[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.

با شروع بیماری همه گیر COVID-19 ، افزایش سریع برنامه های بهبودی مجازی و جلسات مشاوره از راه دور پزشکی برای بیماران مبتلا به سو abuse مصرف مواد (SUD) وجود دارد. تحقیقات جدید نشان می دهد که این برنامه ها گزینه های قابل قبول و موثری برای جلسات حضوری هستند.

نتایج مطالعه توسط سه تیم تحقیقاتی از دانشکده پزشکی دانشگاه کارولینای جنوبی در گرینویل (USCSM-G) نشان می دهد که مشاوران SUD در این ایالت از تجربه خود در جلسات دور بهداشت و بهبودی مجازی راضی هستند.

یک مطالعه 5 مشاور را بررسی کرد که پس از همه گیری COVID-19 از یک پلتفرم جلسات مجازی استفاده کردند ، که بازدیدهای شخصی را خطرناک می کند. پاسخ دهندگان گفتند که آنها جلسات حضوری را بسیار ترجیح می دهند. با این حال ، آنها همچنین می توانستند ببینند که قرارهای مجازی نیاز مهمی را برای بیمارانشان برآورده می کنند.

دو مطالعه دیگر نتایج اولین تحقیق را تکرار می کند. پزشکانی که در ابتدا به این فناوری جدید علاقه مند بودند ، با کسب تجربه استفاده از آن ، شور و شوق بیشتری پیدا کردند.

نویسنده ارشد ، هایلی فولتون ، دانشجوی سال چهارم پزشکی در USCSM-G ، گفت: “ما در جامعه ای زندگی می کردیم که راهی مناسب همیشه مانند یک جلسه بهبود شخصی وجود داشت ، مانند مشروبات الکلی ناشناس. این یک فرایند کاملاً ساختاریافته است.” اخبار پزشکی Medscape.

فولتون گفت: “ظهور COVID واقعاً چیزهای زیادی را خراب کرده است ، اما … اکنون ممکن است فقط یک راه درست برای بهبودی وجود نداشته باشد. گزینه های دیگری برای ارائه وجود دارد.”

یافته ها در سی و یکمین اجلاس سالانه آکادمی روانپزشکی اعتیاد آمریکا (AAAP) ارائه شد که امسال به دلیل بیماری همه گیر بصورت آنلاین برگزار شد.

یک نیاز بزرگ

فولتون گفت: “جلسات مجازی ممکن است عالی نباشد ، اما برخی از نسخه های بهبودی از هیچ یک بهتر است. اگر بتوانیم این جلسات را در دسترس افراد بیشتری قرار دهیم ، می تواند بهبودی ناشی از سو abuse مصرف مواد را تشویق کند.”

نیاز زیادی به مشاوره وجود دارد و تحقیقات گذشته نشان داده است که غیبت می تواند عود را در بسیاری از افراد تسریع کند.

در مطالعه فولتون ، از مشاوران خواسته شد تا توصیف کنند که چگونه تأثیر جلسات بهبودی مجازی را در مقایسه با جلسات حضوری درک می کنند.

محققان چگونگی بروز بعضی از کلمات ، عبارات یا مشکلات در طی هفت جلسه بهبود شخصی را که قبل از همه گیری COVID-19 برگزار شده بود ، و همچنین داده های مشاهدات هفت جلسه پشتیبانی بهبودی مجازی که در طی همه گیر برگزار شد ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

افراد حرفه ای به راحتی ، راحتی در خانه و افزایش دسترسی به مشاوره های بیمار اشاره کردند.

بعلاوه ، از آنجا که دیگر نیازی به سفر نبود ، جلسات مجازی مقرون به صرفه بود. این جلسات می تواند دنیای بهبودی را تا آنجا گسترش دهد که افراد بتوانند در جلسات بهبودی در سایر مناطق کشور شرکت کنند.

کاستی های درک شده شامل چالش های مربوط به فناوری است ، زیرا یادگیری برنامه های جدید مانند Zoom می تواند برای برخی از بیماران مشکل ساز شود. حواس پرتی در خانه و عدم رازداری نیز ذکر شد ، اما برای بسیاری از مهمترین اشکال جلسات مجازی کاهش ارتباط عاطفی با دیگران بود.

تأثیرات در درمان SUD

در مطالعه دوم ، تیم دیگری از USCSM-G هنگام بررسی تأثیر telehealth بر مشاوران و همچنین بیمارانی که تحت درمان SUD در طی همه گیری قرار گرفتند ، یافته های مشابهی را گزارش کرد.الیزابت وایتساید

محققان با هدایت دانشجویان سال چهارم پزشکی الیزابت وایت ساید و کایلی کانلی ، داده های یک گروه متشکل از شش مشاور بهداشت رفتاری را که نمایندگی آژانس ها در کارولینای جنوبی و روستایی را دارند ، ارزیابی کردند.

مباحث مطرح شده شامل نگرانی های مربوط به بهداشت روانی است – مشاوران و بیماران دچار افزایش استرس ، افسردگی و اضطراب می شوند.

“اکنون مردم مجبور شدند به خانه خود به مدرسه بروند ، اخراج صورت گرفت ، مسئولیت ها در خانه افزایش یافت. همچنین ، نارکان [naloxone] توزیع کاهش یافت و این به افزایش میزان مصرف بیش از حد کمک کرد. ” اخبار پزشکی Medscape.

گروه متمرکز نتیجه گرفتند که مزایای telehealth شامل توانایی بیشتر در پذیرش بیماران جدید ، افزایش انعطاف پذیری در برنامه ریزی و مقرون به صرفه بودن است ، زیرا نیاز به مراقبت از کودکان یا حمل و نقل را از بین می برد.

معایب شامل موارد حریم خصوصی است ، زیرا برای بسیاری از بیمارانی که تحت بهبودی SUD قرار گرفتند ، تنها بودن در یک اتاق یا یک منطقه مشخص غیرممکن بود.

مشاوران همچنین به شدت احساس می کردند که برای بیماران خاص مراقبت شخصی لازم است.

“قبل از وقوع COVID ، [healthcare] موانع شامل حمل و نقل به مرکز و یافتن مراقبت از کودکان است. ” اخبار پزشکی Medscape.

وی گفت: “این جایی است که telehealth واقعاً فاصله این افراد را از بین می برد و در واقع برای آنها بسیار راحت تر می توانند با مشاوران خود تماس بگیرند ، در جلسات گروهی شرکت کنند و به سایر خدمات دسترسی پیدا کنند.”

کانلی گفت ، بسیاری از شرکت کنندگان در این مطالعه در ابتدا چندان خوشبین نبودند. وی گفت: “در ابتدا آنها کمی از سلامتی از راه دور احساس عجیب می کردند ، اما در پایان همه گفتند که داشتن آن را دوست دارند.”

وایت ساید افزود: “یكی از مواردی كه غالباً بروز می كرد این بود كه بیماران احساس می كردند كه می توانند بازتر و صادق تر باشند زیرا از نظر چهره درست به نظر نمی رسند. آنها احساس خیلی اشتراكی ندارند.”

برخی از مشاوران گفتند که برخی از مشتریان جزئیات بیشتری را با آنها به اشتراک می گذارند و ارتباط آسان وجود دارد. اگر بیمار برای ملاقات چند دقیقه تأخیر داشته باشد ، telehealth با شما تماس می گیرد تا بفهمد آن بیمار کجاست.

مشاوران همچنین این فرصت را داشتند که مشخص کنند کدام یک از بیماران کاندیداهای خوبی برای مشاوره از راه دور بهداشت هستند و کدام یک از بیماران از نظر بهداشت از راه دور خوب عمل نمی کنند و در عوض به مراقبت های ویژه بستری می شوند.

“این چیزی است که واقعاً به تلاش برای بهبود مشاوران کمک کرده است. آنها توانستند تعیین کنند که کدام بیمار متناسب با سلامت از راه دور برای آنها مناسب است. بدیهی است بیمارانی که دوره های حادتری از مشکلات روحی و روانی دارند بهتر کنار می آیند. با مراقبت شخصی ، “گفت وایت ساید.

این جا بمان؟

در سومین مطالعه USCSM-G ، محققان داده های یک گروه متشکل از چهار ارائه دهنده داروی مواد افیونی (MOUD) را که در مناطق شهری و روستایی سراسر کشور تمرین می کنند ، ارزیابی کردند.

پاسخ دهندگان تجربه خود را در استفاده از پزشکی از راه دور برای تجویز MOUD تأمل می کنند.

همانند مطالعات قبلی ، ارائه دهندگان تجربه مثبتی با پزشکی از راه دور دارند. این دسترسی ، مشارکت و رضایت از درمان بیمار را افزایش داده و مزایای پزشکی از راه دور از محدودیت های بالقوه آن بیشتر است.

با این وجود از فناوری به عنوان مانعی برای مراقبت ، به ویژه در مناطق روستایی یاد می شود.کلی شل

كلی شل ، نویسنده اصلی این مقاله گفت: “ما دریافتیم كه بعضی از مناطق روستایی كارولینای جنوبی از اینترنت خوبی برخوردار نیستند و كمبود دستگاه های الکترونیکی مناسب … همچنین می تواند دسترسی به پزشکی از راه دور را دشوار كند.” اخبار پزشکی Medscape.

همانطور که در مطالعات دیگر ذکر شد ، ارائه دهندگان تمایل دارند که از راه دور پزشکی اقدامات احتیاطی را انجام دهند تا پزشکان بتوانند محل یک بیمار خاص را شناسایی کنند تا اعضای بدن در موارد اضطراری ارسال شوند.

پزشکان همچنین گفتند که نظارت بر انحراف و مصرف تعداد قرص ها از طریق پزشکی از راه دور دشوارتر است.

شل گفت: “ما قطعاً باید زیرساخت ها را به ویژه در مناطق روستایی بهبود بخشیم تا همه به پزشکی از راه دور دسترسی داشته باشند.”

وی افزود: “به طور كلی ، ارائه دهندگان خدمات از راه دور از راه دور برنده شدند و برخی از برنامه های بهداشتی و مجازی از طریق تلویزیون پیش بینی می شدند كه حتی پس از COVID نیز در آنجا بمانند.”

به گفته کارشناسان ، این سه پوستر بینشی مفید در مورد مزایا و معایب بالقوه telehealth در تنظیمات SUD ارائه می دهند.

داده های Telehealth “بسیار محدود”

اظهار نظر در مورد مطالعه برای اخبار پزشکی Medscape ، لوئی (آلیسون) لین ، MD ، از دانشكده پزشكی دانشگاه میشیگان ، آن آربر ، خاطرنشان كرد كه “اطلاعات بسیار كمی در مورد استفاده از سلامتی از راه دور برای بیماران مبتلا به SUD وجود دارد.

لین ، كه در این مطالعه مشاركت ندارد ، گفت: “این بینش ها برای ما مفید است تا بتوانیم مواردی را كه باید مورد توجه قرار گیرند ، از جمله نگرش و برداشت پزشكان ، از بین ببریم.”

“داشتن داده ها از آنجا که استفاده از پزشکی از راه دور در طول COVID-19 افزایش می یابد ، بسیار مهم خواهد بود تا به ما کمک کند دقیقاً نحوه استفاده از آن را بفهمیم و تأثیر واقعی را درک کنیم و اینکه آیا قابلیت دسترسی را افزایش می دهد یا خیر. و برای کدام بیماران “، وی افزود.دکتر دیوید کان

دیوید کان ، دکتر ، مدیر ارشد پزشکی در Bright Heart Health ، سان رامون ، کالیفرنیا ، تجربه خدمات بهداشت از راه دور برای SUD را داشت و دریافت که تعداد قرص های بیماران او مشکلی ندارد.

کان گفت: “پوستر شل از راه دور پزشکی را پوشش می دهد.” اخبار پزشکی Medscape در صورت درخواست نظر

“من با نظر آنها که جلوگیری از انحراف از طریق پزشکی از راه دور دشوار است موافق نیستم. از نظر من ، این کار آسان تر است زیرا شما می توانید تعداد قرص یا بسته را تقریباً در صورت تقاضا ایجاد کنید. همچنین می توانید نظارت روزانه را انجام دهید. در صورت وجود سوicion ظن در انحراف ، با تعداد قرص دوز مصرف کنید. “

کان همچنین روش هایی را برای مقابله با مسائل مربوط به حریم خصوصی پیشنهاد داد. وی گفت: “مسائل مربوط به حریم خصوصی همیشه یک مشکل است ، اما در صورت بروز نگرانی درباره حریم خصوصی ، می توان آنها را با هدفون و اسکن اتاق با استفاده از فناوری telehealth کاهش داد.”

وی اذعان داشت که جلسات حضوری ، به ویژه از طریق برنامه های کاملاً ثابت مانند الکلی های ناشناس ، همیشه مهم هستند. اما وی گفت که مردم در حال یافتن راه هایی برای ملاقات ایمن و داشتن ارتباطات شخصی هستند.

کان گفت: “AA جلسات بهبودی مجازی مدت ها قبل از COVID ارائه می دهد. شکایت مشترک از دست دادن کمک هزینه تحصیلی مرتبط با گروه های بهبودی است. من نمی دانم چگونه می توان از این کمبود واکسن خلاص شد.” “با این حال ، مردم به طور چشمگیری با جلسات بیرونی نقاب دار و سایر اشکال تجمع امن سازگار شده اند.”

محققان ، لین و کان ، هیچ گونه رابطه مالی را گزارش نکردند.

سی و یکمین نشست سالانه آکادمی روانپزشکی اعتیاد آمریکا (AAAP). پوسترهای ارائه شده در 11 دسامبر 2020

برای اخبار بیشتر از روانپزشکی Medscape ، در فیس بوک و توییتر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر