[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.

از آنجا که مشاهدات در حال افزایش است که ممکن است استفاده قبلی از متفورمین باعث کاهش مرگ و میر در بیماران بستری در بیمارستان COVID-19 شود ، محققان همچنان بر لزوم انجام آزمایشات تصادفی تأکید می کنند.

حداقل یک تیم در حال حاضر چنین مطالعه آزمایشی متفورمین را آغاز کرده است ، و به دنبال نقش بالقوه آن در جلوگیری از وخیم شدن COVID-19 در افرادی است که قبلاً متفورمین مصرف نکرده اند اما آزمایش SARS-CoV-2 مثبت بوده و دارای شاخص توده بدن (BMI) بیش از 25 کیلوگرم در متر2 (بیش از 23 کیلوگرم در متر2 اگر از نژاد آسیای جنوبی یا لاتین باشند).

کارولین برامانته ، دکترای دانشکده پزشکی دانشگاه مینه سوتا ، مینیاپولیس ، گفت: “ما برای مطالعه 70 بیمار اول بودجه در نظر گرفته ایم. امیدواریم بتوانیم ثبت نام این هفته را به صورت محلی و سایت های دیگر آغاز کنیم.” اخبار پزشکی Medscape.

وی افزود كه شركت كنندگانی كه از سایت های آزمایش سرپایی برای COVID-19 استخدام شده اند ، به مدت 1500 روز به میزان 1500 میلی گرم در روز متفورمین یا دارونما با رهش فوری ، تصادفی می شوند.

در ابتدا ، در این افراد استخدام شده ، محققان تغییرات CRP ، آلبومین و بار ویروسی SARS-CoV-2 و همچنین تفاوت در نتایج بالینی را بررسی می کنند ، اگرچه برامانته اذعان دارد که مطالعه تحت عنوان MET-COVID: استفاده سرپایی از متفورمین برای COVID-19 هنوز به اندازه کافی بزرگ نیست تا تفاوت قابل توجهی در نتیجه اخیر نشان دهد.

“ما محاسبه کردیم و فهمیدیم که به 802 نفر نیاز خواهیم داشت [for the study to be large enough to show a difference in clinical outcomes]با فرض اینکه متفورمین 25٪ شدت بالینی COVID-19 را کاهش می دهد “. اخبار پزشکی Medscape.

متفورمین به طور گسترده ای برای درمان دیابت نوع 2 و همچنین سایر موارد استفاده می شود.

برامانته و همکارانش از اولین کسانی بودند که کاهش مرگ و میر متفورمین را ثبت کردند. آنها ابتدا نتایج مطالعه مشاهده ای بزرگ خود را به صورت پیش چاپ در ماه ژوئن گزارش دادند ، اکنون به صورت آنلاین در منتشر شده است Lancet طول عمر سالم.

چه دوز و مدت درمان با متفورمین ممکن است بر COVID-19 تأثیر بگذارد؟

این مطالعه مشاهده ای شامل 6256 بیمار بستری با COVID-19 که از تطبیق تمایل استفاده می کنند ، بود.

کاهش قابل توجهی در مرگ و میر در زنانی که متفورمین مصرف کرده اند (حداقل به عنوان 90 روز از تجویز نسخه کامل تعریف شده) مشاهده شده است – تقریبا 24٪ احتمال مرگ نسبت به زنان مشابه که پس از اصلاح عوامل گیج کننده مصرف نکردند ، کاهش می یابد. کاهش قابل توجهی در مرگ و میر در مردان وجود ندارد ، و نویسندگان پیشنهاد می کنند که این ممکن است به دلیل اثر ضد التهابی بیشتر متفورمین در زنان نسبت به مردان باشد.

“یافته های ما باید در آینده تأیید شود. متوسط ​​مدت بستری در COVID-19 حدود 1 هفته است ، لازم است مدت استفاده از متفورمین را که مفید است و اینکه آیا از عفونت SARS-CoV-2 جلوگیری می کند ، درک کنید.” نویسندگان می نویسند

آنها افزودند: “مطالعه ما در مورد استفاده خانگی از متفورمین … تأثیری كه داروها می توانند در شروع بیماری داشته باشند را برجسته می كند” ، آنها اضافه كردند كه در ایالات متحده ، متفورمین معمولاً هنگام بستری شدن فرد متوقف می شود.

با این حال ، در یک مقاله همراه ، دکتر آنجلا دردانو و دکتر استفانو دل پراتو گفتند که مشخص نیست شرکت کنندگان در مطالعه چه مدت متفورمین مصرف کرده اند ، آیا آنها به درمان پایبند بوده اند ، دوز مصرف شده یا متفورمین در آن متوقف شده است پذیرش ، زیرا شیوه های مربوط به مورد دوم در بیمارستان های ایالات متحده متفاوت است.

آنها تعدادی از محدودیت های دیگر را ذکر می کنند ، که اذعان می کنند برامانته و همکارانش سعی در تعدیل آنها دارند.

مطالعات مشابهی وجود دارد که کاهش مرگ و میر در بین گیرندگان متفورمین را نشان می دهد ، که در یک گزارش کوتاه در ماه اوت خلاصه شد ، همانطور که گزارش شده است اخبار پزشکی Medscape.

با این وجود ، داردانو و دل پراتو تأكید می كنند: “این شواهد تا حد زیادی شرطی است و مبتنی بر مطالعات مشاهده ای گذشته نگر است.”

با این حال ، مواردی برای مطالعه متفورمین وجود دارد ، اما انجام آنها آسان نخواهد بود ،

آنها می گویند: “آزمایشات تصادفی به دلیل عدم سرمایه گذاری مداوم در یک داروی بالقوه قدرتمند اما غیر اختراع شده بعید است”.

“سردبیران دانشگاه پیزا در ایتالیا افزودند:” با این حال ، به دلیل هزینه پایین متفورمین ، آزمایشات تصادفی می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد ، به ویژه هنگام کار با بیماری های گران قیمت مانند COVID-19. “

متفورمین برای پیشگیری از COVID-19؟

در مقاله خود ، برامانته و همكاران خاطرنشان كردند كه اگر قرار است یافته های آنها بازتولید شود ، “متفورمین ممكن است به طور گسترده ای برای جلوگیری از مرگ و میر ناشی از COVID-19 مورد استفاده قرار گیرد” ، به ویژه برای افراد دیابتی یا BMI حداقل 30 میلی گرم در متر2 “زیرا ایمن و ارزان است.”

“در دسترس بودن و ایمنی متفورمین حتی در دوران بارداری ، آن را برای ارائه دهندگان ، بیماران و مردم جذاب می کند.”

برای این منظور ، آنها همچنین قصد دارند مطالعه خود را گسترش دهند تا در صورت دستیابی به بودجه ، پیشگیری پس از مواجهه را در تماس با افرادی که برای SARS-CoV-2 مثبت هستند ، بررسی کنند. شرکت کنندگان به مدت 14 روز به میزان 1500 میلی گرم در روز متفورمین یا دارونما تصادفی می شوند.

وی گفت: “تخمین می زنیم كه برای تغذیه مناسب به حدود 2900 شركت كننده نیاز خواهیم داشت” تا شاهد تفاوت در نتایج بالینی باشیم ، و این نشان می دهد كه 15٪ از افراد در معرض فردی با COVID-19 آلوده می شوند. اخبار پزشکی Medscape.

سایر آزمایشات متفورمین در COVID-19

طبق ClinicalTrials. علائم در مقایسه با عدم درمان استخدام آغاز نشده است.

هر دو سازمان در مکزیکو سیتی – مرکز پزشکی انگلیس Cowdray و بیمارستان Juarez de Mexico – قصد دارند آزمایشات تصادفی کوچک متفورمین را در بیماران مبتلا به سندرم متابولیک یا دیابت بستری شده در COVID-19 آغاز کنند.

افشاگری درباره نویسندگان در مقاله ها ذکر شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیابت و غدد درون ریز ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر