[ad_1]

فرانکفورت (رویترز) – ناظران نظارتی ایالات متحده و اروپا می توانند واکسن آزمایشی COVID-19 Pfizer و BioNTech را از اواسط ماه دسامبر تأیید کنند ، مدیرعامل شرکت آلمانی روز چهارشنبه گفت ، به دنبال نتایج مثبت آزمایش.

مدیر عامل Ugur Sahin در مصاحبه با رویترز گفت که اگر همه چیز خوب پیش برود ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده می تواند استفاده اضطراری را در اواخر دسامبر یا اوایل اواسط دسامبر تأیید کند.

وی افزود ، تأیید مشروط در اتحادیه اروپا می تواند در نیمه دوم دسامبر به دست آید.

وی گفت: “این به درخواست هایی که دریافت می کنیم و اینکه آیا همه شرایط برآورده می شود بستگی خواهد داشت.”

در اوایل روز چهارشنبه ، شرکا نتایج مطالعاتی را نشان دادند که نشان داد 95٪ آنها برای گروه های سنی مختلف م effectiveثر بود و هیچ عارضه جانبی جدی نداشت ، و این یک نکته اساسی در مسابقه برای پایان دادن به همه گیری است.

Sahin گفت: هر واکسن ویروس کرونا که طی چند ماه آینده موانع نظارتی را برطرف کند ، بدون توجه به ویژگی های نسبی آن ، توسط سیستم های بهداشتی در سراسر جهان استفاده می شود ، زیرا تقاضا بیش از میزان عرضه است.

وی گفت: “من واقعاً انتظار ندارم كه در 9 ماه اول شرایط رقابتی داشته باشیم ، زیرا هر دوز واكسن تایید شده كه هر كسی بتواند تزریق كند ، مورد استقبال قرار گرفته و احتمالاً مورد استفاده قرار خواهد گرفت.”

Moderna Inc روز دوشنبه اطلاعات اولیه واکسن خود را منتشر کرد که نشان دهنده 94.5٪ اثربخشی است. انتظار می رود AstraZeneca که در حال کار بر روی واکسنی با دانشگاه آکسفورد است ، نتایج تجربیات انبوه خود را قبل از پایان سال منتشر کند.

شاهین گفت: “پنج تا هشت شرکت اول (برای گرفتن تأیید) دخالتی نخواهند کرد … من حدس می زنم زودتر از اواسط سال 2021 ، هر واکسن باید مشخصات خاصی داشته باشد.”

وی افزود که BioNTech و Pfizer در حال کار بر روی فرمولاسیون تصفیه شده واکسن هستند که برای استفاده راحت تر در کشورهای در حال توسعه به ذخیره سازی فوق العاده سرد نیاز نخواهد داشت.

وی گفت كه نسخه پایدارتری در نیمه دوم سال آینده منتشر می شود.

در حال حاضر واکسن BioNTech باید در دمای 70- درجه سانتیگراد نگهداری و حمل شود ، اگرچه می توان آن را در یخچال معمولی تا پنج روز یا حداکثر 15 روز در جعبه تحویل حرارتی نگهداری کرد.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر