[ad_1]

این مانیتور جدید غیرتهاجمی مستمر گلوکز (CGM) ، همراه با یک برنامه آموزش / راهنمایی دیجیتال ، برای استفاده در دیابت نوع 2 این ماه در ایالات متحده و اروپا منتشر می شود.

به منظور بهبود کنترل و یا حتی معکوس کردن شرایط ، دستگاه SugarBEAT Neumara به عنوان اولین CGM غیرتهاجمی در جهان در نظر گرفته شده است.

پیش بینی می شود هزینه آن به مراتب کمتر از CGM سنتی باشد و جمعیت متفاوتی از بیماران را شامل می شود: کسانی که دیابت نوع 2 یا دیابت دارند و ممکن است انگشتان خود را با گلوکز کنترل نکنند یا نکنند ، اما اگر این کار را انجام دهند ، هنوز این کار را نمی کنند. از اطلاعات برای راهنمایی مدیریت استفاده کنید.

Phas Chowdhury ، دکترا ، مدیر اجرایی نمورا گفت: “این کار به دست دادن دستگاه ها و اجازه دادن به بیماران نیست که خودشان این کار را انجام دهند. در واقع حمایت از آن افراد است.” اخبار پزشکی Medscape در مصاحبه

وی به مطالعاتی اشاره کرد که نشانگر بهبود کنترل قند خون در بیماران دیابتی نوع 2 است که به آنها دستور داده شد قند خون خود را هفت بار در روز و به مدت 4-3 روز در ماه آزمایش کنند و در مورد نحوه پاسخگویی به داده ها مشاوره داد.

چوادری گفت: “این کاملاً ثابت شده است. ما می گوییم می توانیم این روند را بسیار مقیاس پذیرتر ، قابل دسترسی و بیمار پسند کنیم … کشوری که رفتار را تغییر می دهد دیجیتالی می شود.” “ما می خواهیم برنامه ای ارائه دهیم تا به افراد كمك كند تا دیابت خود را معكوس كنند یا حداقل تا حد ممكن آن را تثبیت كنند.”

دکتر نیکلاس آرژانتو ، مدیر فن آوری دیابت در غدد درون ریز و دیابت مریلند ، کلمبیا ، در مورد توضیح نظر اخبار پزشکی Medscape: “جالب است. آنها رویکرد کاملاً متفاوتی دارند. من فکر می کنم اعتبار زیادی برای آنچه که آنها بررسی می کنند وجود دارد زیرا ما در حال حاضر CGM عالی داریم ، اما به دلیل قیمت آن ، برای بسیاری از مردم مقرون به صرفه نیست.”

وی افزود: “من فکر می کنم آنها کاری را انجام می دهند که می تواند برای گروه بزرگتری از بیماران مفید باشد.”

چند روز در ماه فرسوده و دقیق ، اگرچه غیرتهاجمی است

به جای قرار دادن کاتتر زیر سوزن ، همانند CGM های فعلی ، این دستگاه شامل یک فرستنده قابل شارژ کوچک و یک پچ چسب است که دارای یک سنسور در قسمت بالای پوست ، معمولاً قسمت بالای دست است. مولکول های گلوکز از مایع بینابینی درست در زیر پوست و به محفظه ای کشیده می شوند ، جایی که فرستنده سطح گلوکز را اندازه گیری می کند و داده ها را هر 5 دقیقه از طریق بلوتوث به یک برنامه تلفن هوشمند منتقل می کند.

با وجود این روش غیرتهاجمی ، دستگاه تقریباً دقیق CGM های سنتی به نظر می رسد ، با یک تفاوت متوسط ​​نسبی مطلق (MARD) نسبت به اندازه گیری استاندارد گلوکز طلا حدود 11٪ -12٪ با کالیبراسیون یک بار در روز در مقابل 10٪ -11٪ برای Abbott FreeStyle Libre. .

برخلاف CGM های سنتی ، SugarBEAT طوری طراحی شده است که فقط 14 ساعت در روز و 2-4 روز در ماه استفاده شود ، نه هر روز.

این دارو برای بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 یا کسانی که دیابت نوع 2 دارند و در معرض خطر بالای افت قند خون هستند ، وجود ندارد. نیاز به کالیبراسیون انگشت یکبار در روز دارد و برای جایگزینی انگشت برای محلول های درمانی نشان داده نشده است.

SugarBEAT مارس CE را در اروپا به عنوان یک وسیله پزشکی کلاس IIb در ماه مه سال 2019 دریافت کرد. این نسخه مقادیر گلوکز در زمان واقعی را که برای کاربر قابل مشاهده است فراهم می کند. در ایالات متحده ، این شرکت قبل از بازاریابی به سازمان غذا و دارو (FDA) در ژوئیه سال 2020 ، تا زمان تصمیم گیری ، درخواست تأیید محصول را داد.

با این حال ، FDA اجازه می دهد تا به عنوان یک دستگاه “سلامتی” وارد بازار ایالات متحده شود که در حال حاضر مقادیر واقعی را ارائه نمی دهد ، اما در عوض گزارش های گذشته نگر را برای پزشکان و بیماران ایجاد می کند.

ماه گذشته ، Neumara مستقر در انگلیس وب سایت BEATdiabetes را راه اندازی کرد که به کاربران امکان می دهد پس از دسترسی به سیستم وارد سیستم شده و به دستگاه متصل شوند.

این سایت “مربیگری شخصی و معتبر علمی” را بر اساس برنامه ای که در کلینیک دیابت جوسلین تهیه شده است فراهم می کند و در نهایت شامل نظارت بر سایر عوامل خطر قلبی عروقی با اتصال دیجیتال به دستگاه های مختلف پوشیدنی است.

نظارت بر انگشت برای دیابت نوع 2 نیز به همان اندازه مفید است

آرژانتو گفت: “کنترل انگشتان برای دیابت نوع 2 نیز به همان اندازه مفید است.” اخبار پزشکی Medscape.

“سخت است که مردم مجبور شوند آنها را به روشی معنادار دنبال کنند.” اگر بیماران فقط صبح یا ساعات پراکنده دیگری از روز آنها را دنبال کنند ، وی گفت: “پس شما یک تصویر تک بعدی می گیرید … و آنها به هر حال نمی دانند با اطلاعات چه کار کنند. بنابراین آنها دیگر این کار را نمی کنند. “

در مقابل ، با SugarBEAT و BEATDiabetes ، “من فکر می کنم این مسئله با نیازی کنترل می شود که نظارت انگشت آن را برطرف نمی کند.”

با این حال ، آرژانتو چندین هشدار در مورد دستگاه صادر کرد. برای کالیبراسیون هنوز یک انگشت در روز لازم است. “اگر مردم سوزن را دوست ندارند ، این می تواند انگیزه ای باشد.”

علاوه بر این ، با وجود MARD ظاهراً قابل مقایسه با CGM های معمولی ، این معیار هنوز هم می تواند مقادیری را که ممکن است به طور مداوم بالاتر یا کمتر از محدوده هدف باشند ، “پنهان” کند.

“MARD مانند A1c است زیرا مفید اما محدود است … در مورد تغییرپذیری یا سوگیری سیستم به شما نمی گوید.”

آرژانتو همچنین گفت که مایل است اطلاعات مربوط به زمان تأخیر بین اندازه گیری مایعات بینابینی و قند خون را با این روش غیر تهاجمی نسبت به کاتتر زیر جلدی ببیند.

با این حال ، وی اذعان داشت که این احتمال خطا برای بیماران دیابتی نوع 2 که معمولاً داروهایی را که خطر هیپوگلیسمی را افزایش می دهند مصرف نمی کنند ، از اهمیت کمتری برخوردار خواهد بود.

به طور کلی ، وی گفت: “در ارتباط باشید. من فکر می کنم این بخشی از حرکتی است که هر از گاهی به روندها و عناصر و داده های پوشیدنی برای غنی سازی تصمیم گیری می پردازد … هنوز چند سوال بی پاسخ وجود دارد. که من دارم ، اما فکر می کنم آنها مفهومی هستند که برای جمعیت بیشتری مفید است. ”

Chowdhury کارمند Neumara است. آرژانتو در مورد Senseonics و Dexcom مشاوره می دهد و همچنین مدرس Dexcom است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیابت و غدد درون ریز ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir