BP سیستولیک بالا بعد از EVT برای سکته مغزی همراه با نتایج ضعیف


یک مطالعه جدید نشان می دهد که فشار خون سیستولیک حداکثر در 6 ساعت اول پس از درمان اندوواسکولار (EVT) با نتایج عملکرد ضعیف تری در بیماران همراه با سکته مغزی ایسکمیک همراه است.

فشار خون بالا در این دوره همچنین با افزایش خطر خونریزی داخل جمجمه علامتی (sICH) و نقص های شدید عصبی زودرس همراه است.

این یافته ها در کنفرانس سازمان سکته مغزی اروپا و سازمان جهانی سکته مغزی (ESO-WSO) 2020 ارائه شد.

بیمارانی که دچار سکته مغزی ایسکمیک می شوند اغلب فشار خون بالا دارند. اگرچه فشار خون خونرسانی مغزی را تسهیل می کند و نتایج را بهبود می بخشد ، اما فشار خون بیش از حد می تواند باعث خونریزی شود. اطلاعات کمی در مورد ارتباط فشار خون در اولین ساعات پس از EVT و نتایج بعدی بیمار در دسترس است.

نور ساموئلز ، MD ، از گروه اطفال در مرکز پزشکی اراسموس در روتردام ، هلند و همکارانش به دنبال بررسی این رابطه و ارزیابی اینکه آیا رابطه فشار خون و نتایج تحت تأثیر درجه خونرسانی مجدد است یا خیر ، می باشد.

محققان داده های ثبت شده MR CLEAN را تجزیه و تحلیل کردند ، که شامل تمام بیمارانی بود که از سکته مغزی ایسکمیک در هلند دچار EVT شدند. آنها در تجزیه و تحلیل خود بیماران تحت درمان از مارس 2014 تا نوامبر 2017 را شامل شدند. ساموئلز و همکارانش برای کاهش خطر سردرگمی با استفاده از اندیکاسیون ، روی هشت مرکز تمرکز کردند که مقادیر فشار خون را به طور سیستماتیک بعد از EVT ثبت می کنند. آنها میانگین ، حداکثر و حداقل فشار خون سیستولیک بیماران را در طی 6 ساعت اول پس از EVT ارزیابی کردند.

نتیجه اصلی مطالعه ، رتبه بندی اصلاح شده مقیاس Rankin در 90 روز است. ساموئلز و همکارانش همچنین کمبود عصبی اولیه را بررسی کردند ، که آنها آن را به عنوان نمره مقیاس سکته مغزی NIH 24 تا 48 ساعت و sICH بعد از 6 ساعت پس از EVT به عنوان نمرات ثانویه تعریف کردند.

محققان برای ارزیابی رابطه فشار خون سیستولیک با هر نتیجه ، یک تحلیل رگرسیون چند متغیره متناسب با مرکز و اختلالات بالقوه انجام دادند. مشکوک کننده های احتمالی که آنها در نظر می گیرند سن ، بیماری های همراه ، سابقه پزشکی و شدت سکته اولیه است. آنها همچنین آزمایشات متقابل بین پارامترهای فشار خون سیستولیک و وضعیت تجدید ارزیابی را انجام دادند.

حتما بخوانید:
CTC بقای کلی در سرطان متاستاتیک پستان را پیش بینی می کند

آنها ارزیابی کردند که آیا رابطه بین فشار خون و نتیجه با درجه خونرسانی مجدد که آنها تعیین کردند با استفاده از ترومبولیز گسترده در نتیجه سکته مغزی ، تغییر کرده است یا خیر.

ارتباط خطی

ساموئلز و همکارانش 1796 بیمار را در رجیستری شناسایی کردند و 1،161 بیمار را در تجزیه و تحلیل خود قرار دادند. آنها بیماران زیر 18 سال ، بیماران مبتلا به سکته مغزی در گردش خلفی و بیمارانی که هیچ داده ای در مورد فشار خون ندارند را شامل نمی شوند.

محققان خاطرنشان کردند که بیماران با فشار خون بالای 150 میلی متر جیوه بیشتر از سایر بیماران مسن تر ، دارای فشار خون بالا و دیابت هستند. بیماران با فشار خون بالا کمتر از سایر بیماران عوارض جانبی خوبی دارند.

در تجزیه و تحلیل اصلاح شده ، فشار خون سیستولیک بالاتر با نتیجه عملکرد ضعیف تر در 90 روز همراه بود. نسبت شانس تصحیح شده کلی (acOR) برای نتیجه بدتر 0.93 در هر 10 میلی متر جیوه در افزایش فشار خون بود (95 C CI ، 0.88 – 0.98). فشار خون سیستولیک حداکثر بالاتر نیز با خطر بالاتر sICH (acOR ، 1.17 در هر 10 میلی متر جیوه افزایش ؛ 95 C CI ، 1.02 – 1.36) و کمبود شدید عصبی زودرس همراه بود (اصلاح شد بتا ، 0.31 در هر 10 میلی متر جیوه افزایش ؛ 95 C CI ، 0.14 – 0.49).

فشار خون سیستولیک حداقل یک رابطه غیرخطی با نتیجه عملکرد دارد. حداقل فشار خون سیستولیک زیر 124 mmHg با نتایج ضعیف تری همراه بود (acOR ، 0.85 در هر 10 میلی متر جیوه کاهش ؛ 95٪ CI ، 0.76 – 0.95). حداقل فشار خون سیستولیک بالاتر از این سطح نیز با نتایج ضعیف تری همراه بود (acOR ، 81/0 در هر 10 میلی متر جیوه افزایش ؛ 95٪ CI ، 71/0 – 71/0).

حتما بخوانید:
قیمت موتور زانتیا - سایت قیمت ها

با این حال ، آنها هیچ ارتباطی بین حداقل فشار خون سیستولیک و sich نداشتند. حداقل فشار خون سیستولیک بالاتر از 124 میلی متر جیوه با نقص عصبی بیشتری همراه بود (acOR ، 0.76 در هر 10 میلی متر جیوه افزایش ؛ 95٪ CI ، 0.23 – 1.28).

میزان خونرسانی مجدد ارتباط بین فشار خون سیستولیک و نتیجه عملکرد را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

سوالات بی پاسخ

رالف ال. ساكو ، Ph.D. ، استاد دانشگاه و رئیس مغز و اعصاب در دانشگاه اولمبرگ در میامی ، فلوریدا ، گفت كه روش تحقیق قوی است. اخبار پزشکی Medscape. وی گفت: “این یک مسئله مهم بالینی است.”

6 ساعت اول “یک دوره بحرانی برای بیمار بعد از EVT” است. در این مدت ممکن است رگ خونی بسته شود. ساکو گفت ، اگر به طور کامل باز نشده باشد ، حفظ فشار خون برای پرفیوژن قسمت هایی از مغز در مراحل اولیه پس از EVT بسیار مهم است. “اگر شریان توسط EVT کاملاً باز باشد ، که همیشه بهترین حالت است ، هنوز نگرانی وجود دارد که ممکن است دوباره بسته شود یا ممکن است نوعی آسیب بافت مغزی وجود داشته باشد که هنوز هم پس از سکته حاد رخ دهد.”

ساکو گفت ، متخصصان مغز و اعصاب در مراکز سکته مغزی باید توجه بیشتری به کنترل فشار خون بیماران پس از EVT داشته باشند. این نتایج جدید “استدلال می کند که به دلیل خطر خونریزی نباید اجازه دهیم در آن زیاده روی کند.”

در عین حال ، ساکو گفت ، کاهش بیش از حد فشار خون باعث کاهش جریان خون در مغز می شود ، که “تازه گرسنه خون و اکسیژن بوده است”. “تحقیقاتی از این دست اغلب پیش درآمد مطالعه بعدی است که یک مطالعه تصادفی است. این س importantال مهمی است که هنوز پاسخ کاملی برای آن نداریم.”

ثبت نام MR CLEAN توسط موسسه تحقیقاتی کاربردی برای مدلسازی عصبی حمایت مالی می شود. ساموئلز و ساکو هیچ گونه رابطه مالی گزارش نکردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma