[ad_1]

با توجه به داده های فاز 2 که اخیراً منتشر شده است ، آنتی بادی مونوکلونال گلیمیماب (Symponi) ترشح انسولین درون زا را در بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 حفظ می کند و نیاز به انسولین برون زا را به 1 سال کاهش می دهد.

نتایج مطالعه چند مرکزی ، دو سو کور و کنترل شده با دارونما برای اولین بار به عنوان یک پوستر در 80 امین نشست علمی انجمن دیابت آمریکایی مجازی (ADA) در ماه ژوئن اعلام شد. آنها در تاریخ 18 نوامبر به صورت آنلاین منتشر شدند مجله انگلیسی پزشکی.

در مطالعه 52 هفته ای بر روی 84 کودک و بزرگسال مبتلا به دیابت نوع 1 تازه مبتلا ، کسانی که هر 2 هفته یک بار با تزریق گولیموماب تحت درمان قرار می گیرند ، به طور قابل توجهی سطح پپتید C ، نشانگر ترشح انسولین و انسولین تزریق شده یا تزریق شده کمتر از کسانی که تزریق دارونما انجام داده اند ، نیاز دارد. هیچ عارضه جانبی جدی در ارتباط با درمان وجود ندارد.

گلیمیماب یک آنتی بادی مونوکلونال انسانی ویژه فاکتور نکروز تومور آلفا است. این ماده برای درمان چندین بیماری خود ایمنی از جمله آرتریت روماتوئید و کولیت اولسراتیو در ایالات متحده ، اروپا و جاهای دیگر تأیید شده است.

یک گام متوسط ​​برای بهبودی …

نویسنده ارشد ، ترزا کواترین ، دکتر ، گفت: اگرچه هیچ یک از بیماران قادر به قطع انسولین به طور کامل نبودند ، اما نتایج دارای پیامدهای بالینی مهمی است. اخبار پزشکی Medscape.

“مردم درمان می خواهند ، اما واقعیت این است كه درمان هنوز در دسترس نیست. بنابراین ، این یك مرحله متوسط ​​برای درمان است … مصرف دوز كمی انسولین فوایدی دارد” ، از جمله سطح پایین تر قند خون و حفظ انسولین درون پورت ، گفت کواترین از دانشکده پزشکی و علوم پزشکی پزشکی جاکوبز در بوفالو ، نیویورک.

اما در مقاله ای همراه ، دومنیکو آچیلی ، دکترای علوم پزشکی ، به خطرات احتمالی ایمنی درمانی و تلاش برای مداخلات اضافی در زمان های “دشوار از نظر عاطفی” اشاره می کند ، زیرا بیماران و خانواده ها با تشخیص جدید دیابت کنار می آیند.

وی به golimumab گفت ، “این تأثیر در واقع بسیار ناچیز است … به خودی خود بهبود این نتایج هیچ مشکلی ندارد. من فقط آنها را بعنوان بازیکنانی انتخاب نمی کنم که بازی را تغییر می دهند.”

اگر این یا مداخله ایمونوتراپی مشابه برای این نشانه تایید شود ، “من به بیماران می گویم که این بیماری وجود دارد و به آنها اجازه می دهم که تصمیم بگیرند که آیا می خواهند آن را امتحان کنند. من نمی گویم شما باید آن را امتحان کنید.” و غدد درون ریز ، نیویورک.

با Golimumab ، هر چه پپتید C بیشتر باشد ، نیاز انسولین نیز کمتر است

از 84 بیمار 6 تا 21 ساله ، 56 بیمار در طی 100 روز از ابتلا به دیابت نوع 1 برای دریافت گلیموماب به طور تصادفی انتخاب شدند و 28 نفر تزریق دارونما هر 2 هفته تجویز شدند.

این دارو منجر به استفاده کمتر از انسولین (0.51U / Kg / d در مقابل 0.69 U / kg / d) و افزایش 52 هفته ای مصرف انسولین با golimumab کمتر از دارونما بود (0 ، 07 در مقابل 0.24 U / kg / d؛ پ = .001).

میانگین درصد کاهش در تولید پایه پپتید C با گولیموماب 12 درصد در مقابل 56 درصد با دارونما بود.

اگرچه میانگین تعداد کل وقایع هیپوگلیسمی مشابه بود ، اما میانگین تعداد وقایع افت قند خون سطح 2 (<54 میلی گرم در دسی لیتر) با گولیمیماب 36٪ کمتر بود (11.5 در مقابل 17.6). در هيچ يك از گروهها هيچ مورد شديدي از افت قند خون مشاهده نشد.

هیچ عفونت شدید یا شدید در هر دو گروه مشاهده نشد ، اگرچه عفونت خفیف تا متوسط ​​در 71٪ با گولیموماب در مقابل 61٪ با دارونما گزارش شد. کاهش در نوتروفیل ها در بیماران بیشتر در گروه golimumab (29 در مقابل 19) مشاهده شد.

ایمونوتراپی: کدام و چه زمانی باید شروع شود؟

این یافته ها به دنبال نتایج چشمگیر سال 2019 با یک آنتی بادی مونوکلونال دیگر ، آزمایش ضد CD3 تپلیزوماب (PRV-031) دنبال می شود. در میان بیماران در معرض خطر ، تشخیص دیابت نوع 1 2 سال به تأخیر می افتد و سود طولانی مدت 3 سال مشاهده می شود.

با این حال ، کواترین گفت که تپلیزوماب با این واقعیت که باید به عنوان تزریق 14 روزه تجویز شود ، محدود است ، در حالی که گلیموماب می تواند توسط بیماران در خانه تزریق شود.

علاوه بر این ، یک مطالعه فاز 2 در مورد تپلیزوماب در افرادی که دارای آنتی بادی بودند که آنها را در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 1 قرار داد ، انجام شد ، اما این بیماران هنوز این بیماری را ندارند. آنها شناسایی شدند زیرا آنها نزدیکان نزدیک به دیابت نوع 1 داشتند و در برنامه غربالگری TrialNet با بودجه فدرال قرار گرفتند.

کواترین در حال حاضر در یک مطالعه مداوم در مرحله 3 از تپلیزوماب شرکت دارد ، که شامل بیمارانی است که اخیراً با دیابت نوع 1 تشخیص داده شده اند.

سخنگوی یانسن گفت اخبار پزشکی Medscape که این شرکت برنامه ای برای توسعه بیشتر golimumab برای استفاده در دیابت نوع 1 ندارد.

“تمرکز ما استفاده از بینش های فاز 2 است … مطالعه اثبات مفهوم برای پیشرفت در مواردی که ما معتقدیم کاندیداهای جدید برای هدف گذاری ایمنی از نظر ایمنی برای لوله گذاری در مرحله 2 بیماری یا مراحل بدون علائم دیابت نوع 1 است. که با مأموریت ما در ابتلا به دیابت نوع 1 و جلوگیری از آن همخوانی دارد. “

یانسن برای شناسایی بیشتر افراد در معرض خطر دیابت نوع 1 ، علاوه بر بستگان نزدیک کسانی که قبلاً به آن مبتلا شده اند ، برای اینکه بتواند در مرحله پیش از علائم بیماری مداخله کند ، یک تلاش خصوصی و خصوصی برای حمایت از غربالگری روتین جمعیت نوع ایجاد کرد. 1 آنتی بادی مربوط به دیابت.

کواترین گفت: “نگه داشتن مقداری انسولین امری کلیدی است. داشتن فردی با عملکرد سلولهای بتا هنوز یک مرحله متوسط ​​برای بهبود است و زندگی آنها را آسان تر می کند ، و این همان چیزی است که مردم باید از آن مراقبت کنند.”

آکیلی ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکتی که روی رویکرد جدیدی برای درمان دیابت نوع 1 کار می کند ، در سرمقاله خود نوشت: “همچنین باید بخاطر داشته باشیم که این بحث درباره درمان در جهان اول است.

“درمان فعلی دیابت نوع 1 به منابعی نیاز دارد که در اکثر نقاط جهان به راحتی در دسترس نیستند ، جایی که چیزی به اندازه خنک سازی انسولین می تواند به یک کابوس تدارکاتی تبدیل شود. [approaches] وی نوشت: “مطابق با خطر فردی و منافع بالقوه ، این احتمال وجود دارد كه وارد عمل بالینی شود ، نیاز به جایگزینی ساده تر ، ایمن تر و به همان اندازه موثر برای انسولین همچنان وجود دارد.”

کواترین یک محقق و مشاور یانسن است و آزمایشات بالینی را برای Provention Bio ، Opko و Ascendis انجام می دهد. Accili بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Forkhead Therapyics Corp است.

N Engl J Med. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 18 نوامبر سال 2020.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیابت و غدد درون ریز ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر