[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سال 2016 ، میزان حاملگی های غیر ارادی در ایالات متحده تقریباً به 45٪ کاهش یافته است و “برای اولین بار در سال های طولانی ، این کاهش زنان از هر نژاد / قومیت ، سطح درآمد و سطح تحصیلات را تحت تأثیر قرار داده است. ، “ایوا اسپی ، MD ، در یک نشست مجازی در سال 2020 در کالج آمریکایی متخصص زنان و زایمان گفت.

Espey ، استاد زنان و زایمان در دانشگاه نیومکزیکو ، آلبوکرک ، گفت: تغییر در گزینه های پیشگیری از بارداری منجر به کاهش بسیاری از موارد شده است.

وی گفت: “آنچه واقعاً چشمگیر است استفاده بسیار زیاد از ریمل است.” با این حال ، افزایش استفاده از ریمل باعث نگرانی در مورد تاکتیک های قهرآمیز برای تقویت استفاده از ریمل در جوامع رنگی شده است.

اسپی گفت: “تمركز ما باید روی خودمختاری باروری باشد ، نه بارداری های غیر ارادی ، شاخصی كلاسیك و نژادپرستانه است و می تواند تولید مثل بعضی از گروه ها را نسبت به گروه های دیگر بها دهد.” مطالعات قبلی نشان می دهد که ارائه دهندگان در مورد چگونگی ترویج پیشگیری از بارداری برگشت پذیر (LARC) تعصب دارند و گزارش های بیماران نشان می دهد که زنان و افراد رنگین پوست ممکن است احساس کنند به حاشیه رانده شده ، غیرقابل شنیده و مجبور هستند.

به بیماران کمک کنید احساس قدرت کنند

به طور کلی ، هدف از پیشگیری از بارداری باید این باشد که زنان و مردان بتوانند تصمیمات باروری را که مناسب آنها است ، بگیرند. اسپی گفت: “رویه خودم در زمینه مشاوره پیشگیری از بارداری طی سالها تغییر کرده است ؛ من در حال حاضر با این س startingال شروع می کنم که آیا بیمار می خواهد در مورد پیشگیری از بارداری صحبت کند؟”

وی گفت ، بیماری همه گیر COVID-19 بر توانایی تولید مثل و برنامه های بسیاری از زنان تأثیر گذاشته است.

یک مطالعه نشان داد که پس از COVID-19 ، بیش از 40٪ از زنان تغییر برنامه تولد خود را اعلام کردند ، 34٪ مایل به بارداری دیرتر بودند و 33٪ از مشکلات کنترل بارداری یا تعیین وقت ملاقات با یک ارائه دهنده کنترل بارداری را گزارش کردند. مراقبت های بهداشتی .

ACOG در مارس 2020 بیانیه ای در زمینه تهیه پیشگیری از بارداری و چگونگی پیشگیری از بارداری یکی از م keyلفه های کل مراقبت های بهداشتی منتشر کرد. راهنمای پیشگیری از بارداری COVID-19 ACOG شامل استفاده از خدمات telehealth ، از جمله غربالگری بیماران جدید ، ارائه نسخه و پر کردن داروها به طور مناسب و مدیریت عوارض جانبی است. Espey گفت ، ارائه دهندگان می توانند در مورد استفاده از پیشگیری از بارداری اورژانسی به بیماران مشاوره دهند و نسخه های اولیه استات اولی پریستال را تهیه کنند و به طور ایده آل برای مدت یک سال برای کاهش ویزیت داروخانه ، مواد پرکننده نسخه را تهیه کنند ، اگرچه همه شرکت های بیمه این اجازه را نمی دهند.

دستورالعمل های ACOG برای COVID-19 در استفاده از LARC شامل حفظ دسترسی در صورت امکان و تمرکز بر پیشگیری از بارداری پس از زایمان به عنوان یک نقطه دسترسی اصلی است.

اسپی گفت: “دوره پس از زایمان برای بیمارانی که مایل به پیشگیری از بارداری از جمله LARC هستند ، زمان بسیار مناسبی است” ، خصوصاً اینکه آنها در حال حاضر در یک بیمارستان قرار دارند. با این حال ، مهم است که حفظ استقلال تولیدمثلی بیماران و جلوگیری از موانع از بین بردن LARC برای کسانی که آن را درخواست می کنند ، مهم است.

دسته های پیشگیری از بارداری MEC را در نظر بگیرید

Espey هنگام مشاوره در مورد پیشگیری از بارداری به بیماران ، توسعه یک برنامه ساده با معیارهای واجد شرایط بودن پزشکی در ایالات متحده (MEC) را به عنوان ابزاری مفید متذکر شد. این ضمیمه شامل چهار دسته MEC بر اساس آخرین رهنمودهای مبتنی بر شواهد از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در مورد اقدامات پیشگیری از بارداری است.

بیماران گروه 1 محدودیتی در استفاده از روش خاصی برای پیشگیری از بارداری ندارند. دسته 2 بدان معنی است که “منافع معمولاً بیشتر از خطرات نظری یا اثبات شده است”. در گروه 3 ، این خطرات معمولاً بیشتر از مزایای آن است. و طبق گروه MEC ، گروه 4 “خطر سلامتی غیرقابل قبول” را نشان می دهد ، “

Espey گفت: “آنچه دسته 3 را پیچیده می کند این است که بسیاری از بیماران به یک بیماری مرتبط با پیامدهای نامطلوب در دوران بارداری مبتلا می شوند.” ” در دسترس بیمار هستند یا مورد قبول بیمار نیستند “

به عنوان مثال ، یک بیمار دیابتی که به دنبال داروی استرو مدروکسی پروژسترون (DMPA) برای پیشگیری از بارداری به مدت یک سال است باید مزایای خطر نظری بیماری ترومبوآمبولیک مرتبط با دوز بالاتر پروژستین و این واقعیت که تزریق در صورت بروز برگشت پذیر نیست را ارزیابی کند یک رویداد نامطلوب اسپی گفت: “برای بیماران با استفاده از روش پیشگیری از بارداری با توصیه های گروه 3 نظارت دقیق انجام می شود.”

Espey گفت ، برخی از عناصر جدید پیشگیری از بارداری که در مراقبت های بهداشتی همه گیر ادامه دارد ، افزایش نسخه داروسازی برای پیشگیری از بارداری هورمونی است. وی افزود: دسترسی به پیشگیری از بارداری بدون نسخه هنوز گزینه ای نیست ، اما احتمالاً قرص فقط پروژسترون اولین قرص است.

اگرچه ایمپلنت پیشگیری از بارداری Essure دیگر در ایالات متحده موجود نیست ، گزینه های جدید پچ بارداری (Twirla [ethinyl estradiol and levonorgestrel] و ژولان [ethinyl estradiol and norelgestromin]) گزینه های پیشگیری از بارداری هفتگی را برای زنان با شاخص توده بدنی زیر 30 کیلوگرم در متر مربع ارائه می دهید.

Annovera گزینه های بیشتری را ارائه می دهد

آخرین انتخاب موجود در بازار Anovera است ، یک حلقه انعطاف پذیر که 150 میکروگرم در روز استات سگسترون و 13 میکروگرم در روز اتینیل استرادیول ارائه می دهد. این حلقه به گونه ای طراحی شده است که 21 روز در جای خود باقی بماند و 7 روز برای یک سال تکرار شود.

در طول جلسه پرسش و پاسخ ، از اسپی پرسیده شد که آیا ترک دائم آنوورا غیرمعمول است؟ اگرچه این مورد مطالعه نشده است ، اما از نظر زیست شناختی هیچ دلیل قابل قبولی برای ترک نکردن آن به مدت یک سال و بدون حذف آن وجود ندارد. وی گفت ، در هر دو مورد ، LARC تحت کنترل بیمار بود.

به طور کلی ، باید دید که آنوورا به عنوان یک گزینه بالقوه مهیج ، جدید و بلند مدت چگونه کنار خواهد آمد. ” وی گفت: “مزیت اصلی این است که توسط مصرف کننده کنترل می شود.” با این حال ، “قیمت نیز بسیار مهم خواهد بود.”

در مورد استفاده بدون محدودیت توسط زنان با BMI بیشتر از 29 کیلوگرم در مترمربع ، این مسئله پیچیده است. وی افزود: دو زن با BMI بالاتر در آزمایشات بالینی دچار ترومبوآمبولی وریدی می شوند ، بنابراین افزایش خطر را نمی توان رد کرد ، اگرچه خبر خوب این است که ثابت نشده BMI در اثربخشی محصول تأثیر دارد.

نیروی دریایی مناسب برای زنان جوان

اسپی در مورد راهنمایی خود در مورد گزینه های ریمل زدن در صورت عدم آزمایش مستقیم ، پرسید که او اغلب میرنا و لیلتا را توصیه می کند. این IUDS آزاد کننده لوونورژسترل اساساً یکسان است ، می تواند به مدت 7 سال بدون برچسب استفاده شود (هر دو در حال حاضر به مدت 6 سال توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده اند) و مشخصات خونریزی مطلوبی دارند. آی یو دی های دیگری با قطر کمتر در بازار موجود است که برای افزایش راحتی بیمار در هنگام وارد کردن طراحی شده است ، اما وی با توجه به مدت زمان قرارگیری دستگاه ، این مسئله را از مشخصات خونریزی و مدت زمان آن کمتر می داند.

اسپی افزود که او سن را مانعی در استفاده از IUD نمی داند و شواهد از افزایش خطر ناباروری پشتیبانی نمی کند. در حقیقت ، “ما تقاضای بیشتری را در میان زنان جوان و متولد شده مشاهده می کنیم.”

اسپی در پایان گفت: “ما باید به استقلال تولید مثل و انتخاب هایی كه بیماران ما انجام می دهند احترام بگذاریم.”

اسپی هیچگونه افشای مالی مربوطه ندارد. او عضوی از Ob.Gyn است. هیئت مشورتی تحریریه اخبار.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir