[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در Medscape پیدا کنید مرکز منابع ویروس کرونا.

تحقیقات جدید تأیید می کند که عوارض عصبی جدی در بیماران مبتلا به COVID-19 فقط به بیماران شدید محدود نمی شود.

“ما تعدادی از تشخیص های عصبی ، از جمله سکته مغزی و تشنج را در میان بیماران بستری در بیمارستان COVID-19 یافتیم و بیشتر آنها در شرایط بحرانی نیستند ، که نشان می دهد این عوارض فقط به بیمارانی که نیاز به درمان فشرده دارند محدود نمی شود. ونتیلاتور “، مطالعه ، محقق ، پریا آناند ، دکتر ، گروه بیماری های عصبی ، دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون ، بوستون ، ماساچوست ، گفت اخبار پزشکی Medscape.

این مطالعه در تاریخ 9 دسامبر به صورت آنلاین منتشر شد تمرین بالینی در مغز و اعصاب.

ناتوانی “متوسط ​​شدید”

برای این مطالعه ، محققان سوابق پزشکی 74 بزرگسال (میانگین سنی 64 سال) را که در بیمارستان COVID-19 بستری بودند بررسی کردند و از نظر شرایط عصبی در مرکز پزشکی بوستون ، یک بیمارستان شبکه ایمنی که در درجه اول مراقبت از افراد کم درآمد ، نژادی و جمعیت اقلیت قومی.

شایعترین علائم COVID-19 هنگام ورود به بیمارستان سرفه (39٪) ، تنگی نفس (36٪) و تب (34٪) بود. یازده بیمار به لوله گذاری (15٪) و 28 نفر به نوعی اکسیژن مکمل (38٪) نیاز دارند. سی و چهار بیمار به درمان فشرده (46٪) نیاز دارند.

شایعترین علائم عصبی COVID-19 در هنگام بروز وضعیت ذهنی تغییر یافته (53٪) ، میالژی (24٪) ، خستگی (24٪) و سردرد (18٪) بود.

پس از ارزیابی عصبی ، رایج ترین تشخیص قطعی عصبی ، انسفالوپاتی چند عاملی یا سمی-متابولیکی (35٪) و به دنبال آن تشنج (20٪) ، سکته مغزی ایسکمیک (20٪) ، اختلال حرکتی اولیه (9٪) ، نوروپاتی محیطی است. ) و سکته مغزی خونریزی دهنده (4٪).

سه بیمار (4٪) پس از سقوط در خانه های خود پس از ابتلا به COVID-19 ، دچار آسیب مغزی شدند.

ده نفر (14٪) بیمار در بیمارستان فوت کردند. بازماندگان در ترخیص دچار نقصان “متوسط ​​شدید” شدند (متوسط ​​نمره مقیاس تغییر یافته Rankin 4 از نمره mRS قبل از پذیرش 2) و بسیاری از آنها به پرستاران یا بیمارستان های توانبخشی ترخیص شدند.

Anand ، عضو آکادمی مغز و اعصاب آمریکا ، گفت: “اگرچه ما هیچ اطلاعاتی در مورد دوره پس از بیمارستان آنها نداریم ، اما این نشان می دهد که بیماران مبتلا به عوارض عصبی COVID-19 حتی پس از ترک بیمارستان نیز به توانبخشی مداوم نیاز دارند.” اخبار پزشکی Medscape.

آناند گفت: “مکانیسم های مختلفی وجود دارد که COVID-19 می تواند عوارض عصبی ایجاد کند.”

این عوارض ممکن است نتیجه پاسخ ایمنی بدن به ویروس (به عنوان مثال سندرم Guillain-Barré ، یک اختلال خود ایمنی موثر بر اعصاب) ، یک بیماری شدید سیستمیک (به عنوان مثال آسیب مغزی به دلیل اکسیژن رسانی ناکافی) ، افزایش تمایل به شکل گیری لخته شدن خون (به عنوان مثال سکته مغزی) ، از تشدید اختلالات عصبی موجود و احتمالاً از آسیب به سیستم عصبی توسط خود ویروس ، “توضیح داد.

محققان می گویند تحقیقات بیشتری برای توصیف عوارض عصبی عفونی و پس از عفونت COVID-19 در جمعیت های مختلف بیمار لازم است.

مسائل طولانی مدت

در مورد یافته ها نظر دهید اخبار پزشکی Medscape، Kenneth L. Tyler ، MD ، رئیس مغز و اعصاب ، دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو ، دنور ، اشاره کرد که این یکی از بزرگترین مجموعه عوارض عصبی مرتبط با COVID-19 است که تاکنون منتشر شده است ، و اولین کسی است که از یک بیمارستان آمریکایی با شبکه های ایمنی در یک کلان شهر بزرگ می آید.

تایلر گفت: “به طور کلی ، انواع و دسته های عوارض عصبی گزارش شده ، از جمله انسفالوپاتی (35٪) و حوادث عروقی مغزی حاد ((20٪) ، مشابه موارد گزارش شده در جاهای دیگر است.”

با این حال ، بروز سکته مغزی (~ 20)) بالاتر از برخی گزارش های دیگر است ، “احتمالاً منعکس کننده بیماری های همراه مانند دیابت ، فشار خون بالا ، دسترسی محدود به مراقبت است [that are] در این جمعیت وجود دارد “.

تایلر همچنین اشاره کرد که “بروز نسبتاً زیاد” اختلالات حرکتی اولیه ، به ویژه میوکلونوس ، “به خوبی شناخته نشده یا توصیف نشده است ، اگرچه یکی از نویسندگان در مورد آن در COVID-19 نوشته است ، بنابراین شاید کمی “تعصب” وجود دارد – زیرا آنها کار را سخت تر می کنند؟ “

سرانجام ، وی خاطرنشان کرد که درک این نکته مهم است که همه مطالعات منتشر شده “از نظر جمعیتی که مطالعه می کنند تفاوت قابل توجهی دارند ، بنابراین مقایسه مستقیم آنها دشوار است.”

گزارش را نیز برای آن بسنجید اخبار پزشکی Medscape، ریچارد تیمز ، Ph.D. ، مدیر مرکز بهداشت و درمان نوروتول در مراقبت های عصبی در منهتن ، نیویورک ، گفت که مشکلات عصبی از ابتدای COVID مشاهده شده و به خوبی توصیف شده است.

تم گفت: “بیمارانی که بسیاری از شکایات عصبی غیر اختصاصی مانند گیجی ، گمراهی ، تغییر وضعیت روحی ، رخوت و شادی معمول هستند ، اما همچنین بیماری های عصبی مانند سکته مغزی ، خونریزی مغزی و تشنج نیز بسیار شایع است.”

وی همچنین خاطرنشان کرد که تعدادی از بیماران مبتلا به COVID-19 “اثرات طولانی مدت خواهند داشت ، به ویژه بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند ، که می تواند از کمبود حافظه ، اختلال شناختی و مشکلات مربوط به فعالیت های روزمره و افسردگی باشد.”

“این عوارض می تواند در هر بیماری که به علت بستری شدن در بیمارستان بستری است ، رخ دهد [significant] دوره زمانی ، به ویژه در بخش مراقبت های ویژه ، بنابراین اگر واقعاً ناشی از خود COVID باشد یا فقط از یک بیماری بسیار شدید و حیاتی جان سالم به در ببرید ، آزرده خاطر می شوید. ما هنوز نمی دانیم. ما به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز داریم. “

Neurol Clin Pract. منتشر شده بصورت آنلاین در 9 دسامبر 2020. خلاصه

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر