[ad_1]

بر اساس یک مطالعه مشاهده ای با بررسی داده های موج اول همه گیر ، کمبود ویتامین D در هنگام بستری شدن در بیمارستان با افزایش 3.7 برابر احتمال مرگ ناشی از COVID-19 همراه است.

تقریباً 60٪ بیماران مبتلا به COVID-19 در بیمارستان از کمبود ویتامین D رنج می برند ، در این میان مردان با ذات الریه پیشرفته COVID-19 بیشترین کمبود را دارند.

نكته مهم ، این است كه نتایج مستقل از بیماریهای همراه است كه تحت تأثیر كمبود ویتامین D قرار دارند ، می گویند ، نویسندگان به سرپرستی دکتر Dieter De Smet ، از بیمارستان عمومی AZ Delta ، Roeselare ، بلژیك.

“[The findings] تأكيد بر نياز به آزمايشات كنترل شده تصادفي كه بطور خاص بيماران مبتلا به كمبود ويتامين D را هدف قرار مي دهد و خواستار اجتناب عمومي از كمبود ويتامين D به عنوان يك كاهش احتمالي امن و ارزان هيچ بيماري همه گيري SARS-CoV-2 نیست. همکاران در مقاله خود به چاپ آنلاین در تاریخ 25 نوامبر در مجله آمریکایی آسیب شناسی بالینی.

جستجو توسط ClinicalTrials.gov نشان می دهد که در حال حاضر تقریباً 40 مطالعه مداخله ویتامین D در COVID-19 در سراسر جهان برای اهداف مختلف ، از جمله پیشگیری و انواع مختلف درمان وجود دارد.

برای جلوگیری از عفونت با COVID-19 ویتامین D را در نظر بگیرید

دکتر Jakob Teitelbaum ، متخصص داخلی در زمینه درمان سندرم خستگی مزمن و فیبرومیالژیا ، در مورد نقش بالقوه در پیشگیری ، “مطالعات مشاهدات متعدد نشان می دهد که سطح پایین ویتامین D پیش بینی کننده اصلی نتایج ضعیف COVID است.” که به COVID-19 نیز علاقه دارد.

تایتلباوم گفت: “این مطالعه نشان می دهد كه این مسئله چقدر جدی است.” اخبار پزشکی Medscape. “اگر ویتامین D زیر 20 باشد ، میزان مرگ و میر 3.7 برابر افزایش می یابد [ng/mL] خیره کننده است این شاید یکی از مهمترین عوامل خطر باشد که باید در نظر گرفته شود. “

وی افزود: “آنچه مشخص نیست این است كه آیا سطح ویتامین D به عنوان یك راكتور فاز حاد عمل می كند ، به دلیل عفونت كاهش می یابد ، قطره های بزرگتر نشان دهنده بیماری شدیدتر است یا كمبود ویتامین D باعث نتایج بدتری می شود”. Teitelbaum ، مدیر مرکز درمانهای موثر CFIDS / فیبرومیالژیا ، Kailua-Kona ، هاوایی.

دکتر آندره جاستینا ، رئیس انجمن غدد درون ریز اروپا ، در مورد س Askال برای اظهار نظر ، گفت: “گزارش دی اسمت و همکاران ، آنچه ما قبلاً در آن پیشنهاد کرده ایم را تأیید می کند. BMJ مارس گذشته: بیمارانی که سطح ویتامین D کمی دارند در معرض خطر بستری شدن برای COVID-19 و ابتلا به بیماری شدید و کشنده هستند. “

“این احتمالاً به دلیل از بین رفتن اثر محافظتی ویتامین D بر روی سیستم ایمنی بدن و در برابر طوفان سیتوکین ناشی از SARS-CoV-2 است.”

وی گفت که به ویژه جالب است که نویسندگان مطالعه جدید کمبود ویتامین D در مردان را بیشتر از زنان گزارش کرده اند ، به احتمال زیاد به این دلیل که زنان بیشتر با ویتامین D تحت درمان پوکی استخوان قرار می گیرند.

مطالعه جدید باید تمام پزشکان و مراجع بهداشتی را تشویق کند که مکمل های ویتامین D را به عنوان ابزاری اضافی در مبارزه با COVID-19 جدی بگیرند ، به ویژه برای جلوگیری از عفونت در افرادی که در معرض خطر بالای COVID-19 و هیپویتامینوز D هستند ، مانند به عنوان مثال افراد مسن ، به نام ژوستینا از دانشگاه San Rafaele Vita-Salute ، میلان ، ایتالیا.

نتایج برای چندین سردرگم کننده اصلاح شد

De Smet و همکارانش سطح سرمی 25 هیدروکسی ویتامین D (25 (OH) D) را در 186 بیمار بستری شده به دلیل عفونت شدید COVID-19 به عنوان تابعی از مرحله رادیولوژیک ذات الریه COVID-19 و همچنین رابطه بین وضعیت ویتامین بررسی کردند. D در مورد پذیرش و مرگ و میر از COVID-19.

آنها از پتانسیل سردرگمی توسط بسیاری از عوامل آگاه هستند و با سن ، جنسیت و بیماریهای شناخته شده تحت تأثیر ویتامین D مانند دیابت ، بیماری مزمن ریه و بیماری عروق کرونر سازگار می شوند.

بیماران از اول مارس تا 7 آوریل سال 2020 (اوج اولین موج همه گیری) در بیمارستان خود در بیمارستان عمومی AZ Delta ، بیمارستان شبکه ای ، بستری شدند.

ميانگين سني بيماران 69 سال ، 41٪ زن و 59٪ بيماري عروق كرونر بودند. هنگام بستری در بیمارستان ، میانگین سطح ویتامین D 18 نانوگرم در میلی لیتر بود (زنان ، 20.7 نانوگرم در میلی لیتر ؛ مردان ، 17.6 نانوگرم در میلی لیتر).

درصد قابل توجهی بالا (59٪ ، 109/186) بیماران مبتلا به COVID-19 در هنگام بستری دچار کمبود ویتامین D (25 (OH) D <20 ng / mL) بودند (47٪ از زنان و 67٪ از مردان) ، نویسندگان

تایتلباوم گفت: “آنچه من را متعجب می كند این است كه تقریباً 60٪ از این بیماران 25 (OH) D زیر 20 نانوگرم در میلی لیتر داشتند ، اما بیشتر پزشكان معتقدند كه این میزان زیر 50 نانوگرم است.”

همه بیماران برای تعیین مرحله رادیولوژیکی پنومونی COVID-19 و اندازه گیری ویتامین D سرم در هنگام بستری ، توموگرافی قفسه سینه انجام دادند. مرحله رادیولوژی ذات الریه به عنوان پروکسی برای مرحله ایمنی شناختی COVID-19 استفاده شد.

کمبود ویتامین D با بدتر شدن ذات الریه در ارتباط است

در میان مردان ، میزان کمبود ویتامین D با بیماری پیشرونده افزایش می یابد ، با نرخ 55٪ در مرحله 1 ، 67٪ در مرحله 2 و تا 74٪ در مرحله پنومونی.

بنابراین ، “ارتباط مشخصی بین سطح 25 (OH) D و مراحل زمانی ذات الریه ویروسی ، به ویژه در بیماران مرد وجود دارد ،” نویسندگان می نویسند.

تایتلباوم گفت: “ویتامین D التهاب بیش از حد را کاهش می دهد.” “در این بیماران با سندرم زجر تنفسی حاد ، سیستم ایمنی بدن دیوانه شده است.”

وی افزود: “این مطالعه در بلژیک انجام شده است ، بنابراین در آنجا نور خورشید نسبت به بعضی جاها کمتر است ، اما حتی در اینجا در هاوایی ، با آفتاب زیاد ، کمبود ویتامین D داریم.”

“تحقیقات بیشتری لازم است ، اما من فکر می کنم شواهد کافی وجود دارد که نشان می دهد باید از یک مولتی ویتامین برای حمایت از پیشگیری استفاده شود ، و این در [some] توصیه هایی برای بیماری های عفونی ، “او گفت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیابت و غدد درون ریز ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir