[ad_1]

نیویورک (سلامت رویترز) – محققان گفتند که تشخیص سلولهای تومور در گردش (CTC) در مدل سرطان پستان از طریق یک سیستم تجزیه و تحلیل جدید که از یک استراتژی برای شناسایی گیرنده های دوگانه و تقویت سیگنال استفاده می کند ، بهبود یافته است.

دکتر زای شن وو از دانشگاه فوژو در چین گفت: “با توجه به نیاز فوری به تشخیص به موقع سرطان متاستاتیک پستان و پیشرفت های اخیر در انجام آزمایش های سلولی نوکلئیک عملکردی با واسطه ، ما این بستر را طراحی کردیم و توانایی تشخیص CTC را نشان دادیم.” به سلامتی رویترز از طریق ایمیل.

همانطور که در سنسورهای ACS گزارش شده است ، این تیم از یک رده سلول سرطانی پستان ، BT474 استفاده کرده است که مقادیر زیادی ErbB-2 و EpCAM را تولید می کند. آنها سلولها را از محلول بافر با استفاده از مهره های مغناطیسی متصل به آنتی بادی های ضد ErbB-2 جدا کردند.

سپس آنها آپتامر ، یک مولکول DNA تک رشته ای را که به طور انتخابی EpCAM را هدف قرار می دهد ، اضافه کردند. این رشته همچنین دارای توالی های کوتاه DNA است که قادر به ایجاد واکنش تقویت آنزیمی است و بدین ترتیب نسخه های اضافی ایجاد می شود که می توانند به کاوشگرهای فلورسنت متصل شوند. با استفاده از طیف سنجی فلورسانس ، تیم تحقیقاتی توانست تنها 9 سلول سرطانی پستان را در 200 میکرولیتر محلول بافر تشخیص دهد.

هنگامی که آنها سلولهای سرطانی پستان را به خون کامل اضافه می کنند ، سیگنال فلورسنت مشابه بافر را مشاهده می کنند و می گویند ، “سیستم سنجش جدیدی که برای … ابزاری برای ارزیابی متاستازهای دور و پیش بینی عود تومور. “

دکتر وو گفت: “کشف CTC توسط بیماران سرطانی پستان به دلیل ناهمگنی از نظر فنی همچنان با چالش روبرو است. با این حال ، گروه ما در حال همکاری با دانشمندان در بیمارستان سرطان فوجیان برای انتقال از آزمایشگاه به آزمایشات بالینی است. “

دکتر آنت لی ، دانشیار انستیتوی پزشکی مولکولی در انستیتوی تحقیقات پزشکی فاینشتاین در منهتن ، نیویورک ، در ایمیلی به رویترز سلامت اظهار داشت: “بستر جدید … رویکردی منحصر به فرد برای تعیین کمیت CTC است.”

وی خاطرنشان کرد: داده ها بر اساس یک رده سلول سرطانی پستان است که به شدت HER-1 و EpCAM2 را بیان می کند. وی گفت: “اگرچه نویسندگان نشان می دهند كه این سلولها با افزودن به خون كامل با این تجزیه و تحلیل قابل تشخیص هستند ، اما نتایج حاصل از نمونه های خون زنان مبتلا به سرطان پستان به طور قابل توجهی قوی تر خواهد شد.” “HER-2 در همه سلولهای سرطانی پستان زیاد بیان نشده است – به عنوان مثال سرطان پستان سه منفی – و دانستن حداقل میزان بیان گیرنده مورد نیاز برای تشخیص آن بسیار مهم است.”

مراحل بعدی ، به گفته دکتر لی ، آزمایش نمونه های خون از زنان مبتلا به سرطان پستان و آزمایش سایر گیرنده های سرطان پستان (ER و PR) به تنهایی و به صورت ترکیبی برای تعیین حدود تشخیص است. و اینکه آیا می توان از ترکیبات آنتی بادی گیرنده های متعدد برای شناسایی سلولهای سرطانی پستان با سطوح متغیر بیان گیرنده استفاده کرد. “

وی افزود: “این تجزیه و تحلیل برای بیشترین زمان تماشا آماده نیست”. “با این حال ، این پتانسیل را دارد که به طور قابل توجهی ویژگی و حساسیت نمونه های بیوپسی مایع را برای ردیابی سرطان پستان و احتمالاً سایر سرطان ها در آینده افزایش دهد.”

دکتر ساندیپ پاتل ، مدیر مشترک درمان تجربی در دانشگاه سن دیگو و معاون مرکز ایمنی درمانی دقیق سن دیگو ، نیز از طریق ایمیل توضیح داد. “توانایی تشخیص جمعیت CTC نادرتر برای طبقه بندی خطر پس از جراحی و تسهیل تشخیص یا آزمایش نشانگرهای زیستی در صورت محدود بودن بافت مفید است.”

وی گفت: “مقایسه این روش با استفاده از نمونه های خون انسان از كلینیك و تشخیص CTC با این سیستم عامل با سیستم عامل های موجود ، گام كلیدی خواهد بود” ، سپس تمرکز بر تأثیر بالینی حساس تر تشخیص CTC می تواند نیاز به شیمی درمانی کمکی را در برخی شرایط خاص بعد از عمل تعیین می کند. “

منبع: https://bit.ly/2KHzWe7 ACS سنسور ، آنلاین 18 نوامبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر