کودکان با علائم تنفسی ناشی از ورزش ممکن است تشخیص های متناقضی را دریافت کنند


(سلامت رویترز) – طبق یک مطالعه سوئیسی ، کودکان برای علائم تنفسی ناشی از ورزش به کلینیک های سرپایی مراجعه می کنند ، معمولاً تشخیصی متفاوت از آنچه از ارائه دهنده مراقبت های اولیه دریافت می کنند ، دریافت می کنند.

محققان داده های مربوط به گروهی از 214 کودک زیر 16 سال را که از مراقبت های اولیه به متخصصان برای علائم تنفسی ناشی از ورزش ارجاع می شدند ، مطالعه کردند. به طور کلی ، تشخیص نهایی پس از مشاوره در کلینیک های سرپایی با تشخیص اولیه در مراقبت های اولیه در 115 مورد (54٪) متفاوت است.

دکتر کلودیا کوئنی ، نویسنده ارشد مطالعه ، از انستیتوی پزشکی اجتماعی و پیشگیری در دانشگاه برن ، سوئیس.

دکتر کوئهنی در یک ایمیل گفت: چندین مشکل می تواند در یک کودک وجود داشته باشد ، مانند آسم و تنفس ناکارآمد.

دکتر کوئنی گفت: “برای تشخیص قطعی اغلب نیاز به مراجعه های متعدد به پزشک و گاهی آزمایش های تخصصی یا آزمایش مجدد مانند آزمایش های متعدد برای عملکرد ریه است.” “فقط سابقه بالینی اغلب گمراه کننده است.”

کودکان در این مطالعه به طور متوسط ​​12 ساله و 2 تا 17 ساله بودند.

بیش از نیمی (59٪) به متخصصانی که در مراقبت های اولیه مبتلا به آسم تشخیص داده می شوند ، مراجعه می کنند. 12 کودک دیگر (6٪) به دلیل تنفس ناکارآمد و 74 (35٪) بدون تشخیص رسمی از طرف مراقبت های اولیه خود به متخصصان ارجاع شدند.

پس از مراجعه به متخصص ، شایعترین تشخیص نهایی آسم است (54٪). سایر تشخیص های قطعی رایج شامل تنفس ناکارآمد خارج قفسه سینه (16٪) ، تنفس ناکارآمد قفسه سینه (10٪) ، آسم به علاوه تنفس ناکارآمد (11٪) ، تناسب اندام ناکافی (5٪) و سرفه مزمن (3٪) است.

تشخیص نهایی همزمان با تشخیص اولیه در مراقبت های اولیه اغلب در کودکان مبتلا به آسم به علاوه تنفس ناکارآمد (70٪) و کمترین زمان در کودکان با تنفس ناکارآمد قفسه سینه (32٪) است.

قبل از مراجعه به متخصصان ، 65٪ کودکان تحت کورتیکواستروئیدهای استنشاقی یا سایر روشهای درمانی آسم بوده اند. پس از مشورت با متخصصان ، این داروها تقریباً فقط برای بیماران مبتلا به آسم با تنفس ناکارآمد یا بدون آن تجویز می شود.

تیم تحقیق در متخصص ریه های کودکان گفت: یکی از محدودیت های این مطالعه عدم استاندارد سازی در کلینیک ها در ارزیابی های تشخیصی و توصیف تشخیص ها است. استفاده از تست های ورزش قلبی ریوی نیز محدود بود و برخی از آزمایش های تهاجمی مانند لارنگوسکوپی انعطاف پذیر ، که ممکن است برای تشخیص افتراقی لازم باشد ، وجود ندارد.

دکتر جیسون لنگ ، دانشیار گفت: “توانایی تشخیص دقیق و با اطمینان علت علائم مربوط به ورزش در پزشکان بسیار متفاوت است و به تجربه و علاقه پزشک در آن زمینه خاص بستگی دارد.” در متخصص اطفال در بیمارستان و مرکز بهداشت کودکان دوک و دانشکده پزشکی دوک در دورهام ، کارولینای شمالی.

دکتر لانگ ، که در این مطالعه مشارکت ندارد ، از طریق ایمیل گفت: “در این مطالعه ، تشخیص نهایی توسط متخصص ، حتی پس از آزمایش های اضافی ، اغلب فقط یک تشخیص” مشکوک “بود و لزوماً تأیید نشده است.” “این به این دلیل است که حوزه علائم ناشی از ورزش در کودکان نسبتاً ناکافی مورد مطالعه قرار گرفته و نیاز زیادی به تحقیقات منظم وجود دارد.”

منبع: https://bit.ly/2J9d8Ds ریه های کودکان ، آنلاین 20 اکتبر 2020
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes