AASLD 2020: مروری بر اخبار بالینی


این مطالعات که به موضوعات کلیدی کبدی پرداخته و امکان تغییر یا بهبود عملکرد بالینی را دارد ، در یک جلسه بالینی نشست سالانه مجازی انجمن تحقیقات کبدی آمریکا قرار داشت.

دکتر تامار تادئوس ، استادیار پزشکی در بخش گوارش گفت: “ما اسنادی را انتخاب کردیم که بالاترین سطح شواهد را داشته باشند ، مانند آزمایشات کنترل شده تصادفی ، آزمایشات کنترل شده و مجموعه داده های بزرگ – و همچنین برخی از مجموعه داده های کوچک.” بیماری ها در دانشگاه ییل ، ​​نیوهون ، کنتیکت.

تادئوس و همکارانش ، دکتر سیلویا ویلارینیو ؛ دکتر سیمونا جیکوب؛ و دکتر آریل جافه ، نیز از ییل ، ​​گزارش ها را از 197 چکیده مقاله شفاهی و 1769 پوستر ارائه شده در AASLD 2020 انتخاب کردند.

آنها مهمترین یافته های ارائه شده در مورد بیماریهای خود ایمنی و کلستاتیک ، پیوند ، سیروز و فشار خون بالا ، پولیس ، بیماری الکلی کبدی ، نئوپلازی ، آسیب کبدی ناشی از دارو و COVID-19 را برجسته کردند. آنها مطالعه ای را که در درجه اول مربوط به استئو هپاتیت غیر الکلی یا بیماری کبد چرب غیر الکلی ، هپاتیت ویروسی یا علوم پایه بود ، بررسی نکردند ، همه این موارد در جلسات توجیهی جداگانه بررسی شد.

سیروز و فشار خون بالا

یک مطالعه توسط وزارت امور ایثارگران شیوع عوامل خطر ابتلا به بیماری کبد و تعداد دفعات آزمایش های پیگیری و تشخیص سیروز را در سیستم اداره سلامت جانبازان (VHA) بررسی می کند.

نویسندگان دریافتند که در میان بیش از 6.65 میلیون کاربر VHA در سال 2018 ، بدون تشخیص قبلی سیروز ، تقریباً نیمی از آنها در معرض خطر سیروز قرار دارند ، که از این تعداد حدود 75٪ غربالگری می شوند و تقریباً 5٪ از کسانی که غربالگری شده اند ، برای سیروز احتمالی مثبت هستند (636 133). از بیمارانی که آزمایش مثبت داشتند ، حدود 10٪ (12566 نفر) مبتلا به سیروز تشخیص داده شدند ، از جمله 4120 نفر با جبران کبد.

تادئوس گفت: “این سند بر اهمیت غربالگری در سطح جمعیت برای تشخیص سیروز ناشناخته تأكید دارد ، كه به شما اجازه مداخله در سیر بیماری را می دهد.” (خلاصه شماره 661).

یک مطالعه بررسی اعتبار خارجی مدل های جدید خطر جراحی سیروز ، که برای بهبود پیش آگهی در تعدادی از جراحی های رایج طراحی شده است ، نشان داد که نمره VOCAL-Penn بهتر از نمره خطر مایو ، یک مدل از بیماری کبدی در مرحله نهایی است و نمره سدیم MELD برای تبعیض در مرگ و میر 30 روزه و 90 روزه بعد از عمل (خلاصه شماره 91).

تادئوس گفت: “اگرچه این مدل ها جایگزینی برای بینش بالینی نیستند ، اما قطعاً پیش آگهی ما در مورد خطر جراحی در بیماران مبتلا به سیروز را بهبود می بخشد ، موضوعی که در کبدی مشورتی بسیار رایج است.”

وی همچنین به سه خلاصه اشاره می کند که در مورد انجام مطالعات در بیماران مبتلا به واریس و یا ورم مایع به مضرات مهم می پردازد ، از جمله اینکه آیا انجام اکوکاردیوگرافی از راه مری در بیماران مبتلا به سیروز بدون انجام غربالگری اول برای رگهای واریسی بی خطر است و آیا باید بتا بلاکرهای غیر انتخابی در بیماران ادامه یابد. با سنگهای مقاوم در برابر

یک مطالعه گذشته نگر از 191 بیمار مبتلا به سیروز که در طی 4 سال از انجام اکوکاردیوگرافی از راه مری تحت آندوسکوپی فوقانی قرار گرفتند ، علی رغم وجود واریس های مری ، خونریزی گوارشی واضحی نشان نداد ، که نشان می دهد مری قبل از فرآیند مری ، خلاصه شماره 1872)

مطالعه ای برای تعیین خطر سپسیس در 1،198 بیمار مبتلا به سیروز نشان داد که خطر ابتلا به سپسیس در 1 سال با استفاده از بتا بلاکرهای غیر انتخابی 50٪ کاهش می یابد (خلاصه شماره 94).

آخرین خلاصه در این بخش ، استفاده از یک ابزار پشتیبانی ویدیویی برای برنامه ریزی مراقبت از پیش برای کمک به بیمارانی است که شرایط پیوند کبد در مرحله نهایی را ندارند ، تصمیم می گیرد که آیا اقدامات حمایتی مانند احیای قلبی ریوی یا لوله گذاری را می خواهند. نویسندگان دریافتند که ابزار تصمیم گیری ویدئویی برای بیماران عملی و قابل قبول است و دانش آنها را در مورد مراقبت های پایان زندگی بهبود می بخشد. تعداد بیشتری از بیماران تصادفی به ویدئو ، CPR یا لوله گذاری را نسبت به افرادی که به بحث شفاهی در مورد گزینه ها اختصاص داده اند ، انتخاب کردند (خلاصه شماره 712).

حتما بخوانید:
دولت انگلیس گفته است که قوانین آرامش بخش COVID در کریسمس هزینه زندگی را در پی خواهد داشت

الکل

بازرسان دو مطالعه در مورد مصرف الکل ذکر کردند: اولین مطالعه تعیین شیوع عود زودهنگام الکل (عود ظرف 3 ماه) در بیمارانی بود که هپاتیت الکلی داشتند. افراد شامل 478 بیمار ثبت شده در مطالعه STOPAH و یک مجموعه اعتبارسنجی 194 بیمار از کنسرسیوم InTeam (رویکردهای یکپارچه برای شناسایی اهداف مولکولی در هپاتیت الکلی) بودند.

“آنها دریافتند که بیماران با ریسک بالا جوان تر ، بیکار و بدون رابطه پایدار هستند. ریسک متوسط ​​در میانسالی ، شلوغ و در یک رابطه پایدار بود و مشخصات کم خطر پیرتر بودند ، با برخی سیروز ؛ آنها بیشتر بازنشسته و در یک رابطه پایدار ، “تادئوس گفت.

وی گفت: شناسایی عوامل غیر ژنتیکی که عود زودرس را پیش بینی می کنند ، می تواند به سفارشی سازی استراتژی های درمانی کمک کند (خلاصه شماره 232).

مطالعه دوم پیوند میکروبی مدفوع (FMT) را برای کاهش اشتها در بزرگسالان مبتلا به اختلال استفاده از الکل (AUD) و سیروز بررسی کرد. محققان پس از 6 ماه در بیماران تصادفی به FMT در مقایسه با دارونما ، اندکی روند پرهیز بیشتر را مشاهده کردند.

وی گفت: “برای تعیین تأثیر FMT بر روی تغییرات روده و مغز در بیماران مبتلا به AUD ، آزمایشات آینده باید انجام شود” (خلاصه شماره 7).

پیوند

مطالعه QUICKTRANS کنترل شده توسط محققان فرانسوی و بلژیکی نشان داد که بیماران مبتلا به پیوند کبدی زودرس برای هپاتیت الکلی شدید ، از نظر تعداد ، اما به طور قابل توجهی بالاتر از عود بیماران پس از حداقل 6 ماه پرهیز از پیوند نیستند ، با وجود که نوشیدن زیاد در بیمارانی که پیوند زودرس انجام داده اند بیشتر مشاهده می شود.

میزان بقای دو ساله برای هر دو بیمار که پیوند زودهنگام انجام داده اند و همچنین افرادی که پس از 6 ماه هوشیاری تحت پیوند قرار گرفته اند “یکسان و عالی” بوده اند. علاوه بر این ، میزان بقا 2 ساله برای بیماران مبتلا به هپاتیت الکلی شدید که تحت پیوند قرار گرفتند 8/82 درصد بود ، در حالی که برای بیماران پیوند غیرقابل قبول طبق الگوریتمی برای 2/28 درصد بود انتخاب (پ <.001).

تادئوس اظهار داشت: (خلاصه 6): “شاید از همه مهمتر ، مطالعات در مورد این جمعیت می تواند به صورت كنترل شده در مراكزی با الگوریتم های قابل تجدید برای پذیرش پیوند انجام شود.”

محل افتخار – خلاصه №1 – برای مطالعه بررسی اثرات پیوند کبد سیاست جدید “شبکه ایمنی” از شبکه تهیه و پیوند اعضا و شبکه مشترک ارگان مشترک ، که بیان می کند بیمارانی که انتظار دارند پیوند کبد به نارسایی کلیه مبتلا شود ، در لیست انتظار برای پیوند کلیه در اولویت قرار دارند

محققان دریافتند که این سیاست جدید به طور قابل توجهی تعداد نامزدهای بزرگسال برای پیوند کبد اولیه را که در زمان ثبت لیست تحت دیالیز قرار داشتند ، افزایش داد و تأثیری بر مرگ و میر لیست انتظار و نتایج پیوند نداشت.

نویسندگان همچنین به افزایش قابل توجهی در لیست پیوند کلیه پس از پیوند کبد ، به ویژه برای بیمارانی که در زمان لیست ، تحت همودیالیز بودند ، اشاره کردند.

در دوره پس از سیاست ، پیوند کلیه به طور قابل توجهی بیشتر بود و مرگ و میر در لیست انتظار به طور قابل توجهی کاهش یافت.

بیماری های خودایمن و کلستاتیک

محققان آنالیز فاز 3 را انجام دادند ، یک مطالعه تصادفی کنترل شده ENHANCE سلادلپار در بیماران مبتلا به کلانژیت صفراوی اولیه. این آزمایش به دلیل یک اتفاق نامطلوب که در نهایت غیر مرتبط با دارو در نظر گرفته شد ، متوقف شد ، بنابراین تجزیه و تحلیل میزان پاسخ کامپوزیت در ماه 3 بررسی شد.

حتما بخوانید:
ACC / AHA دو معیار را برای اثر فیبریلاسیون دهلیزی به روز کنید

تادئوس گفت: “یافته کلیدی این مطالعه این است که با دوز 10 میلی گرم سلادلپار ، 78٪ به نقطه نهایی کامپوزیت رسیدند ، 27٪ بیماران آلکالین فسفاتاز و 50٪ ALT نرمال خود را عادی کردند. بهبود قابل توجهی در خارش وجود دارد.” .

دارو معمولاً بی خطر بوده و به خوبی تحمل می شود. یک مطالعه ثبت جهانی جهانی فاز 3 هفته ای ، ثبت نام بیماران در اوایل سال 2021 را آغاز می کند (خلاصه شماره LO11).

در یک مطالعه اطفال ، محققان به بررسی تفاوت در کلانژیت اسکلروزان کننده اولیه (PSC) در میان جمعیت های مختلف پرداختند و دریافتند که “بیماران سیاه پوست و اسپانیایی تبار نتایج بالینی چشمگیری نسبت به بیماران سفیدپوست و آسیایی داشتند. به احتمال زیاد با PSC پیشرفته همراه با فیبروز گسترده و فشار خون بالا پورتال تشخیص داده می شوند. “

نویسندگان پیشنهاد می کنند که تفاوت ها را می توان تا حدی با تفاوت های اقتصادی-اجتماعی توضیح داد ، که منجر به تأخیر در تشخیص ، به یک فنوتیپ تهاجمی تر یا هر دو می شود (خلاصه شماره 66).

متاآنالیز نتایج مادر و جنین در زنان مبتلا به هپاتیت خود ایمنی نشان داد که این بیماری با افزایش خطر دیابت حاملگی ، تولد زودرس و سن حاملگی کوچک و یا نوزادان کم وزن همراه است.

“زنان باردار باید قبل ، حین و بعد از بارداری از نزدیک تحت نظر قرار گیرند. لازم است بدانید که براساس داده های شیوع ، تشنج پس از تولد در 41٪ بیشتر است. این یافته ها به ما کمک می کند تا از بیماران خود با هپاتیت خود ایمنی مشاوره بگیریم. تادئوس گفت (خلاصه شماره 97).

آسیب کبدی ناشی از دارو

مطالعه نتایج بالینی به دنبال القای مجدد مهارکننده ایست ایمنی در بیماران مبتلا به ملانوم با هپاتیت حل شده ناشی از مهار کننده درجه 3 یا بالاتر نشان داد که از 31 بیمار 4 نفر (13٪) عود هپاتیت داشتند. 2 یا بالاتر و 15 نفر از 31 نفر (48٪) پس از فراخوانی مجدد ، یک عارضه جانبی مرتبط با ایمنی ایجاد کردند.

از نظر مرگ و میر تفاوتی بین بیمارانی که تحت درمان مجدد قرار گرفتند و کسانی که این کار را انجام ندادند وجود نداشت و سمیت ایمنی کبدی که به قطع دارو پس از ترک مجدد نیاز داشت ، غیر معمول بود.

تادئوس گفت: “یک بازدارنده ایست بازرسی ایمنی با درجه بالا باید به عنوان یک منع مصرف مطلق برای به چالش کشیدن بازدارنده ایست بازرسی ایمنی مورد تجدید نظر قرار گیرد.”

نئوپلازی

محققان همچنین خلاصه ای را توصیف کردند که تفاوت های قومی شهری و روستایی و نژادی قابل توجهی را در بروز سرطان سلولهای کبدی توصیف می کند. شرح کامل این مطالعه را می توان در اینجا یافت (خلاصه شماره 136).

کووید -19

سرانجام ، بازرس مطالعه دوره بالینی COVID-19 را در بیماران مبتلا به بیماری مزمن کبدی و شناسایی عوامل مرتبط با نتایج نامطلوب در بیماران مبتلا به بیماری مزمن کبدی که COVID-19 را بدست آوردند ، برجسته کرد.

محققان دریافتند که بیماران مبتلا به بیماری مزمن کبدی و COVID-19 دارای روحیه 14٪ و بیماری کبدی مرتبط با الکل ، سیروز جبران نشده و سرطان سلولهای کبدی از عوامل خطر برای افزایش مرگ و میر ناشی از COVID-19 هستند.

آنها توصيه كردند كه بر پزشكي از راه دور تاكيد شود ، اولويت بيماران مبتلا به بيماري مزمن كبد براي واكسيناسيون گذاشته شود و اين بيماران در مطالعات آينده نگر و آزمايشات دارويي براي درمان COVID-19 گنجانده شوند.

تادئوس گفت هیچ افشاگری وجود ندارد.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma