الی لیلی – که باملانیمویماب نامیده می شود – را برای افرادی که COVID-19 دارند و در معرض خطر ابتلا به شکل شدید بیماری هستند ، تصویب کرد.

دکتر پاتریشیا کاوازونی ، سرپرست مرکز FDA برای ارزیابی و تحقیقات دارویی ، گفت: “مجوز فوری این آنتی بادی های مونوکلونال به طور همزمان ، به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ابزار دیگری برای مبارزه با بیماری همه گیر ارائه می دهد.”

منابع

FDA ، “FDA آنتی بادی های مونوکلونال را برای درمان COVID-19 تأیید می کند.”

CNBC ، “FDA مجاز به درمان Regeneron Covid ، گرفته شده توسط ترامپ ، برای استفاده اضطراری است.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر