[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در Medscape پیدا کنید مرکز منابع ویروس کرونا.

طبق آخرین گزارش از موسسه شاخص ها و ارزیابی سلامت ، COVID-19 در هفته گذشته بیماری قلبی را به عنوان اصلی ترین علت مرگ منتقل کرده است.

بیش از 11،800 مرگ ناشی از COVID-19 ، بیماری قلبی در 10700 مرگ ، سرطان ریه و نای در تقریبا 4000 مرگ ، بیماری انسدادی مزمن ریوی در بیش از 3700 مرگ و سکته مغزی در بیش از 3600 مرگ گزارش شده است. مورد. بر اساس این گزارش ، میزان مرگ و میر روزانه در 34 کشور بالاتر از 4 در میلیون است.

بر اساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز ، بیش از 281000 نفر از صبح روز یکشنبه در اثر COVID-19 جان خود را از دست دادند. طبق مدل IHME ، کل ممکن است تا آوریل به بیش از 500،000 برسد ، که ممکن است در اواسط ژانویه حدود 3000 مرگ در روز باشد.

در این گزارش آمده است: “ما تخمین می زنیم تا 1 آوریل 2021 9000 نفر از طریق معرفی برنامه ریزی شده واکسن نجات پیدا کنند.” “اگر واکسن به سرعت پخش شود ، 11000 نفر دیگر نجات می یابند.”

IHME گفت ، تا آن زمان ، تقریباً هر كشور شاهد افزایش چشمگیر بستری شدن در بیمارستان با COVID-19 خواهد بود و 46 كشور از دسامبر تا فوریه با تخت های بیمارستانی و ظرفیت مراقبت های ویژه با “استرس شدید یا شدید” روبرو خواهند شد.

دونوان بویچر ، درمانگر تنفس در ویسکانسین ، به CBS News گفت: “این یک فشار عظیم اضطراب است که سعی می کند بفهمد بیمار بعدی کجا خواهد رفت.”

بوتچر گفت: “احساس می کنم در شبکه های اجتماعی هستم ، درباره قهرمانان سلامتی و همه اینها صحبت های زیادی وجود دارد.” “خوب ، اگر واقعاً می خواهید به افراد در مراقبت های بهداشتی یا شخصی كه هم اكنون باید كار كند احترام بگذارید ، در خانه بمانید. از ماسك استفاده كنید.”

به گزارش سی ان ان ، ایالات متحده همچنین به طور متوسط ​​به مدت هفت روز برای موارد COVID-19 رسیده و بیش از 1 میلیون مورد جدید را در پنج روز اول دسامبر ثبت کرده تا به 14.5 میلیون نفر برسد. ایالات متحده نزدیک به 228000 مورد در روز جمعه گزارش داد که بالاترین تعداد کل در یک روز در طی یک بیماری همه گیر است و به طور متوسط ​​حدود 183000 مورد جدید در روز است که در هفته گذشته رکورد دیگری را شکست.

شرلی دکتر سی ، دستیار مدیر بیمارستان بیمارستان برای بهداشت Hennepin ، گفت: “هر روز ، هزاران نفر به ویروس مبتلا می شوند ، و ما می دانیم که این بدان معنی است که در عرض چند روز ، در یک هفته ، صدها نفر به بیمارستان می آیند و صدها نفر می میرند.” در مینیاپولیس ، به سی ان ان گفت.

زی گفت: “من فکر می کنم گاهی اوقات با شنیدن این آمار ، درمورد معنای این اعداد بی حس می شوید.” “اما برای ما ، افرادی که از این بیماران مراقبت می کنند ، هر تعداد کسی است که باید به او نگاه کنیم و بگوییم ،” متاسفم ، دیگر کاری نمی توانم برای شما انجام دهم. “

منابع:

موسسه سنجش و سنجش سلامت ، “توجیهی در مورد نتایج COVID-19: ایالات متحده ، 4 دسامبر 2020”.

دانشگاه جان هاپکینز ، صفحه کنترل COVID-19.

CBS News ، COVID-19 هنگام پر شدن بیمارستان ها به یک قاتل اصلی در ایالات متحده تبدیل می شود: “این یک نگرانی بزرگ است.” “

CNN ، “ایالات متحده به دلیل تنش بیشتر بیمارستان ها به یک میانگین سابقه 7 روزه برای موارد جدید Covid-19 رسیده است.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر