[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

یک مادربزرگ بریتانیایی صبح روز سه شنبه تاریخ سازی کرد و به عنوان اولین کسی در جهان شناخته شد که به عنوان بخشی از یک برنامه واکسیناسیون انبوه ، واکسن ویروس کرونا را دریافت کرده است.

به گزارش بی بی سی ، به مارگارت کینان 90 ساله واکسن Pfizer / BioNTech در ساعت 6:31 صبح سه شنبه (1:31 بعدازظهر ET) در بیمارستان دانشگاه کاونتری تزریق شد.

روز سه شنبه با آغاز برنامه واکسیناسیون COVID – اولین واکسینه کردن مردم در خارج از آزمایشات بالینی ، “روز V” اعلام شد.

كینان كه هفته آینده 91 ساله می شود ، گفت: “من احساس می كنم كه اولین شخصی هستم كه واکسن Covid-19 را واجد شرایط می كنم.” “این بهترین هدیه تولد اوایل تولد است که می توانم آرزو کنم ، زیرا این بدان معناست که پس از تنها ماندن برای سرانجام می توانم در سال جدید از وقت گذرانی با خانواده و دوستان لذت ببرم. بیشتر سال

وی گفت: “توصیه من به هرکسی که این واکسن را ارائه داده است این است که آن را مصرف کند. اگر من بتوانم آن را در سن 90 انجام دهم ، پس شما هم می توانید آن را تزریق کنید.”

تلگراف گفت که او یک بازرگان بازنشسته جواهرات با یک دختر ، یک پسر و چهار نوه بود.

استفان پویز ، مدیر پزشکی ملی سرویس بهداشت ملی ، برای دیدن اولین تزریق تاریخی در دسترس بود.

وی به بی بی سی گفت: “ما نمی توانستیم او را در آغوش بگیریم ، اما می توانستیم کف بزنیم و همه در اتاق این کار را می کردند.”

بی بی سی گزارش داد ، دولت انتظار دارد 800000 نفر در هفته های آینده واکسن Pfizer / BioNTech و حداکثر تا 4 میلیون نفر تزریق کنند.

افراد بالای 80 سال و متخصصان مراقبت های بهداشتی اولین کسانی هستند که واکسن را دریافت می کنند. ویلیام شکسپیر ، 81 ساله ، دومین فردی است که در کاونتری تزریق می شود.

انگلستان کمتر از یک هفته پس از مجاز شدن تنظیم کننده پزشکی ملی برای استفاده از واکسن Pfizer / BioNTech COVID-19 ، این واکسن را منتشر کرد.

انگلستان بیش از 61،500 مورد مرگ ناشی از COVID و 1.7 میلیون مورد تایید شده COVID را گزارش کرد که به ترتیب پنجمین و هفتمین مورد در جهان است. کشور تازه از محاصره خارج شده است ، اما هنوز هم محدودیت هایی در بارها ، رستوران ها و اندازه گروه ها وجود دارد.

روزنامه تلگراف گزارش داد ، بعداً روز سه شنبه ، مت بهداشت هنكاك ، وزیر بهداشت در مجلس عوام سخنرانی كرد و گفت كه سرویس بهداشت ملی در گسترش واكسن با یك “وظیفه هرکول” روبرو است.

وی گفت: “این هفته ما از بیمارستان های انگلستان واکسینه خواهیم کرد ، از هفته آینده مقدمه را برای شروع واکسیناسیون توسط پزشکان عمومی گسترش خواهیم داد و تا خانه کریسمس در خانه های سالمندان واکسینه خواهیم کرد.” “با ورود واکسن های بیشتر در سال جدید ، ما مراکز واکسیناسیون را در مکان های بزرگتر مانند استادیوم های ورزشی و اتاق های کنفرانس افتتاح خواهیم کرد.”

در ایالات متحده ، FDA روز پنجشنبه برای تصویب واکسن Pfizer رای می دهد. اگر این اتفاق بیفتد ، واکسن می تواند در طی چند روز بین متخصصان بهداشت و بیماران در خانه های سالمندان توزیع شود.

منابع

بی بی سی “واکسن Covid-19: اولین فردی که در انگلیس به Pfizer jab وارد می شود”

https://www.bbc.com/news/uk-55227325

تلگراف “آخرین اخبار از ویروس کرونا: یک مادربزرگ در انگلیس اولین شخصی در جهان است که واکسن Pfizer را دریافت کرده است”

https://www.yahoo.com/news/coronavirus-vaccine-covid-news-pfizer-201658033.html

انگلیس اجازه استفاده از واکسن Pfizer COVID را می دهد

https://www.webmd.com/lung/news/20201202/uk- استفاده-از-دستگاه-تخلیه-واکسن-تصفیه-مجاز[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir