اسکراب و لایه بردار را میتوان به عنوان دو محصول مجزا به حساب آورد اما بحرحل اسکرابها نیز همانند لایه بردار ها، لایه برداری میکنند اما با کمی تفاوت، اسکراب ها بیشتر به روشن شدن پوست کمک میکنند، در واقع ترکیبات و فرمولاسیون بکار رفته در تولید اسکراب ها به گونهای که پوست را شفاف و روشن کرده و در عین حال لایههای مرده پوست را نیز از بین میبرند، اما سایر لایه بردار ها علاوه بر اینکه لایه های مرده پوست را از بین میبرند به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و پوست را به صورت عمقی تمیز میکنند.

تقریباً در تمام محصولات آرایشی و بهداشتی کرم های محبوبترین و پرفروشترین هستند، در مورد لایه بردار ها همین طور است، به طوری که خیلی از افراد لایه بردار ها را به اسم کرم لایه بردار میشناسند، بحرحال کرم های لایه بردار یکی از انواع پرطرفدار لایه بردار ها هستند که به صورت کرمی قابل تولید میشوند و به راحتی قابل استفاده بوده و از میزان تاثیرگذاری مطلوبی نیز برخوردارند. از ترکیب این ساباندن و ایجاد فشار منفی یک لایه برداری مکانیکی خوب، روی پوست صورت اتفاق می افتد که خواص زیادی دارد؛ از جمله شادابی و روشن تر شدن پوست، بهبود منافذ باز پوست، بهبود جوش های سرسیاه و سرسفید، کم رنگ شدن لک های صورت و حتی بدن، بهبود چین و چروک های ظریف با واسطه ترشح فاکتورهای رشد متفاوت ثانویه به ایجاد فشار منفی و بادکش روی پوست و بالاخره افزایش نفوذ داروهای موضعی پوست که به ویژه برای بیماران مبتلا به لک صورت یا آکنه می تواند موثر باشد.

دکسپانتنول برای تسکین خارش و کمک به ترمیم پوست در موارد اگزما و درماتوزهای خفیف و درمان خارش و تحریک ملایم پوست، زخمهای سطحی، گزیدگی و نیش حشرات مصرف میشود. چنانچه سرخی، خارش یا تحریک رخ نداد، مصرف آغاز شود. ولی اگر تحریکات پوستی شدید بود به این معنی که با قرمزی شدید، سوزش و خارش همراه بود، باید مصرف کرم لایه بردار را قطع کرد و به پزشک متخصص پوست مراجعه کرد. افرادی که پوستهای حساسی دارند ممکن است با مصرف کرمهای AHA، پوستشان تحریک شود.

وجود ترکیبات ضد التهاب، التیام بخش و آنتی اکسیدان، اثربخشی این محصول را بیشتر می کند و حساسیت را به کمترین حد کرم لایه بردار زخم ممکن میرساند. برند محبوب نوروا در لاین اکسفولیاک خود به تولید محصولاتی مناسب پوست های چرب و مستعد آکنه می کند. کرم لایه بردار 10 aha درماتیپیک فرموله شده با ترکیبی از آلفا هیدروکسی اسیدهای معروف در غلظت مناسب و PH متعادل می باشد.

ایندکسر