COVID-19 و خطر لخته شدن: “در پیشگیری فعال باشید”


خطر ترومبوز شریانی و وریدی در بیماران مبتلا به COVID-19 یک مشکل اساسی در همه گیر همه گیر است ، و چگونگی بهتر کنترل این خطر موضوع مقاله جدید است.

مقاله توسط Gregory Piazza ، Ph.D. ، و David A. Morrow ، Ph.D. ، بیمارستان Brigham and Women ، بوستون ، ماساچوست ، به صورت آنلاین در جاما در 23 نوامبر.

پیازا گفت: “ما به طور کلی می گوییم ،” در مورد پیشگیری فعال باشید. ” اخبار پزشکی Medscape.

پیازا گفت ، در بین افراد در خط مقدم یک شناخت فزاینده وجود دارد که خطر ترومبوز در بیماران مبتلا به COVID-19 افزایش می یابد. این خطر در بیماران در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بیشترین است ، اما این خطر در بیمارانی که با COVID-19 بستری هستند ، حتی در افرادی که در بخش مراقبت های ویژه نیستند ، نیز افزایش می یابد.

وی گفت: “ما واقعاً نمی دانیم كه خطر برای بیماران غیر بستری مبتلا به COVID-19 چیست ، اما ما فكر می كنیم این میزان بسیار كمتر از بیمارانی است كه در بیمارستان بستری هستند.” “ما انتظار داریم که داده هایی در مورد روش بهینه برای کنترل این افزایش خطر ترومبوز در بیماران مبتلا به COVID وجود داشته باشد ، اما در حال حاضر ما معتقدیم که یک روش سیستمیک برای مقابله با این خطر بهترین است ، با هر بیمار بستری در COVID-19 نوعی از ترومبوپروفیلاکسی. این امر عمدتاً با ضد انعقاد همراه خواهد بود ، اما در بیمارانی که ضد انعقاد منع مصرف دارد ، در این صورت ممکن است از روشهای مکانیکی مانند چکمه های فشرده سازی پنوماتیک یا جوراب های فشاری استفاده شود. “

نويسندگان از مطالعه اخير در ثبت آمريكا ، ميزان عوارض ترومبوتيك را در بيماران بستري در بيمارستان غير بيمار مبتلا به COVID-19 6/2 درصد و در بيماران شديد بيمار 3/35 درصد گزارش كردند.

یافته های کالبد شکافی از میکروتروب ها در اندام های مختلف ، از جمله ریه ها ، قلب و کلیه ها ، نشان می دهد که ترومبوز ممکن است در اختلال عملکرد ارگان های چند سیستم در COVID-19 شدید نقش داشته باشد. اگرچه پاتوفیزیولوژی به طور کامل مشخص نشده است ، ناهنجاری های پروترومبوتیک در بیماران مبتلا به COVID-19 یافت شده است ، از جمله افزایش سطح D-dimer ، فیبرینوژن و فاکتور VIII ، آنها اضافه کردند.

پیازا گفت: “چندین سوال اساسی در مورد اینکه کدام یک از بیماران COVID-19 باید با ترومبوپروفیلاکسی معالجه شوند ، چگونه آنها را از نظر سطح ضد انعقاد معالجه کنیم ، وجود دارد و آزمایشات بالینی زیادی نیز در حال انجام است که سعی در پاسخ به این سالات دارند.” “ما به نتایج این آزمایشات تصادفی نیاز داریم تا قطب نمای بهتری برای بیماران مبتلا به COVID-19 در معرض خطر لخته شدن فراهم کند.”

حتما بخوانید:
آموزش (کامل) ساخت فروشگاه اینترنتی فایل

نویسندگان خاطرنشان می کنند ، پزشکان اکنون می توانند دو جهت مختلف را دنبال کنند ، یکی از کالج آمریکایی پزشکان قفسه سینه (ACCP) و دیگری از طرف انجمن بین المللی ترومبوز و هموستاز (ISTH).

“دستورالعمل های ACCP بسیار محافظه کارانه است و اساساً از شواهد مربوط به بیماران پزشکی پیروی می کند ، در حالی که دستورالعمل های ISTH تهاجمی تر هستند و افزایش سطح ضد انعقاد را در بیماران مراقبت ویژه و بیماران بستری در بیمارستان های غیر فشرده توصیه می کنند. بنابراین آنها پروفیلاکسی را پس از ترخیص گسترش می دهند ، “پیازا گفت.

وی افزود: “تفاوت زیادی بین دو مجموعه دستورالعمل وجود دارد که می تواند گیج کننده باشد”.

جدول. توصیه های فعلی برای پیشگیری از ترومبوآمبولی وریدی در بیماران بستری در بیمارستان ویروس کرونا ویروس 2019

بیمار / سازگاری

دستورالعملهای ACCP

رهنمودهای ISTH

به شدت بیمار ، بستری در بیمارستان

پیشگیری کننده دوز کم LMWH

دوز پیشگیری از LMWH ؛ اگر بیمار در معرض خطر باشد ، نیمی از دوز درمانی LMWH در نظر گرفته می شود

بیمار غیر بحرانی ، در بیمارستان بستری است

دوز پیشگیری از LMWH یا فونداپارینوکس

دوز پیشگیری از LMWH

پس از ترخیص

پیشگیری طولانی مدت توصیه نمی شود

LMWH / DOAC تا 30 روز در صورت در نظر گرفتن خطر بالای ترومبوز و خطر کم خونریزی

بستری نشده

پروفیلاکسی روتین توصیه نمی شود

پروفیلاکسی روتین توصیه نمی شود

اختصارات: DOAC ، ضد انعقاد خوراکی مستقیم ؛ LMWH ، هپارین با وزن مولکولی کم

Piazza خاطرنشان می کند که در مرکز آن ، هر بیمار بستری در COVID که منع مصرف ضد انعقاد ندارد ، یک بار در روز دوز استاندارد پیشگیری از هپارین با وزن مولکولی کم دریافت می کند (به عنوان مثال ، انوکساپارین 40 میلی گرم). این محصول یک بار در روز استفاده می شود تا خطر ابتلا به کارمندان را به حداقل برساند.

وی توضیح داد ، در حالی كه تمام بیماران مبتلا به COVID در بخش مراقبت های ویژه باید به طور خودكار مقداری ضد انعقاد خون دریافت كنند ، اما دوز بهینه نوعی از تحقیقات فعال است. “چندین گزارش اولیه در مورد بیماران مراقبت ویژه وجود دارد که حتی در بیماران مبتلا به ترومبوپروفیلاکسی استاندارد لخته خون ایجاد می کنند ، بنابراین ممکن است لازم باشد از دوزهای بالاتر استفاده کنیم. در حال حاضر مطالعاتی در حال انجام است که به بررسی این موضوع می پردازد و توصیه می کنیم بیماران را نیز شامل شود. در این مطالعات “

اگر بیماران نتوانند در این آزمایشات گنجانده شوند و پزشکان معتقدند که به سطوح بالاتر ضد انعقاد خون نیاز است ، Piazza توصیه می کند از دستورالعمل های ISTH استفاده کنید ، که به شما یک دوز متوسط ​​هپارین با وزن مولکولی کم (حداکثر 1 میلی گرم در کیلوگرم انوکساپارین) را می دهد.

حتما بخوانید:
هیدروکسید سدیم چیست از کاربردها و خطرات آن چه می دانید؟

وی گفت: برخی از متخصصان پیشنهاد می كنند كه حتی در برخی از بیماران مراقبت های ویژه مانند دوز كامل درمانی به دوزهای بالاتر نیز نیاز باشد ، اما من با چنین استراتژی نگران خطر خونریزی هستم.

پیازا می گوید که آنها پس از ترخیص به طور معمول داروهای ضد انعقاد خون نمی دهند ، اما در صورت تمایل ، بیماران می توانند به یک عامل خوراکی روی بیاورند و برخی از داروهای ضد انعقادی خوراکی که مستقیماً عمل می کنند ، برای استفاده پیشگیری در بیماران پزشکی تأیید می شود.

پیازا خاطرنشان می کند که آیا از ترومبوپروفیلاکسی برای بیماران غیر بستری در COVID که دارای عوامل خطر لخته شدن هستند ، مانند سابقه قبلی ترومبوز یا چاقی ، باید استفاده شود ، یک مسئله فوری است و پزشکان را تشویق می کند تا این بیماران را در آزمایشات بالینی ارزیابی کنند. مانند آزمون PREVENT-HD.

“اگر آنها نتوانند حق ثبت اختراع را در یک دوره آزمایشی ثبت کنند ، باید تصمیم بگیرند که آیا بیمار در معرض خطر کافی برای توجیه استفاده از داروی ضد انعقاد در خارج از برچسب است. موردی برای این کار وجود دارد ، اما هیچ مدرکی در مورد یا علیه آن وجود ندارد او در حال حاضر اقدام کرد. “

در حال حاضر ، نه ISTH و نه ACCP اندازه گیری D-dimer را برای غربالگری ترومبوآمبولی وریدی یا تعیین شدت پیشگیری یا درمان توصیه نمی كنند.

آنها نتیجه گیری کردند: “تحقیقات در حال انجام ، رژیم های پیشگیرانه بهینه برای COVID-19 را در بخش مراقبت های ویژه ، هنگام ترخیص از بیمارستان و بیماران غیر بستری در معرض خطر ترومبوز تعیین می کند.”

Piazza گزارش کمک های مالی از Bristol Myers Squibb ، Janssen ، Boston Scientific Corporation ، Portola و Bayer را اعلام کرد. و هزینه های شخصی از تعاونی های آموزشی و تحقیقاتی Prairie ، Amgen ، Pfizer و Agile خارج از کار ارسالی. مورو گزارش هایی را از Abbott Laboratories ، Amgen ، Anthos Therapyics ، Esai ، GlaxoSmithKline ، Takeda و The Medicines Company اعلام کرد. کمک های مالی و هزینه های شخصی AstraZeneca ، Merck ، Novartis و Roche Diagnostics ؛ و هزینه های شخصی Bayer Pharma و InCarda خارج از اثر ارسالی.

جاما منتشر شده بصورت آنلاین در 23 نوامبر 2020. متن کامل

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma