[ad_1]

برلین (رویترز) – شرکت بیوتکنولوژی CureVac آلمان آزمایش بالینی فاز 2b / 3 را برای کاندیدای واکسن COVID-19 خود با استفاده از همان فناوری که به رقبای BioNTech و Moderna اجازه می دهد تا رقابت توسعه را آغاز کنند ، آغاز کرده است.

“فرانتس-ورنر هاس” مدیر عامل شرکت رویترز به رویترز گفت: “هدف این است که نتایج موقت در سه ماهه اول سال 2021 بدست آید ، که مبنایی را ارائه خواهد داد – البته به شرطی که داده ها خوب و امیدوار باشند – برای ارائه به اصطلاح ارائه مداوم به نهادهای نظارتی.” در روز دوشنبه.

این شرکت گفت ، این مطالعه ایمنی و اثربخشی را در بزرگسالان در هر سنی ارزیابی خواهد کرد و انتظار می رود بیش از 35000 شرکت کننده در اروپا و آمریکای لاتین در آن شرکت کنند.

این مطالعه با هدف نشان دادن اثر کاندیدای واکسن در جلوگیری از بروز اولین موارد تایید شده COVID-19 با هر نوع شدت و همچنین جلوگیری از موارد تأیید شده متوسط ​​تا شدید COVID-19 در شرکت کنندگان که هرگز به آن آلوده نشده اند ، SARS-CoV-2 ، گفت CureVac.

نامزد واکسن CureVac بر اساس پیام رسان RNA ساخته شده است ، این فناوری جدا از Moderna و اتحاد BioNTech و Pfizer نشان داده شده است که حدود 95٪ موثر است ، بسیار بالاتر از حد انتظار.

مجتمع فایزر اولین سازه ای بود که در کشورهای غربی راه اندازی شد و در میان سایر کشورها در ایالات متحده و انگلیس تصویب فوری گرفت.

نامزد واکسن CureVac یکی از سه پروژه واکسن آلمان است که دولت آلمان با مجموعاً حدود 750 میلیون یورو (911 میلیون دلار) از آن پشتیبانی می کند. کمیسیون اروپا پیش از این 405 میلیون دوز واکسن را ارائه داده است.

هاس بار دیگر تأکید کرد که CureVac قصد ندارد واکسن خود را در طی شیوع همه گیر در ایالات متحده معرفی کند ، زیرا دولت در آنجا واکسن کافی از رقبا تهیه کرده بود.

با این حال ، این شرکت به دنبال راه اندازی بازار در ایالات متحده پس از مهار همه گیر ، به دنبال بحث و گفتگو با سازمان غذا و دارو خواهد بود.

(1 دلار = 0.8233 یورو)[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر