[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.

اگر FDA پنجشنبه آینده واکسن Pfizer coronavirus را تأیید کند ، دولت فدرال قصد دارد 6.4 میلیون دوز واکسن را ظرف 24 ساعت تحویل دهد.

تحویل واکسن از تولیدکنندگان به آمریکایی ها نیازمند زنجیره پیچیده ای از تعاملات خصوصی و عمومی است که مسئولیت شیر ​​به عهده دولت های ایالتی است.

هر ایالت باید برنامه های دقیق توزیع واکسن را روز جمعه به FDA ارائه دهد. مشخص نیست چه کسی این مهلت را رعایت کرده است ، اما بسیاری از کشورها از قبل برنامه های خود را اعلام کرده اند.

به عنوان مثال ، ویرجینیا روز جمعه در خبری اعلام کرد که انتظار دارد ابتدا 72150 دوز اولیه واکسن Pfizer دریافت کند که به ذخیره سازی بسیار سرد نیاز دارد.

در پایان ماه ، باید 480،000 دوز واکسن Pfizer و Moderna برای کارکنان مراقبت های بهداشتی و ساکنان مراکز طولانی مدت دریافت کند – بالاترین گروه برای واکسن.

این ایالت گفت ، اما این 480،000 دوز برای پوشش 500000 نفر در این گروه ها كافی نیست. و مقدار واقعی واکسن برای ویرجینیا “هدفی متحرک” است و به سرعت تولید واکسن بستگی دارد.

در کالیفرنیا ، فرماندار گاوین نیوزوم گفت که این ایالت 327000 دوز واکسن ویروس کرونا ویروس فایزر را تا اواسط دسامبر دریافت می کند ، و بسیاری دیگر از این واکسن ها قبل از پایان ماه است. او قول توزیع عادلانه را داد.

نیوزوم گفت ، طبق KTVU ، “ما بسیار پرخاشگر خواهیم بود تا اطمینان حاصل کنیم که افراد با بودجه و افرادی که دارای نفوذ هستند ، کسانی را که شایستگی واکسن را دارند ، تحت فشار قرار نمی دهند.”

هفته آینده ، نیوجرسی باید 76000 دوز و صدها هزار دوز دیگر قبل از پایان ماه دریافت کند. اما فیل مورفی ، فرماندار نیوجرسی گفت که این کشور پولی برای توزیع واکسن ندارد.

مورفی گفت ، “سی ان ان” گفت: “پیچیدگی توزیع که هنوز در پیش است را نمی توان دست کم گرفت … و هزینه های مربوط به آن را نمی توان دست کم گرفت.”

پرزیدنت ترامپ بیشتر مسئولیت پاسخ COVID را بر دوش دولت گذاشته و همین کار را در زمینه توزیع واکسن ها نیز انجام داده است.

دکتر آنتونی فاوچی ، بهترین مشاور دولت COVID ، جمعه شب در بحث درباره واکسن های CNN گفت: “این واقعاً در سطح ایالت خواهد بود.” “ایالتها و شهرهای جداگانه تصمیمات خود را اتخاذ می كنند و با نحوه توزیع به روش توزیع آنها مانند واكسن آنفلوانزا برخورد می كنند. این واقعاً همان راه خواهد بود … بسیار محلی ، از بطری تا دست شخص تعیین می شود.”

CDC 200 میلیون دلار برای کمک به ایمن سازی در برابر COVID به ایالات متحده کمک کرده است ، اما برخی از مقامات دولتی می گویند که آنها نیاز به کمک بیشتر – مالی و تدارکاتی دارند.

به گزارش نیویورک تایمز ، ماه گذشته دکتر توماس ای. دابس سوم ، یک مقام بهداشت عمومی می سی سی پی ، گفت: “ما کاملاً کافی برای موفقیت نداریم.” “واکسیناسیون همه افراد در کشور یک امر لجستیکی خارق العاده است. ما حاشیه شکست کاملاً صفر داریم. ما واقعاً باید این موضوع را به درستی درک کنیم.”

ایالت ها مسئول بسیاری از مشاغل خواهند بود. برخی از کارها شامل انتخاب گروه های اولویت دار ، ایجاد سایت های واکسیناسیون ، برقراری ارتباط با مردم ، ردیابی افرادی که واکسن می زنند ، یادآوری این افراد برای گرفتن عکس دوم ، ردیابی عوارض جانبی و اطمینان از از دست رفتن گروه های اقلیت.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز جمعه گفت که تیم انتقال وی با دولت ترامپ در مورد برنامه های واکسن صحبت کرده اند و س manyالات زیادی برای وی باقی مانده است.

به گفته آسوشیتدپرس ، بایدن در یک رویداد در ویلمینگتون ، دل گفت: “حتی بدون آن ، هیچ برنامه ریزی دقیقی در مورد چگونگی بیرون آوردن واکسن از یک ظرف ، به یک سرنگ تزریق ، به دست شخصی مشاهده نکرده ایم.”

FDA در 10 دسامبر برای بررسی واکسن Pfizer و در 17 دسامبر برای بررسی واکسن Moderna تشکیل جلسه می دهد. دولت فدرال میلیون ها دوز از هر واکسن را برای عملیات فوری خریداری کرد.

Pfizer می گوید واکسن خود را از کالازامو ، میشیگان و Pleasant Prairie ، ویسکانسین ارسال می کند. حمل و نقل هوایی برای حمل و نقل به مراکز بزرگ و حمل و نقل زمینی برای انتقال واکسن به “مکان های دوز” استفاده می شود.

فایزر در بیانیه ای گفت: “ما تلاش می كنیم تا با دولت ها برای تخصیص گروه های اولویت دار خود كار كنیم و انتظار داریم كه امتیاز واكسیناسیون متفاوت باشد ، اما ممكن است شامل بیمارستان ها ، كلینیك های سرپایی ، سایت های واكسیناسیون جامعه و داروخانه ها باشد.” انتشار خبر

منابع

ویرجینیا “اولویت های واکسیناسیون علیه ویرجینیا علیه COVID-19 اعلام شد”

KTVU طرح توزیع واکسن در ایالت کالیفرنیا

CNN “فرماندار نیوجرسی می گوید این ایالت بودجه ای برای توزیع واکسن Covid-19 ندارد.”

CNN “فاوسی: ایالت ها نقش زیادی در انتشار واکسن ویروس کرونا دارند”

CDC. “دولت 200 میلیون دلار از CDC به حوزه های قضایی برای آمادگی برای واكسن علیه COVID-19 اعلام كرد”

نیویورک تایمز. “فقدان برنامه های ملی برای انتشار واکسن کرونا ویروس: پول برای انجام”

اگر کنگره برای کمک به اقدامی اقدام نکند ، بایدن “آینده تاریک” را پیش بینی می کند

فایزر “واقعیت توزیع Pfizer”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر