[ad_1]

نیویورک (رویترز) – یک پرستار مراقبت ویژه اولین فردی در ایالت نیویورک است که روز دوشنبه واکسن Pfizer / BioNTech COVID-19 را دریافت کرد و این یک نقطه عطف اساسی در تلاش های ایالات متحده برای کنترل ویروس کشنده است.

ساندرا لیندزی ، که ماه ها برخی از بیماران مریض COVID-19 را تحت معالجه قرار می داد ، این واکسن را در مرکز پزشکی یهودی لانگ آیلند در محله کوئینز نیویورک ، مرکز اولیه شیوع COVID-19 این کشور دریافت کرد و مورد تشویق قرار گرفت. زندگی با فرماندار نیویورک اندرو کوومو.

لیندسی گفت: “هیچ تفاوتی با مصرف واکسن دیگری ندارد.” “امروز احساس امیدواری ، آسودگی خاطر می کنم. احساس می کنم بهبودی در حال آمدن است. امیدوارم این آغاز پایان بسیار دردناکی در تاریخ ما باشد. من می خواهم اعتماد عمومی را در مورد ایمن بودن واکسن جلب کنم.”

دقایقی پس از تزریق لیندسی ، رئیس جمهور دونالد ترامپ در توئیتر خود نوشت: “اولین واکسن تجویز شد. تبریک می گوییم ایالات متحده آمریکا! جهان را تبریک می گویم!”

Northwell Health ، بزرگترین سیستم بهداشتی درمانی نیویورک ، برخی از بیمارستانهای منتخب در ایالات متحده را که خارج از مطالعه روز دوشنبه از اولین تلقیحات واکسن Pfizer / BioNTech COVID-19 در کشور استفاده می کنند ، اداره می کند.

این واکسن ، که توسط Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech تولید شده است ، روز جمعه پس از اینکه 95٪ در پیشگیری از بیماری در یک آزمایش بالینی بزرگ موثر بود ، از نظر تنظیم کننده های فدرال تصویب مقررات اضطراری را به دست آورد.

9/2 میلیون وعده اول از روز یکشنبه ، فقط 11 ماه پس از ثبت اولین عفونت های COVID-19 در ایالات متحده ، به مراکز توزیع در سراسر کشور ارسال شد.

از روز دوشنبه ، ایالات متحده بیش از 16 میلیون مورد و نزدیک به 300000 مرگ ناشی از ویروس را ثبت کرده است.

مقامات بهداشتی در تگزاس ، یوتا ، داکوتای جنوبی ، اوهایو و مینه سوتا گفتند که آنها همچنین انتظار دارند اولین دوزهای واکسن در بیمارستان های منتخب روز دوشنبه دریافت و بلافاصله تجویز شود.

چالش منطقی

اولین محموله های واکسن کرونا ویروس در ایالات متحده روز یکشنبه از تاسیسات Pfizer در کالازامو ، میشیگان خارج شد و برای حفظ دمای مورد نیاز در زیر قطب شمال داخل کامیون های یخ خشک قرار گرفت و سپس به هواپیماهای UPS و FedEx منتقل شدند تا منتظر پرواز به لانسینگ باشند. و گرند رپیدز ، یک اقدام ایمن سازی ملی با پیچیدگی بی سابقه را آغاز می کنند.

هواپیماها محموله ها را به مراکز حمل بار UPS و FedEx در لوئیزویل و ممفیس تحویل دادند ، از آنجا در هواپیماها و کامیون ها بارگیری شدند تا به 145 منطقه برتر از 636 واکسن در سراسر کشور توزیع شوند. موج دوم و سوم محموله های واکسن قرار بود روزهای سه شنبه و چهارشنبه به مکان های دیگر برسد.

جراح عمومی گفت: “این سخت ترین توزیع واکسن در طول تاریخ است. بدون شک سکسکه رخ خواهد داد ، اما ما همه کارها را در سطح فدرال انجام داده ایم و با شرکای خود کار کرده ایم تا حد ممکن روان باشد. لطفا با ما صبور باشید.” جروم آدامز آمریکایی روز دوشنبه به فاکس نیوز گفت و افزود که در اسرع وقت این ضربه را دریافت خواهد کرد.

تلاش های لجستیکی به دلیل نیاز به حمل و ذخیره واکسن Pfizer / BioNTech در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد (منهای 94 درجه فارنهایت) ، که نیاز به مقدار زیادی یخ خشک یا فریزرهای فوق العاده سرماخوردگی دارد ، پیچیده تر می شود.

کارگران در حالی که اولین جعبه ها در کارخانه Pfizer در روز یکشنبه روی کامیون ها بارگیری می شدند ، کف می زدند و سوت می زدند.

رئیس بهداشت UPS ، وس ویلر ، از مرکز فرماندهی این شرکت در لوئیزویل ، کنتاکی ، روز یکشنبه گفت: “ما می دانیم که آنها چقدر به مردم آسیب می رسانند.” “ما از اهمیت این موضوع غافل نمی شویم.”

دوزهای بیشتر در این راه

مونسف اسلاوی ، مشاور ارشد عملیات ویروس کرونا ویرپ سرعت در دولت ایالات متحده ، روز یکشنبه در مصاحبه ای با فاکس نیوز گفت ، بیش از 100 میلیون نفر یا حدود 30 درصد از جمعیت ایالات متحده می توانند تا پایان ماه مارس ایمن شوند. .

کارگران بهداشتی و ساکنان مسن در خانه های مراقبت طولانی مدت اولین کسانی هستند که در فواصل حدود سه هفته تلقیح دو دوز دریافت می کنند.

این هنوز کشور را از مصونیت گله دور نگه می دارد ، که انتقال ویروس را متوقف می کند ، بنابراین مقامات بهداشتی هشدار داده اند که برای کنترل شیوع رو به رشد ماهها ماسک و فاصله اجتماعی لازم است.

مدیر عامل شرکت Pfizer ، آلبرت بورلا ، روز دوشنبه در مصاحبه با CNN گفت که بیشتر 50 میلیون دوز واکسنی که این شرکت امسال ارائه خواهد داد ، تولید شده است و افزود که قصد دارد سال آینده 1.3 میلیارد دوز تولید کند. .

وی گفت كه تقریباً نیمی از آن به ایالات متحده اختصاص خواهد یافت.

اما بورلا گفت Pfizer “بسیار سخت کار می کند” تا مقدار دوزهای موجود را افزایش دهد ، زیرا تقاضا بسیار زیاد است.

در همان زمان ، وی گفت ، این شرکت با دولت ایالات متحده به توافق نرسیده است كه در سال آینده 100 میلیون دوز اضافی ارائه دهد.

بورلا گفت: “ما می توانیم 100 میلیون دوز اضافی برای آنها فراهم كنیم ، اما در حال حاضر می توانیم بیشتر آنها را در سه ماهه سوم ارائه دهیم.”

“دولت ایالات متحده آنها را در سه ماهه دوم می خواهد ، بنابراین ما در حال کار با آنها هستیم تا مطمئن شویم که می توانیم راه های تولید بیشتر یا توزیع دوزهای سه ماهه دوم را پیدا کنیم.”

اسلاوی گفت كه ایالات متحده امیدوار است كه تا پایان ماه جاری حدود 40 میلیون دوز واكسن – برای 20 میلیون نفر كافی داشته باشد. این شامل واکسن های Pfizer و Moderna Inc است.

یک هیئت مشاوره خارجی اداره غذا و داروی ایالات متحده قرار است روز پنجشنبه واکسن Moderna را در نظر بگیرد ، انتظار می رود استفاده اخیر در موارد اضطراری انجام شود.

روز جمعه ، مدرنا اعلام کرد که برای تأمین 100 میلیون دوز اضافی در سه ماهه دوم با دولت ایالات متحده توافق کرده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر