[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

اکنون بیش از 33 میلیون شهروند کالیفرنیایی تحت یک پناهگاه هستند که ممکن است تا کریسمس ادامه داشته باشد.

در حالی که بیمارستان های کالیفرنیا برای کنار آمدن با افزایش موارد COVID-19 تلاش می کردند ، فرماندار گاوین نیوزوم دستور جدیدی برای ماندن در خانه صادر کرد که به بخش های مراقبت ویژه با شدت بالا اعمال می شود. قسمتهای زیادی از جنوب کالیفرنیا و دره سن خواکین در آخر هفته به نشانه برخورد کردند و دستورات فرماندار را تحریک کردند.

رویترز گزارش داد که منطقه خلیج سانفرانسیسکو یکشنبه شب قفل جدیدی را نیز آغاز کرد ، اگرچه این دستور از طرف مقامات محلی بود ، نه از فرماندار.

نیوزوم گفت ، ساکنان باید در خانه های خود بمانند ، به جز فعالیت های اساسی ، اگر در یکی از پنج منطقه ای که ظرفیت واحد مراقبت ویژه بیمارستان به زیر 15 درصد می رسد ، زندگی می کنند. این سفارش به مدت 3 هفته معتبر خواهد بود.

نیوشام در بیانیه ای که در توئیتر منتشر شد ، گفت: “ما در یک نقطه عطف در مبارزه با ویروس هستیم و اکنون باید اقدامات قاطعانه انجام دهیم تا از فشار زیاد سیستم بیمارستان کالیفرنیا در هفته های آینده جلوگیری کنیم.”

طبق بیلبورد ایالت COVID ، روز گذشته فقط 1،567 تخت مراقبت ویژه در دسترس بود كه 61 كاهش نسبت به روز قبل داشت.

مقامات گفتند که بیش از 30،000 مورد جدید COVID-19 در روز یکشنبه در کالیفرنیا تشخیص داده شد. مقامات گفتند که این ایالت بیش از 19،800 کشته داشته است.

برای اهداف قانون جدید ، این پنج منطقه عبارتند از خلیج فارس ، کالیفرنیای جنوبی ، ساکرامنتوی بزرگ ، دره سن خواکین و کالیفرنیای شمالی.

طبق دستور اقامت در خانه ، بارها ، کارخانه های شراب سازی ، خدمات شخصی ، آرایشگاه ها و آرایشگاه ها باید بسته شوند.

اما این دستور برای مدارس از قبل باز شده ، زیرساخت های حیاتی ، مراکز خرید و رستوران ها اعمال نمی شود. خرده فروشی ها باید ظرفیت 20٪ را داشته باشند و رستوران ها فقط می توانند حمل و تحویل را انجام دهند.

نیوزوم بهار گذشته اولین حکم اقامت ملی این کشور را صادر کرد و ظاهراً تعداد پرونده ها را جعل کرده است. اما پس از لغو دستور ، موارد ویروس کرونا مجدداً افزایش یافت.

در روز یکشنبه ، میانگین درصد روزانه نمونه مثبت در 14 روز گذشته 8.1٪ بوده است که 2.6٪ بیشتر از 14 روز پیش است.

Newsom روز پنجشنبه گفت: “ما انتظار نداریم كه مجبور به انجام این كار دوباره باشیم.” “چراغی در انتهای تونل وجود دارد. چند ماه دیگر برای پیشرفت واقعی واکسن باقی مانده است. توزیع ، دسترسی ، در دسترس بودن داریم.”

منابع

توییتر: فرماندار کالیفرنیا

داشبورد COVID در کالیفرنیا

LA Times. “نیوزوم هنگام پرش COVID-19 محدودیت های جدیدی در تجارت و فعالیت در کالیفرنیا صادر می کند”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر