1 ماه DAPT ارسال DES و سپس آسپرین به تنهایی


یک ماه درمان ضد پلاکتی دوتایی و به دنبال آن مونوتراپی آسپیرین در بیمارانی که استنت حذف دارویی دریافت می کنند ، حداقل 6-12 ماه DAPT برای یک نقطه پایان کامپوزیت 1 ساله از حوادث قلبی عروقی یا خونریزی عمده در عمده بود ، تجربه تصادفی – ماهانه DAPT.

این اولین آزمایش چنین استراتژی ای است. سایر آزمایشات کوتاه مدت DAPT ، مانند مطالعه موفق TWILIGHT ، آسپیرین را رها کرده و مهار کننده P2Y12 را ادامه داد. دکتر میونگ-کی هونگ با ارائه یافته های خود در جلسات علمی انجمن قلب آمریکا گفت: اما مونوتراپی آسپرین پس از یک ماه DAPT جایگزین جذابی برای بیمارانی است که تحت ضایعات غیر کمپلکس تحت PCI قرار می گیرند.

وی گفت: “در عمل بالینی روزمره ، افرادی که گیرنده های گیرنده P2Y12 دریافت می کنند معمولاً از چندین قسمت خونریزی خفیف شکایت دارند. و هزینه آن. اینها عوامل مهمی در نارسایی بیمار هستند” ، افزود: “من فکر می کنم مونوتراپی آسپرین مirinثرتر است. راحت تر برای دکتر و بیمار. “

مطالعه یک ماهه DAPT شامل 3،020 بیمار تحت 23 مداخله کرونر از طریق پوست با استنتهای شستشوی دارو (DES) در 23 مرکز کره بود. آنها تقریباً 60/40 بین بیماران مبتلا به آنژین پایدار و بیماران مبتلا به سندرم حاد کرونری که آنژین ناپایدار دارند تقسیم شدند. بیماران مبتلا به ضایعات پیچیده کرونر یا سکته قلبی حاد صلاحیت ثبت نام را ندارند. شرکت کنندگان به طور تصادفی برای دریافت یک استنت بدون پلیمر بدون پوشش پلیمر BioFreedom ، در این حالت آنها 1 ماه DAPT و به دنبال آن 11 ماه مونوتراپی ضد پلاکت آسپرین دریافت کردند ، یا 6 یا 12 ماه DAPT همراه با یک پد ضخیم BioMatrix دریافت کردند ، یا DES بر اساس پلیمر Ultimaster. دلیل استفاده از استنتهای مختلف در دو بازوی مورد مطالعه این است که فقط استنت غیر پلیمری در طی 1 ماه آزاد سازی دارو را کامل می کند. هونگ ، استاد قلب و عروق در دانشگاه یونسی در سئول ، کره جنوبی ، گفت: دیگر DES های مدرن داروی خود را در عرض 3-4 ماه آزاد می کنند و قطع یک داروی ضد پلاکت در طی شستشوی دارو خطرناک است.

بیماران با آنژین پایدار بهترین عملکرد را دارند

نقطه پایانی اولیه در این مطالعه حقارت ، ترکیب 1 ساله مرگ قلبی ، MI ، عروق مجدد عروق هدف ، سکته مغزی یا خونریزی اساسی بود. بروز در گروه DAPT 1 ماهه 5.9٪ بود ، از نظر آماری در گروه DAPT 6 یا 12 ماهه از 6.5٪ کمتر نبود. میزان خونریزی پایه در 1 سال 1.7٪ در 1 ماه DAPT و 2.5٪ در 6-12 ماه DAPT بود ، تفاوت کمی. لازم به ذکر است که نقطه پایانی کامپوزیت اولیه در 5.1٪ بیماران مبتلا به آنژین پایدار که به طور تصادفی به 1 ماه DAPT رسیده بودند مشاهده شد ، در حالی که در 6 یا 12 ماه DAPT در مقایسه با 7.6٪ ، اختلاف آماری معنی داری کاهش 33 درصدی در خطر نسبی می شود. در مقابل ، در بیماران مبتلا به آنژین ناپایدار ، نقطه پایانی اولیه در 7.2 of از افراد در 1 ماه DAPT و 5.1 at در 6 یا 12 ماه DAPT مشاهده شد ، روندی که اهمیت پیدا نکرد.

حتما بخوانید:
دستورالعمل های مشترک از آزمایش آنتی بادی های بیماری لایم پشتیبانی می کند

تقریباً 75٪ بیماران در شانه مبتلا به DAPT طولانی به 12 ماه DAPT اختصاص داده می شوند. این به این دلیل است که آزمایش در سال 2015 ، قبل از اینکه رهنمودهای عمل بالینی ، 6 ماه DAPT را به عنوان یک توصیه در بیماران مبتلا به بیماری شریان کرونر پایدار اعلام کند ، آغاز شد. انتخاب 6 تا 12 ماه DAPT در مطالعه به پزشک بیمار سپرده شد.

Roisin Colleran ، MBBCh ، گفت که این مطالعه “نیاز بالینی برآورده نشده” برای بهبود رژیم های ضد پلاکتی بعد از PCI با DES را برطرف می کند.

معایب روند واکنش مزاج

“بعد از یک دوره DAPT کوتاه ، ممکن است مونوتراپی آسپرین نسبت به مونوتراپی P2Y12 ترجیح داده شود زیرا ارزان تر است ، با عوارض جانبی غیر هدفمند کمتر ، تغییر در پاسخ درمانی و موارد منع مصرف کمتر.” کالرن ، متخصص قلب در بیمارستان خصوصی ماتر ، دوبلین ، گفت.

با این حساب ، او چندین مورد از نظرهای مشترک درمورد مطالعه را به اشتراک می گذارد. از یک طرف ، هیچ یک از سه استنت مورد استفاده در این مطالعه توسط سازمان غذا و دارو تأیید نشده است. نتایج ممکن است برای جمعیت خارج از آسیای شرقی تعمیم داده نشود. استفاده از 12 ماه DAPT در بیماران با آنژین پایدار با دستورالعملهای فعلی ایالات متحده و اروپا که 6 ماه را توصیه می کنند مطابقت ندارد. و 17٪ از بیماران در گروه یک ماهه DAPT به این استراتژی پاسخ ندادند ، به این معنی که آنها با DAPT ادامه دادند. اگر این میزان اختلاف معکوس کمتر باشد ، اختلاف بین گروه ها در نقطه انتهایی اولیه می تواند از نظر آماری معنی دار باشد.

حتما بخوانید:
ایکس بادی (xbody) چیست

هونگ گفت که او معتقد است نتایج این مطالعه در سایر نقاط جهان قابل اجرا است. DAPT یک ماهه و به دنبال آن یک استراتژی مونوتراپی آسپرین ، در بیماران مسن ، کسانی که تحت انعقاد دهان برای فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند ، افرادی که نیاز به جراحی غیر قلبی دارند و همچنین گروه بزرگی از بیماران پایدار با ضایعات کرونر غیر پیچیده جذاب است.

این متخصص قلب و عروق تأكید كرد: “بیایید به این بیماران فرصتی بدهیم.”

به ویژه با ترکیب استنت عاری از پلیمر با دوره شستشوی دارو کمتر از 1 ماه ملتهب می شود.

هونگ گفت: “آیا پلیمر کامل است؟ فکر نمی کنم. این پلیمر یک جسم خارجی است. این فوق العاده است ، اما بعد از 5 یا 10 سال ، پلیمر می تواند باعث تحریک و التهاب مزمن و ضایعه جدید شود.”

مجری جلسه وین بی. لیسانس در مورد نبرد برای سهم از استنت در بازار اظهار داشت: “تقریباً به نظر می رسد که به نقطه سقف مداخله کرونر برسیم که سالانه چنین مقادیر کمی از حوادث ایسکمیک را بدست آوریم – آنها اغلب در محدوده 5 قرار دارند. -7٪ – که همه اینها است [head-to-head] مطالعات مطالعات حقارت است زیرا امروزه این تنها راه انجام این مقایسه ها است. ما نمی توانیم با 10 ، 15 یا 20،000 بیمار مطالعه کنیم. اما این حدود حقارت کاملاً گسترده است. “

باتچلر ، مدیر قلب و عروق مداخله ای و قلب و عروق مداخله ای در پزشکی پزشکی Inova ، گفت: “آیا ما مانده ایم که بگوییم” همه استنت ها برابر هستند “یا آیا می توانیم به جایی برسیم که بتوانیم استنت ترمیم را بهتر نشان دهیم؟” گروه در Falls Church ، واشنگتن.

الكساندر ابی زید ، متخصص پزشکی در موسسه قلب و عروق دانته پاتزانس در سائو پائولو گفت: “من فکر می كنم كه غلبه بر فن آوری مدرن بسیار دشوار خواهد بود.” “اگرچه پلیمرها با دوام هستند ، اما سازگار با زیست سازگار هستند و ضرب و شتم آنها دشوار است. نشان دادن برتری کار آسانی نخواهد بود. شاید در زیر گروه های بیمار.”

هونگ گفت هیچ تضاد منافع مالی در مورد مطالعه یک ماهه DAPT که توسط DIO ، Cardinal Health Korea و Terumo تأمین شده است وجود ندارد.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma