[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.

از آنجا که مدیران مراقبت های بهداشتی و مقامات فدرال توزیع واکسن COVID-19 را در آخر هفته هماهنگ می کنند ، آنها بر روی یکی از عناصر اصلی مورد نیاز برای ارسال ایمن دوزها – یخ خشک تمرکز دارند.

واکسن ها باید کاملاً در زیر انجماد نگهداری شوند که به مقدار زیادی یخ خشک و واحدهای برودتی با دما کنترل می شود. تقاضا برای صنعت یخ خشک مفید است ، اما همچنین کمبود بالقوه است.

کریس ویدا ، صاحب یک انبار خشک یخ در نیوجرسی ، به CNBC گفت: “موجودی ما کمی شلیک شده است. در این مرحله ، ما حجم نرمال خود را دو برابر کرده ایم.”

این تجارت روزانه حدود 40 تا 50 هزار یخ خشک تأمین می کند. اکنون که شرکت های حمل و نقل ، بیمارستان ها و داروخانه ها به دنبال سفارش هستند ، این شرکت از هفته گذشته روزانه 70 هزار نفر ارسال کرده است. برای انجام سفارشات و اطمینان از توزیع واکسن COVID-19 ، برخی از شرکت های تولید یخ خشک در تعطیلات کار خواهند کرد.

مارک ساونور ، رئیس Acme Dry Ice در بوستون ، به CNBC گفت: “هیچ خوابی برای واکسن یا ویروس COVID وجود ندارد.”

کمبود یخ خشک می تواند سایر صنایع را نیز تحت تأثیر قرار دهد. در اوایل این هفته ، تیم والتز ، فرماندار مینه سوتا گفت که این کشور در حال آماده سازی برای کمبود است که می تواند تولید پنیر این ایالت را مختل کند. به گزارش وال استریت ژورنال ، انجمن تولیدکنندگان پنیر ویسکانسین نیز هر هفته 350 هزار پوند یخ خشک برای تحویل پنیر درخواست کرده است.

یخ خشک که نوعی جامد دی اکسیدکربن است ، نمی تواند ظرف چند روز ذخیره و به حالت گازی برگردانده شود ، بنابراین بیمارستان ها به دنبال قراردادهای طولانی مدت برای نگهداری منابع هستند. شرکت های تولید یخ خشک در حال تلاش برای کمک به بیمارستان ها در محاسبه میزان نیاز آنها برای نگهداری واکسن ها در دمای مناسب هستند.

ویدا گفت: “حالا همه س questionsالات شروع می شود و شما می دانید ، آنجا سردرگمی زیادی وجود دارد.” “مردم واقعاً نمی دانند که چگونه ذخیره می شود ، ما چگونه حمل می کنیم.”

متخصصان بهداشت همچنین در حال یادگیری نحوه مدیریت یخ خشک ، زمان پر کردن مجدد آن و چگونگی جلوگیری از خطرات سلامتی هستند. آنها برای جلوگیری از سرمازدگی و استنشاق دی اکسید کربن باید لباس محافظ بپوشند. شرکت های هواپیمایی و حمل و نقل نیز با تأمین مقادیر زیادی یخ خشک اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام می دهند.

روز پنجشنبه ، اداره هواپیمایی فدرال یک هشدار ایمنی در مورد حمل و نقل یخ خشک “بزرگتر از حد معمول” صادر کرد. در ارتفاعات با فشار اتمسفر کاهش یافته ، یخ خشک تمایل به تصعید و بازگشت سریعتر به حالت گازی دارد ، که می تواند خطری برای ایمنی خلبانان ، مسافران و خدمه زمینی که بار را بارگیری می کنند ایجاد کند.

در این هشدار آمده است: “در صورت تهویه مناسب و ارسال به مقدار کم ، یخ خشک خطر کمی برای مسافران هواپیما دارد.” “با این حال ، وقتی صحبت از مقدار زیادی یخ خشک می شود ، تصعید می تواند خطرات جدی ایجاد کند.”

در امتداد زنجیره تأمین واکسن ، کارگران خود را برای چند ماه پر مشغله بعدی آماده می کنند.

تیم جنتری ، مدیر عملیات Pacific Dry Ice در بنیسیا ، کالیفرنیا ، به ABC 7 News گفت: “بدیهی است که همه چیز با عرشه واکسن COVID-19 آماده است.”

هزاران گلوله و بلوک یخ خشک آماده استفاده هستند و این شرکت در ایالت و ساحل غربی در حال تماس است.

جنتری گفت: “عالی است که بخشی از آن راه حل باشیم ، و از تولید کننده تا توزیع و افرادی که به آن نیاز دارند نقش خود را بازی کنیم.”

منابع

CNBC ، “در حالی که بیمارستان ها آماده می شوند واکسن Cfid Pfizer را در منفی 94 درجه ذخیره کنند ، فروش یخ خشک در حال افزایش است.”

وال استریت ژورنال ، “تقاضا برای یخ خشک در حالی که واکسن Covid-19 برای استقرار آماده می شود ، متورم می شود.”

اداره هواپیمایی فدرال ، “حمل واکسن COVID-19 که به مقدار زیادی یخ خشک نیاز دارد.”

ABC 7 News ، “شرکت یخ خشک East Bay برای حمل واکسن COVID-19 آماده است ، اما آیا تعداد کافی وجود دارد؟”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر