“Clear Evidence” ، یک استروئید خوراکی موثر برای “سردردهای خودکشی”


به نظر می رسد پردنیزون خوراکی اضافی به طور قابل توجهی حملات سردرد خوشه ای را کاهش می دهد ، تحقیقات جدید نشان می دهد.

نتایج یک مطالعه تصادفی و دو سو کور چند مرکزی نشان داد که بیمارانی که این استروئید را دریافت می کنند در هفته اول درمان 25٪ تشنج کمتری نسبت به همتایان دریافت کننده دارونما دارند.

بعلاوه ، بیش از یک سوم بیماران گروه پردنیزون بدون درد بودند و بروز سردرد در روز 7 درمان تقریباً به نصف حداقل 50٪ کاهش یافت.دکتر مارک اوبرمن

این یافته ها شواهد واضحی را اثبات می کند که پردنیزون ، همراه با وراپامیل ، در سردردهای خوشه ای م effectiveثر است. او گفت اخبار پزشکی Medscape.

پیام کلیدی ، وی افزود ، این است که همه بیماران مبتلا به سردردهای خوشه ای باید پردنیزون را در ابتدای یک قسمت دریافت کنند.

این مطالعه در 24 نوامبر به صورت آنلاین منتشر شد عصب شناسی لانست.

“سردردهای خودکشی”

سردردهای خوشه ای حملات شدید یک طرفه درد در صورت و سر است. طول آنها 15 تا 180 دقیقه است و عمدتا مردان را تحت تأثیر قرار می دهد. آنها با علائم خودکار عصب سه قلو همراه هستند و بسیار دردناک هستند.

اوبرمن گفت: “آنها به عنوان سردرد خودكشي” خوانده مي شوند ، زيرا شدت درد به حدي است كه بيماران معمولاً تصور مي كنند كه براي خلاص شدن از درد خودكشي كرده اند.

علت آن مشخص نیست ، اگرچه برخی شواهد نشان می دهد که هیپوتالاموس درگیر است. اوبرمن گفت ، سردردها گاهی اوقات از “الگوی شدید شبانه روزی” پیروی می كنند. وی خاطرنشان کرد که این حملات ممکن است هفته ها یا ماه ها اتفاق بیفتد و پس از آن ماهها و حتی سالها باز نگردد.

تقریباً از هر 1000 نفر 1 نفر سردردهای خوشه ای را تجربه می کند ، اما وضعیت به اندازه کافی شناخته نشده است و تحقیقات کمیاب است و بودجه خوبی هم ندارد. مطالعات قبلی نشان داده است که مسدود کننده کانال کلسیم وراپامیل ، که برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود ، در سردردهای خوشه ای مثر است. اوبرمن گفت ، با این وجود حدود 14 روز طول می کشد تا کار شود و به دلیل عوارض جانبی قلبی باید به آرامی تیتراسیون شود.

به همین دلایل ، دستورالعمل های بین المللی شروع درمان کوتاه مدت پیشگیرانه با کورتیکواستروئیدها را برای سرکوب یا حداقل کاهش حملات سردرد خوشه ای در حالی که پیشگیری طولانی مدت موثر است ، توصیه می کنند.

اگرچه برخی از پزشکان سردردهای خوشه ای را با کورتیکواستروئیدها درمان می کنند ، اما برخی دیگر به دلیل کمبود شواهد برای اثبات موثر بودن آنها ، این کار را انجام نمی دهند.

اوبرمن گفت: “هیچ مدرکی در مورد دوز مناسب یا اصلاً کمک کننده وجود ندارد. این شکافی است که ما می خواستیم کاهش دهیم.”

این مطالعه شامل 116 بیمار بزرگسال مبتلا به سردردهای خوشه ای از 10 مركزی بود كه یک دوره سردرد خوشه ای را تجربه كرده و داروهای پیشگیری مصرف نمی كردند.

این آزمایش فقط بیمارانی را شامل شد که در طی 30 روز از زمان فعلی خود ، تشنج داشتند. وی گفت: محققان این محدودیت را برای کاهش احتمال بهبود خود به خود وارد کرده اند ، که “یک مشکل بزرگ” در تحقیقات سردرد خوشه ای است.

حتما بخوانید:
دریچه فن کویل

برای تأیید اینکه دوره ها حملات سردرد خوشه ای هستند ، بیماران همچنین باید دردی متوسط ​​تا شدید داشته باشند که با نمره حداقل 5 در مقیاس رتبه بندی عددی نشان داده می شود که در آن 0 بدون درد و 10 بدون درد است. – بدترین درد ممکن

به شرکت کنندگان اجازه داده شد از درمانها برای حمله حاد استفاده کنند ، اما این روشهای درمانی فقط به تریپتانها ، اکسیژن جریان بالا ، لیدوکائین داخل بینی ، ارگوتامین و مسکنهای خوراکی محدود شد.

از کار انداختن درد

بیماران برای دریافت پردنیزون خوراکی (53 نفر =) یا دارونما (56 نفر) به طور تصادفی انتخاب شدند. گروههای مطالعه از نظر مشخصات دموگرافیک و بالینی مقایسه شدند.

پردنیزون از 100 میلی گرم در روز به مدت 5 روز شروع شد و سپس در گروه درمانی فعال هر 3 روز 20 میلی گرم کاهش یافت.

همه بیماران همچنین وراپامیل خوراکی را با دوز اولیه 40 میلی گرم سه بار در روز دریافت کردند. دوز مصرفی هر 3 روز 40 میلی گرم تا حداکثر 360 میلی گرم در روز افزایش می یابد.

همه شرکت کنندگان برای جلوگیری از عوارض جانبی معده پردنیزون ، 20 میلی گرم پانتوپرازول دریافت کردند. این حمله به عنوان یک سردرد یک طرفه با شدت متوسط ​​تا شدید تعریف می شود. این مطالعه 28 روز به طول انجامید.

نتیجه اصلی مطالعه متوسط ​​تعداد حملات سردرد خوشه ای در هفته اول درمان پردنیزون در مقایسه با دارونما بود.

میانگین تعداد حملات در هفته اول درمان در گروه پردنیزون 7.1 و در گروه دارونما 5/9 بود ، در مقایسه با -2.4 حمله (95٪ CI ، -4.8 تا -0.03). پ = .002).

اوبرمن گفت: “شاید زیاد به نظر نرسد ، اما كاهش تعداد حملات روزانه ، مثلاً از هشت حمله به شش مورد ، واقعاً مهم است زیرا حملات بسیار دردناك است.”

گروه پردنیزون همچنین در راس تعدادی از نتایج ثانویه قرار گرفت. پس از 7 روز اول ، حملات در 35٪ از گروه پردنیزون در مقابل 7٪ در گروه دارونما متوقف شد.

“شواهد واضح” از اثربخشی

حدود 49٪ از بیمارانی که پردنیزون مصرف می کنند کاهش حداقل 50٪ در فراوانی حملات در روز 7 را گزارش کرده اند. در مقایسه ، 15٪ از بیمارانی که دارونما دریافت کرده اند چنین کاهشی را گزارش کرده اند. تعداد حملات خوشه ای در روز 28 در گروه پردنیزون کمتر از بیمارانی بود که دارونما دریافت می کردند.

از نظر اثر درمانی ، تفاوت بین پردنیزون و دارونما به تدریج با گذشت زمان کاهش می یابد “به موازات رسیدن دوز وراپامیل به اثر درمانی” ، محققان یادداشت می کنند. آنها افزودند: “بنابراین ، کاهش دفعات حملات به آرامی بین گروه ها همگرا می شود.”

اوبرمن گفت ، نتایج این مطالعه “شواهد واضحی” را ارائه می دهد و باید به پزشكان اطمینان دهد كه پردنیزون كوتاه مدت در شروع حمله سردرد خوشه ای مثر است.

عوارض جانبی (AE) ، شامل سردرد ، تپش قلب ، سرگیجه و حالت تهوع ، مطابق انتظار بود و در هر دو گروه مشابه بود. فقط دو AE شدید وجود داشت که هر دو در شرکت کنندگان گروه دارونما مشاهده می شوند.

حتما بخوانید:
مراسم و زمان گلاب گیری کاشان سال 1400؛ آیینی سنتی با عطری بهاری

اوبرمن گفت كه محققان از اینكه بسیاری از بیماران در این مطالعه از داروهای ضد درد استفاده می كنند متعجب شده اند. وی گفت: “داروهای ضد درد برای سردردهای خوشه ای کار نمی کنند ، بلکه فقط برای آن نوع درد مثر نیستند.”

وی خاطرنشان کرد: قرار گرفتن در معرض پردنیزون در بیماران تحت مطالعه فقط 19 روز طول کشید و فقط 1100 میلی گرم بود که به گفته وی بی خطر است.

دوز پردنیزون مورد استفاده در مطالعه “همان چیزی است که اکثر پزشکان در عمل بالینی استفاده می کنند” ، اگرچه گزارش هایی مبنی بر موفقیت استفاده از پردنیزون 500 میلی گرم به صورت داخل وریدی به مدت 5 روز گزارش شده است.

وی افزود که “جالب است که ببینید 50 میلی گرم به اندازه دوز اولیه است”.

محدودیت های بالقوه مطالعه شامل این واقعیت است که اکثر شرکت کنندگان سفیدپوست هستند ، بنابراین یافته ها ممکن است برای سایر جمعیت ها خلاصه نشود.

نتایج طولانی منتظر

در مقاله ای همراه ، دکتر آن دوكروس ، استاد مغز و اعصاب و مدیر مركز سردرد ، بیمارستان دانشگاه مون پلیه ، مون پلیه ، فرانسه ، گفت كه این مطالعه “شواهد قوی و طولانی مدت را در مورد استفاده از استروئیدهای خوراكی به عنوان یك گزینه درمان انتقالی ارائه می دهد. . “

داکروس گفت ، این آزمایش “بسیاری از موضوعات را برای تحقیقات آینده مطرح می کند” ، یکی از آنها ایمنی طولانی مدت پردنیزون برای بیماران مبتلا به سردردهای خوشه ای است. وی خاطرنشان كرد كه استفاده از دوزهای بالای استروئید یك یا دو بار در سال به مدت 15 سال یا بیشتر “دارای پتانسیل تأثیر شدید سمی سیستمیك” مانند استئوكروئید ناشی از استئونكروز سر استخوان ران است.

س questionsالات دیگر در مورد استفاده از کورتیکواستروئید در بیماران مبتلا به سردرد خوشه ای همچنان وجود دارد. وی خاطرنشان می کند که این موارد شامل درک این موضوع است که آیا این داروها از تزریق عصب پس سری اثر بهتری دارند و یا رژیم بهینه وراپامیل را تعیین می کنند.

وی گفت ، علاوه بر این ، خطر سو abuse مصرف استروئید خوراکی باید بررسی شود. وی خاطرنشان کرد که سو abuse مصرف مواد مخدر در میان بیماران سردرد خوشه ای معمول است.

داکروس می نویسد ، با وجود این س “الات ، نتایج این مطالعه جدید “یک گام مهم به جلو برای بیماران مبتلا به سردردهای خوشه ای است که به شدت به درمان های انتقالی ایمن و م effectiveثر نیاز دارند.”

اوبرمان از Sanofi ، Biogen ، Novartis ، Teva Pharmaceuticals و Eli Lilly هزینه دریافت می کرد و خارج از این کار از Allergan and Heel Pharmaceuticals کمک هزینه می کرد. Ducros از Amgen ، Novartis ، Teva و Eli Lilly تاکسی دریافت کرده است. کمک هزینه از برنامه Hospitalier de Recherche Clinique و از Appel d’Offre Interne بیمارستان دانشگاه مون پلیه. و پشتیبانی غیر مالی از SOS Oxygene.

لانست نورول. منتشر شده بصورت آنلاین در 24 نوامبر 2020. خلاصه ، ویرایش شده

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma