یک پلت فرم جدید تجزیه و تحلیل ، سلولهای سرطانی پستان را که در گردش هستند ، بهبود می بخشد


نیویورک (سلامت رویترز) – محققان گفتند که تشخیص سلولهای تومور در گردش (CTC) در مدل سرطان پستان از طریق یک سیستم تجزیه و تحلیل جدید که از یک استراتژی برای شناسایی گیرنده های دوگانه و تقویت سیگنال استفاده می کند ، بهبود یافته است.

دکتر زای شن وو از دانشگاه فوژو در چین گفت: “با توجه به نیاز فوری به تشخیص به موقع سرطان متاستاتیک پستان و پیشرفت های اخیر در انجام آزمایش های سلولی نوکلئیک عملکردی با واسطه ، ما این بستر را طراحی کردیم و توانایی تشخیص CTC را نشان دادیم.” به سلامتی رویترز از طریق ایمیل.

همانطور که در سنسورهای ACS گزارش شده است ، این تیم از یک رده سلول سرطانی پستان ، BT474 استفاده کرده است که مقادیر زیادی ErbB-2 و EpCAM را تولید می کند. آنها سلولها را از محلول بافر با استفاده از مهره های مغناطیسی متصل به آنتی بادی های ضد ErbB-2 جدا کردند.

سپس آنها آپتامر ، یک مولکول DNA تک رشته ای را که به طور انتخابی EpCAM را هدف قرار می دهد ، اضافه کردند. این رشته همچنین دارای توالی های کوتاه DNA است که قادر به ایجاد واکنش تقویت آنزیمی است و بدین ترتیب نسخه های اضافی ایجاد می شود که می توانند به کاوشگرهای فلورسنت متصل شوند. با استفاده از طیف سنجی فلورسانس ، تیم تحقیقاتی توانست تنها 9 سلول سرطانی پستان را در 200 میکرولیتر محلول بافر تشخیص دهد.

هنگامی که آنها سلولهای سرطانی پستان را به خون کامل اضافه می کنند ، سیگنال فلورسنت مشابه بافر را مشاهده می کنند و می گویند ، “سیستم سنجش جدیدی که برای … ابزاری برای ارزیابی متاستازهای دور و پیش بینی عود تومور. “

حتما بخوانید:
بسته بندی اصولی

دکتر وو گفت: “کشف CTC توسط بیماران سرطانی پستان به دلیل ناهمگنی از نظر فنی همچنان با چالش روبرو است. با این حال ، گروه ما در حال همکاری با دانشمندان در بیمارستان سرطان فوجیان برای انتقال از آزمایشگاه به آزمایشات بالینی است. “

دکتر آنت لی ، دانشیار انستیتوی پزشکی مولکولی در انستیتوی تحقیقات پزشکی فاینشتاین در منهتن ، نیویورک ، در ایمیلی به رویترز سلامت اظهار داشت: “بستر جدید … رویکردی منحصر به فرد برای تعیین کمیت CTC است.”

وی خاطرنشان کرد: داده ها بر اساس یک رده سلول سرطانی پستان است که به شدت HER-1 و EpCAM2 را بیان می کند. وی گفت: “اگرچه نویسندگان نشان می دهند كه این سلولها با افزودن به خون كامل با این تجزیه و تحلیل قابل تشخیص هستند ، اما نتایج حاصل از نمونه های خون زنان مبتلا به سرطان پستان به طور قابل توجهی قوی تر خواهد شد.” “HER-2 در همه سلولهای سرطانی پستان زیاد بیان نشده است – به عنوان مثال سرطان پستان سه منفی – و دانستن حداقل میزان بیان گیرنده مورد نیاز برای تشخیص آن بسیار مهم است.”

مراحل بعدی ، به گفته دکتر لی ، آزمایش نمونه های خون از زنان مبتلا به سرطان پستان و آزمایش سایر گیرنده های سرطان پستان (ER و PR) به تنهایی و به صورت ترکیبی برای تعیین حدود تشخیص است. و اینکه آیا می توان از ترکیبات آنتی بادی گیرنده های متعدد برای شناسایی سلولهای سرطانی پستان با سطوح متغیر بیان گیرنده استفاده کرد. “

وی افزود: “این تجزیه و تحلیل برای بیشترین زمان تماشا آماده نیست”. “با این حال ، این پتانسیل را دارد که به طور قابل توجهی ویژگی و حساسیت نمونه های بیوپسی مایع را برای ردیابی سرطان پستان و احتمالاً سایر سرطان ها در آینده افزایش دهد.”

حتما بخوانید:
10 مورد از قدیمی ترین شخصیت های کارتونی در جهان

دکتر ساندیپ پاتل ، مدیر مشترک درمان تجربی در دانشگاه سن دیگو و معاون مرکز ایمنی درمانی دقیق سن دیگو ، نیز از طریق ایمیل توضیح داد. “توانایی تشخیص جمعیت CTC نادرتر برای طبقه بندی خطر پس از جراحی و تسهیل تشخیص یا آزمایش نشانگرهای زیستی در صورت محدود بودن بافت مفید است.”

وی گفت: “مقایسه این روش با استفاده از نمونه های خون انسان از كلینیك و تشخیص CTC با این سیستم عامل با سیستم عامل های موجود ، گام كلیدی خواهد بود” ، سپس تمرکز بر تأثیر بالینی حساس تر تشخیص CTC می تواند نیاز به شیمی درمانی کمکی را در برخی شرایط خاص بعد از عمل تعیین می کند. “

منبع: https://bit.ly/2KHzWe7 ACS سنسور ، آنلاین 18 نوامبر 2020
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma