[ad_1]

افزودن مهارکننده CDK4 / 6 abemacyclib (Verzenio) به درمان غدد درون ریز همچنان باعث بهبود بقا بدون حوادث در زنان مبتلا به گیرنده هورمون مثبت مثبت (HR +) ، سرطان پستان منفی HER2 می شود ، نتایج به روز شده را نشان می دهد که اکنون به حدود یک سال و نیم ، از روند علامت گذاری سلطان.

با این حال ، متخصصان هشدار داده اند که برای درک تأثیر درمان ترکیبی بر بقا ، پیگیری طولانی تر – حداقل حداکثر 5 سال – لازم است ، به ویژه اینکه سرطان پستان HR + با میزان بالای عود دیررس مرتبط است.

این مطالعه در 9 دسامبر در سمپوزیوم سرطان پستان در سن آنتونیو در سال 2020 ارائه شد که امسال به دلیل همه گیری همه گیر آنلاین انجام شد.

یک تجزیه و تحلیل موقت برنامه ریزی شده از مرحله 3 با بیش از 5600 بیمار در کنگره مجازی ESMO 2020 ارائه شد و به طور همزمان در مجله سرطان بالینی.

همانطور که قبلا توسط گزارش شده است اخبار پزشکی Medscape، این نشان داد که پس از میانگین پیگیری 5/15 ماه ، درمان با abemacyclib به علاوه درمان غدد درون ریز با کاهش نسبی 25٪ خطر در نقطه انتهایی اولیه بقای بیماری غیر تهاجمی (IDFS) در مقایسه با درمان غدد درون ریز به تنهایی همراه بود.

در آن زمان ، یافته ها به عنوان یک روش تغییر پذیرفته و پس از تأیید برای HR + HER2 منفی در معرض خطر سرطان اولیه پستان به عنوان “یک استاندارد جدید مراقبت” توسط یک متخصص.

اکنون ، با پیگیری متوسط ​​به 19.1 ماه ، دکتر پریا راستوگی ، استادیار گروه پزشکی در دانشگاه پیتسبورگ ، پیتسبورگ ، پنسیلوانیا ، داده های مطالعه جدیدی را ارائه داد ، از جمله نتایج اضافی در بیماران با شاخص Ki67 ≥ 20٪ ، که نشان دهنده رشد سریع تومور است.

Abemaciclib به علاوه درمان غدد درون ریز با کاهش قابل توجهی در خطر نسبی ایجاد یک رویداد IDFS در مقایسه با درمان غدد درون ریز در کل بیماران بیمار توسط 28.7٪ و 30.9٪ کاهش خطر در کسانی که دارای شاخص Ki-67 20 associated بود.

بعلاوه ، بیمارانی که از این ترکیب استفاده می کردند 31.3٪ کاهش معنی داری در خطر نسبی بقای طولانی مدت غیر عود (DRFS) داشتند.

نکته مهم ، این پیشرفت ها ، که از نظر بالینی قابل توجه در نظر گرفته شد ، با هزینه های اضافی در مورد ایمنی به دست نیامد ، اگرچه سطح بالایی از اسهال ، خستگی و نوتروپنی مشاهده شد.

راستوگی گفت که یافته ها تأکید می کنند که abemacyclib ، همراه با درمان غدد درون ریز استاندارد ، “اولین مهار کننده CDK4 / 6 است که اثر و تحمل را در بیماران مبتلا به HR + HER2 منفی ، گره مثبت و سرطان زودرس پر خطر نشان می دهد.”

پیگیری طولانی تر “آرام” است اما هنوز “کاملاً کوتاه” است

جورج دبلیو اسلینگ جونیور ، دکترای تخصصی ، استاد پزشکی در مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد ، پالو آلتو ، کالیفرنیا ، بحث کننده این مطالعه برای تجزیه و تحلیل اولیه بود که در ESMO 2020 ارائه شد.

در آن زمان ، وی گفت که این مطالعه “یک پیگیری بسیار بسیار مختصر” است و بنابراین مشخص نیست که آیا این پیشرفتها “منجر به آنچه واقعاً به آن اهمیت می دهیم: بقای کلی بهبود یافته است.”

Sledge گفت ، مناسب برای اظهار نظر در مورد تجزیه و تحلیل فعلی است اخبار پزشکی Medscape آنها “با آنچه در اوایل سال جاری ارائه شده” سازگار به نظر می رسند “، که مطمئناً اطمینان بخش است.

وی با اشاره به تجزیه و تحلیل در بیماران با شاخص Ki-67 ≥ 20، ، نتایج افزود: “در بیماران با تومورهای تکثیر سریعتر سود مطلق بالاتر از آنچه برای دارویی موثر بر تقسیم چرخه سلولی انتظار می رود ، نشان می دهد.”

اکثر عودها و مرگ ها پس از 5 سال در بسیاری از مطالعات اتفاق می افتد.
دکتر جورج شاگ

با این حال ، اسلجگی تأکید کرد که میانگین زمان پیگیری “برای یک مطالعه کمکی ER مثبت بسیار کوتاه است ، با بیشترین عود و مرگ پس از 5 سال در بسیاری از مطالعات”.

بنابراین ، “برای درک تأثیرات نهایی مهار CDK 4/6 در مراحل اولیه سرطان پستان ER مثبت ، به ویژه در عودهای دیررس ، هنوز یک راه طولانی در پیش داریم.”

موافقت ، گفت: C. کنت آزبورن ، MD ، مدیر مشترک SABCS و مدیر بنیانگذار مرکز سرطان دانکن در کالج پزشکی Baylor ، هوستون ، تگزاس.

وی در یک کنفرانس خبری اظهار داشت که نتایج “خصوصاً در زیر گروه تومورهای با تکثیر بالا” بسیار دلگرم کننده است.

با این حال ، آزبورن همچنین خواستار “احتیاط” در تفسیر نتایج “با توجه به پیگیری های نسبتاً کوتاه ، با توجه به اینکه ER + حتی به دلیل عود مداوم آن حتی در 10 سال گذشته شناخته شده است” شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: “این دسته از مهارکننده ها به جای سیتوساید ، سیتواستاتیک است ، به این معنی که به جای از بین بردن سلول ها ، از تکثیر سلول جلوگیری می کند.” بنابراین ، این س remainال باقی می ماند که آیا منحنی های زنده ماندن در درمان ترکیبی با آنهایی که برای درمان غدد درون ریز هستند فقط پس از قطع دارو ترکیب می شود؟

با این وجود آزبورن گفت که “با توجه به این هشدارها ، این هنوز یک مطالعه بسیار مهم است که می تواند برای تغییر در این جمعیت بیمار در معرض خطر انجام شود … اگر نتایج همچنان مثبت باشند و بهبود بقای کلی را با ردیابی طولانی. “

در طی کنفرانس مطبوعاتی ، راستوگی تأیید کرد که این مطالعه در واقع 10 سال طول می کشد تا ارزیابی نهایی بقای کلی.

جزئیات بیشتر در مورد مطالعه

5637 زن که در سلطنت ثبت نام کردند به دو گروه تقسیم شدند:

  • گروه 1 ، شامل بیماران با چهار یا بیشتر گره مثبت یا کسانی که تا سه گره مثبت و اندازه تومور ≥5 سانتی متر یا درجه 3 دارند

  • Cohort 2 ، شامل زنان با حداکثر سه گره مثبت و شاخص Ki-67 ≥ 20 based بر اساس تجزیه و تحلیل استاندارد

راستوگی گفت: “کوهورت 2 یک سال پس از کوهورت 1 افتتاح می شود و 517 بیمار را شامل می شود.”

صرف نظر از گروه ، بیماران به مدت 2 سال به همراه abemacyclib بهمراه درمان غدد درون ریز برای 5 تا 10 سال ، همانطور که از نظر بالینی نشان داده شده است ، یا درمان غدد درون ریز به صورت تصادفی 1: 1 انجام شدند.

در تجزیه و تحلیل اولیه نتایج اثر بخشی در تجزیه و تحلیل قصد درمان ، 395 رویداد IDFS رخ داده است. میانگین پیگیری 19.1 ماه بود و 25.5٪ بیماران دوره درمانی 2 ساله را به پایان رساندند. 58.2٪ دیگر هنوز تحت درمان هستند.

نتایج نشان می دهد که 163 رویداد IDFS همراه با abemacyclib به علاوه درمان غدد درون ریز در مقابل 232 با درمان غدد درون ریز به تنهایی برای به دست آوردن نرخ دو ساله IDFS 92.3٪ در مقابل 89.3٪ ، با نسبت خطر 0.713 (پ = .0009)

Rastogi که به تجزیه و تحلیل زیرگروه ها روی آورد ، افزود که “هیچ تداخل آماری معنی داری مشاهده نشد ، که نشان دهنده یک مزیت پایدار از درمان در همه گروه ها است.”

محققان همچنین درصد IDFS را در بیماران هر دو گروه با شاخص Ki-67 ≥ 20 looked بررسی کردند ، باز هم دریافتند که abemacyclib به علاوه درمان غدد درون ریز مجدداً با حوادث قابل توجهی کمتر از درمان غدد درون ریز همراه است.

82 واقعه ترکیبی در مقابل 115 با درمان غدد درون ریز وجود دارد ، با نرخ 2 ساله IDFS 91.6 vers در مقابل 87.1 and و نسبت خطر 0.691پ ) .0111).

بقا بدون زنده ماندن (DRFS) همچنین با abemacyclib به علاوه درمان غدد درون ریز در مقابل درمان غدد درون ریز به تنهایی ، با بروز DRFS 2 ساله 93.8٪ در مقابل 90٪ یا نسبت خطر 0.687 ()پ = .0009)

راستوگی گفت: “ایمنی مطابق با مشخصات شناخته شده abemacyclib بود ،” و آنچه در تجزیه و تحلیل موقت دوم مشاهده شد ، [with] حداقل افزایش در هرگونه عوارض جانبی مربوط به درمان درجه و 3.

شایعترین عوارض جانبی اسهال ، خستگی و نوتروپنی است که عمدتا درجه 1 و 2 هستند.

نکته قابل توجه ، 2.4٪ بیماران ترکیبی درمانی از هر درجه در مقابل 0.6٪ از بیماران با غدد درون ریز ، یک واقعه ترومبوآمبولی وریدی داشتند ، در حالی که 2.9٪ و 1.2٪ به ترتیب دارای درجاتی از درمان بینابینی بودند. بیماری ریه

احتباس حداقل یک دوز به دلیل یک عارضه جانبی توسط 59.5٪ از بیماران مبتلا به abemacyclib به علاوه درمان غدد درون ریز گزارش شده است ، در حالی که 42.5٪ حداقل یک کاهش دوز به دلیل یک عارضه جانبی داشته است. در هر دو مورد ، علت اصلی اسهال است.

سرانجام ، راستوگی گفت که “بیش از نیمی از قطع مصرف abemacyclib به دلیل عوارض جانبی در 5 ماه اول درمان رخ داده است ، با بیشترین تعداد … در ماه اول.”

مشکلات Ki-67

در جریان کنفرانس مطبوعاتی ، دکتر ویرجینیا کاکلمانی ، مدیر مشترک SABCS و رئیس برنامه سرطان پستان در مرکز سرطان UT Health San Antonio ، تگزاس ، در مورد عملکرد شاخص Ki-67 س askedال کرد.

وی گفت: “آزمایش وقتی عالی انجام می شود عالی است ، اما ما انتظار داریم كه پزشكان در بعضی از موسسات این كار را بكنند ، بعضی دیگر این كار را نمی كنند و بدیهی است كه در بیشتر م institutionsسسات دنیا معتبر نیست.”

راستوگی پاسخ داد که این یک “سوال عالی” است ، افزود “این چیزی است که باید مرتب شود زیرا ما همچنان به بحث و گفتگو می پردازیم و اطلاعات دقیق تری در مورد اینکه در هنگام استفاده از abemacyclib در این جمعیت بیمار چه کاری باید انجام دهیم ، خواهیم گرفت”.

کارلوس ال. آرتئاگا ، MD ، مدیر مشترک SABCS و مدیر مراکز سیمونز برای سرطان جامع در مرکز پزشکی جنوب غربی آمریکای جنوبی ، دالاس ، تگزاس ، اضافه کرد که “بیشتر ما 10٪ را به عنوان فاصله بین بالا و پایین تصور می کنیم.” برای شاخص Ki- 67 ، نه 20 ≥.

وی گفت که می داند “تصادفی” است ، اما گفت که 20٪ “بسیار زیاد” است و پرسید آیا محققان می توانند تجزیه و تحلیل گذشته نگر انجام دهند تا Ki-67 را به عنوان یک شیب برای تعیین “که در آن” لحظه پیش بینی را متوقف می کند “

راستوگی پاسخ داد که در زمان توسعه سلطنت ، برخی از دستورالعمل های بین المللی از شاخص Ki-67 ≥ 20 as به عنوان یک حد استفاده می کردند.

وی همچنین اشاره کرد که اگرچه شاخص Ki-67 ≥ 20٪ یک معیار ورود برای گروه 2 است ، اما بیماران در گروه 1 نیز بافت پس از تصادفی را ارائه می دهند ، “و بنابراین ما می توانیم این نوع مسائل را با کمیته تحقیقات ترجمه خود حل کنیم. “

این مطالعه با حمایت مالی الی لیلی انجام شد. راستوگی با AstraZeneca ، Genentech / Roche و حامی مطالعه ، الی لیلی ، روابط مالی دارد. ریگان با لیلی و بسیاری دیگر از شرکت های دارویی ارتباط دارد. Sledge با لیلی و سایر شرکت ها ارتباط دارد. آزبورن با لیلی و سایر شرکت ها ارتباط دارد.

سمپوزیوم 2020 سرطان پستان در سان آنتونیو: خلاصه GS1-01. ارائه شده در 9 دسامبر سال 2020

برای کسب اطلاعات بیشتر از سرطان شناسی Medscape ، ما را در توییتر دنبال کنید: MedscapeOnc[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر