[ad_1]

هزینه های عمومی کلشی سین طی دهه گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است ، اگرچه داروهای عمومی یک بحران فزاینده را برای بیمارانی که به دنبال درمان طولانی مدت نقرس یا بیماری های قلبی هستند ، ارائه می دهند.

یافته های جدید نشان می دهد که هزینه کلشی سین تک ماده ای Medicaid با افزایش 2،833 درصدی ، از 1.1 میلیون دلار در سال 2008 به 32.2 میلیون دلار در سال 2017 رسیده است. گسترش Medicaid ممکن است در این افزایش نقش داشته باشد ، اما 58٪ فقط به دلیل افزایش قیمت است.

داروی یک صد ساله در ایالات متحده قبل از افزایش 50 برابری به 5 دلار در هر قرص در سال 2009 فروخته می شد ، پس از دریافت اولین کالشیسین مورد تایید FDA ، Colcrys ، 3 سال انحصار در بازار برای درمان نقرس حاد بر اساس یک هفته دوره آزمایشی.

بر اساس تحلیلی که در تاریخ 30 نوامبر به صورت آنلاین منتشر شد ، اگر قیمت ها در سطح قبل از Colcrys باقی مانده بود ، هزینه های Medicaid در سال 2017 فقط 2.1 میلیون دلار بود نه 32.2 میلیون دلار. پزشکی داخلی JAMA.

این مطالعه با توجه به مشکلات نقرس در دستیابی به کلشی سین ایجاد شد ، اما همچنین مطالعه سال گذشته COLCOT ، که گزارشگر وقایع قلبی عروقی ایسکمیک در بیماران دریافت کننده کلشی سین پس از سکته قلبی (MI) بود ، دکتر ناتالی مک کورمیک مشاهده کرد. بیمارستان و دانشکده پزشکی ماساچوست در هاروارد ، بوستون.

وی گفت: “آنها اظهار داشتند كه این می تواند یك روش مقرون به صرفه برای پیشگیری ثانویه باشد و در بیشتر كشورها بسیار ارزان است ، اما در ایالات متحده نه.” theheart.org | قلب و عروق Medscape. وی افزود: “بنابراین اگر تعداد بیشتری از بیماران برای جلوگیری از حوادث قلبی عروقی و تغییر قیمت ها از كلشی سین استفاده كنند ، واقعاً این پتانسیل برای افزایش هزینه های عمومی وجود دارد.”

همه گیری کنونی می تواند تقاضا را بیشتر کند. انتظار می رود نتایج ، که در ابتدا برای ماه سپتامبر برنامه ریزی شده بود ، در ماه جاری از مطالعه COLCORONA پیش بینی شود ، که آزمایش می کند آیا در هنگام استفاده از COVID-19 ، آیا عامل ضد التهاب می تواند از بستری شدن در بیمارستان ، عوارض ریوی و مرگ جلوگیری کند.

هفته گذشته نیز محققان دانشگاه آکسفورد اعلام کردند که کلشی سین به مطالعه انبوه RECOVERY اضافه می شود ، که در آن درمان های بیماران بستری با COVID-19 بررسی شده است.

نکته قابل توجه این است که مطالعه COLCOT مستقر در کانادا از Colcrys استفاده نمی کند بلکه از کلشی سین استفاده می شود که در کانادا فقط 26 سنت قیمت دارد ، تقریباً قیمت اکثر داروهای عمومی موجود در سراسر جهان.

مک کورمیک و همکارانش خاطرنشان می کنند که داروهای عمومی تأیید شده معمولاً هنگام رقابت با داروهای عمومی مستقل ، قیمت دارو را کاهش می دهند ، اما این رقابت در ایالات متحده وجود ندارد ، جایی که Colcrys حق ثبت اختراعات را تا سال 2029 دارد. تا به امروز ، بیش از نیمی از دو داروی عمومی مستقل مورد تأیید FDA هستند ، اما فقط داروهای عمومی مجاز با امتیاز تعیین شده توسط مارک ها برای درمان نقرس حاد ، پریکاردیت و بالقوه میلیون ها نفر با MI در دسترس هستند.

وی گفت: “یکی از عناوین اصلی این تفاوت بین مارک ها و داروهای عمومی تأیید شده و داروهای مستقل است.” “مجاز [generics] آنها واقعاً پس انداز نکردند قیمت های موجود در این لیست کمی پایین تر بود و بیماران همچنین ممکن است در بدست آوردن این قیمت ها مشکل بیشتری داشته باشند. “

برای این تجزیه و تحلیل ، محققان از داده های Medicaid و Medicare برای بررسی قیمت انواع مختلف کلشی سین از 2008 تا 2017 استفاده کردند ، از جمله کلشی سین تنظیم نشده / تایید نشده (2010-2010) ، ترکیب عمومی پروبنسید-کلشی سین (2017-2018). ، Colcrys (2009–2017) ، یک مارک یک ماده تشکیل دهنده کلشی سین میتیگره (در پایان سال 2014 تصویب شده اما تا سال 2015 در بازار موجود نیست) و محصولات عمومی مجاز آنها (2015-2017). روندهای مدیکر از سال 2012 تا 2017 به طور جداگانه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت ، زیرا هیچ داده ای قبل از Colcrys Medicare در دسترس نبود.

بر اساس نتایج ، هزینه ترکیبی ادعاهای Medicare و Medicaid برای کلشی سین تک ماده از 340 میلیون دلار در سال 2017 فراتر رفته است.

قیمت های خرده فروشی Medicaid ، متناسب با نرخ تورم و تخفیف ها ، از 0.24 دلار به ازای هر قرص در سال 2008 ، زمانی که هنوز جمله تایید نشده بود ، به 4.20 دلار در هر قرص در سال 2011 افزایش یافت (فقط Colcrys) و به 4 رسید. ، 66 دلار به ازای هر قرص در سال 2015 (Colcrys به علاوه داروهای عمومی تایید شده)

تجویز پروبنسید-کلشی سین ارزان تر (0.66 دلار / قرص در سال 2017) همیشه ثابت است. قیمت تخفیف تعدیل شده Medicaid در سال 2017 3.99 دلار / قرص برای تمام محصولات کلشی سین تک ماده ، 5.13 دلار / قرص کالری ، 4.49 دلار / قرص میتیگره و 3.88 دلار / قرص برای داروهای عمومی تأیید شده

تخفیف های مناسب برای قرص های مدیکر 2017 برای همه محصولات کالشی سین تک ماده 5.81 دلار ، کالکری 6.78 دلار ، کالکری 6.68 دلار ، داروی میتیگر 5.68 دلار ، داروهای عمومی مجاز 5.16 دلار و 0.70 دلار بود. برای پروبنسید-کلشی سین.

مک کورمیک گفت: “داروهای مجاز عمومی هنوز هم هزینه های زیادی را به دنبال داشته است.” “ما واقعاً باید برای بهبود دسترسی رقابت بیشتری را تشویق کنیم.”

در یک تفسیر همراه ، B. Joseph Guglielmo ، فارم دی ، دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، اشاره کرد که متوسط ​​هزینه تحقیق و توسعه برای قرار دادن دارو در بازار بین 985 میلیون تا 1335 میلیون دلار است که به طور حتم به قیمت فروش بالای دارو تبدیل می شود. . با این حال ، چنین سرمایه گذاری و هزینه های ناشی از آن باید با ارزش بالقوه جامعه مرتبط باشد.

وی نوشت: “فقط بخش كمی از سرمایه گذاری برای Colcrys مورد نیاز بود ، محصولی كه ارزش افزوده و بار غیرضروری طولانی مدت را برای هزینه های مراقبت های بهداشتی فراهم نمی كرد.” “یافته های فعلی این مطالعه نشان می دهد که هرگز نمی توانیم اجازه دهیم چنین مورد ظالمانه ای دوباره تکرار شود.”

مک کورمیک در مورد اعطای کمک هزینه از موسسات تحقیقات بهداشتی کانادا در طول مطالعه گزارش داد. گوگلیمو گفت که هیچ تضادی در منافع وجود ندارد.

JAMA Intern Med. ارسال شده در تاریخ 30 نوامبر 2020. خلاصه ، نظر

پاتریس وندلینگ را در توییتر دنبال کنید: pwendl. برای اطلاعات بیشتر از theheart.org Medscape Cardiology با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر