یک پرستار داوطلب می گوید واکسن COVID-19 عوارض جانبی بالقوه ای دارد


یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در Medscape پیدا کنید مرکز منابع ویروس کرونا.

محقق پرستار ، کریستن چوی ، MD ، RN ، “بدترین حالت” را برای عوارض جانبی بالقوه پس از دریافت واکسن آزمایشی COVID-19 در یک مطالعه فاز 3 تجربه کرد. او می گوید پزشکان باید آماده باشند در صورت انتشار گزارشات مربوط به چنین تجربه ای ، هنگام واکسیناسیون ، به بیماران اطمینان دهید.

چوی از دانشکده پرستاری دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس گفت: “این بالاترین دمایی بود که من به خاطر آورده ام و این باعث ترس من شد.”

چوی در ماه اوت داوطلب آزمایش واکسن COvID-19 Pfizer شد. هنگامی که او برای دوز دوم در ماه سپتامبر بازگشت ، علائم اضطرابی را تجربه کرد.

علائم ، او در یک قطعه امیدوار کننده ارسال شده آنلاین امروز در پزشکی داخلی JAMA، با درد فوری در محل تزریق شروع شد. در شب ، او احساس “سبکی ، سرما ، حالت تهوع و سردرد” کرد و به رختخواب رفت.

او نیمه شب بیدار شد و علائم بدتر شد و به دلیل درد در محل تزریق به سختی توانست بازوی خود را حرکت دهد. چوی آرام خوابید و هنگامی که ساعت 5:30 صبح از خواب بیدار شد ، دماسنج او 104.9 درجه فارنهایت (40.5 درجه سانتیگراد) را خواند.

صبح روز بعد ، همه علائم از بین رفت ، به جز تورم ملتهب در محل تزریق.

از آنجا که این آزمایش کور کننده بود ، به چوی نگفتند که آیا واکسن یا دارونما دریافت کرده است یا خیر ، اما علائم وی باعث تردید شد.

او گفت اخبار پزشکی Medscape دلیل او برای نوشتن مقاله این بود که به هر کسی که واکسن COVID-19 را تجویز می کند اطلاع دهد که با شروع گسترش ، برخی از بیماران ممکن است عوارض جانبی مشابهی را تجربه کنند. فرم های افشای اطلاعات کافی نیست تا مطمئن شوید مردم می فهمند که آنچه ممکن است تجربه کنند طبیعی است ،

سرانجام ، حتی چوی ، که واکسن تزریق می کند و سابقه فعالیت تحقیقاتی دارد ، با شعله ور شدن علائم ، حتی اگر کاملاً از عوارض جانبی بالقوه مطلع شده باشد ، ترس از بروز مشکلی را شروع کرد. او می گوید هنگامی که تب او پرید ، فکر منطقی او از پنجره بیرون آمد.

کارشناسان می گویند ترکیبی از علائم غیرمعمول است

دو متخصص واکسن گفتند اخبار پزشکی Medscape که علائم چوی آخرین راه حل است و بیشتر مردم سطح ناراحتی او را تجربه نخواهند کرد.

هر دو اتفاق نظر دارند که پیام چوی یادآوری مهمی است که متخصصان بهداشت باید آماده باشند تا با شروع انتشار به س questionsالات پاسخ دهند.

آنها گفتند که داستان وی همچنین ممکن است به ایجاد یک خط تلفن 24 ساعته اشاره کند تا اگر بیماران علائم شدیدی را تجربه کردند ، بلافاصله پاسخ دهند.

ویلیام جی ماس ، MD ، مدیر عامل شرکت بین المللی واکسن مدرسه هاپکینز مرکز دسترسی بهداشت عمومی در بالتیمور ، مریلند ، به این گفت اخبار پزشکی Medscape برای تهیه زمینه مناسب از نورافکن برای موارد فردی با عوارض جانبی شدید باید همراه با نورافکن برای تجربه بیمار مبتلا به COVID-19 در بخش مراقبت های ویژه باشد.

ماس گفت: “نوع عوارض جانبی که با واکسن های Pfizer و Moderna می بینیم برای هر واکسن معمولی است ، اگرچه طیف وجود دارد.”

“اعدادی که من دیده ام از 2٪ تا 10٪ – شاید تا 15٪ – از افرادی است که چنین عوارض جانبی قابل توجهی دارند. باز هم ، همه زودگذر است. اما برخی از افراد شدیدتر هستند [reactions] از دیگران “ماس ادامه یافت. او متذکر شد که هرگونه واکنش التهابی – یا واکنش زایی – طبیعی است.

وی گفت: آنچه ما نمی خواهیم این باشد كه مردم از این امر متعجب شوند.

یک نکته مهم ، ماس می گوید ، این است که “آنها همیشه گذرا هستند ، 12-36 ساعت ، شاید 48 ساعت طول می کشند.”

ماس گفت: افرادی که واکسن دریافت می کنند باید سایت واکسیناسیون را با دانستن شماره تلفن ترک کنند تا در صورت بروز علائم شدید با آنها تماس بگیرند تا بتوانند در هر ساعت از شبانه روز مستقیماً با یک متخصص بهداشت صحبت کنند.

“من این کار را دوباره با ضربان قلب انجام می دهم”

چوی می خواهد روشن شود که پیام او هشدار دادن در مورد واکسن نیست: “من دوباره این کار را با ضربان قلب انجام می دهم ، حتی اگر می دانستم که همان واکنش را نشان خواهم داد.

بلکه پیام آن این است که پزشکان ممکن است تلاش لازم برای آماده سازی برای اصلاح اطلاعات غلط را دست کم بگیرند. آنها باید به بیماران اطمینان دهند که علائم در حال آمدن است زیرا بدن برای مبارزه با ویروس آموزش می بیند.

آلبرت ریتزو ، دکتر ، رئیس ارشد پزشکی انجمن ریه آمریکا ، به این موضوع گفت اخبار پزشکی Medscape عوارض جانبی چوی – بخصوص همه به یک باره – هم با واکسن Pfizer و هم با دو عامل دیگر Moderna و Oxford / AstraZeneca غیر معمول است.

وی گفت: “مردم نباید انتظار داشته باشند که این همه عوارض جانبی داشته باشند.”

وی گفت ، با این حال ، عوارض جانبی خفیف تری مانند درد در محل تزریق شایع است.

بخشی از پیام به بیماران باید شامل نسبت خطر و سود باشد: وی باید بر سنجش خطر مرگبار COVID-19 و همچنین مزایای کمک به محافظت از جامعه به عنوان یک کل در برابر عوارض جانبی احتمالی واکسن تأکید شود.

ریزو گفت ، متخصصان بهداشت و درمان باید با سایر افراد با نفوذ قابل اعتماد در فرهنگ ها ، به ویژه در میان افراد رنگین پوست ، جایی که اعتماد به نفس در واکسن ها بسیار کم است ، شریک شوند. رهبرانی که هم تردید و هم نیاز به واکسن را درک می کنند می توانند به تقویت پیام بالینی کمک کنند.

به عنوان مثال انجمن ریه آمریکا ، در جامعه سیاه پوستان با شبان کلیساها و پزشکان مرکز بهداشت جامعه شریک است.

وی گفت: “ما فقط نمی توانیم از بالا بگوییم که این یک کار مهم است.”

چوی کمکهای مالی آژانس تحقیقات و کیفیت بهداشت را خارج از اثر ارسالی گزارش می کند. ریتزو و ماس هیچ رابطه مالی را فاش نکردند.

JAMA Intern Med. منتشر شده بصورت آنلاین در 7 دسامبر 2020. چشم انداز

مارسیا فرلیک روزنامه نگار مستقلی در شیکاگو است. او پیش از این برای شیکاگو تریبون ، ساینس نیوز و Nurse.com مقاله می نوشت و سردبیر روزنامه های شیکاگو سان تایمز ، سینسیناتی اینکوایر و سنت بود. ابر (مینه سوتا) تایمز. او را در توییتر در دنبال کنید mfrellick
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes