کاهش “چشمگیر” التهاب بعد از OHCA با توسیلیزوماب


بیماران مبتلا به کما که پس از ایست قلبی سرپایی (OHCA) احیا شدند ، تزریق توسیلیزوماب (RoActemra) ، آنتی بادی مسدود کننده گیرنده های اینترلوکین -6 (IL-6) ، پاسخ التهابی سیستمیک و آسیب قلبی را در یک مطالعه آزمایشی کوچک دریافت کردند.

یک “تأثیر بسیار چشمگیر” بر روی سطح پروتئین واکنش پذیر C (CRP) وجود داشت ، که در 72 ساعت اول پس از پذیرش بیماران کما در بیمارستان ، با توسیلیزوماب بیش از 84 درصد در مقایسه با دارونما کاهش یافت ، مارتین A. C. Mayer ، e- q ، از بیمارستان دانشگاهی در کپنهاگ ، دانمارک ، گزارش داد.

وی یافته های آنتی بادی های گیرنده اینترلوکین -6 را برای تعدیل پاسخ التهابی سیستمیک پس از یک مطالعه ایست قلبی سرپایی (IMICA) – یک مطالعه آزمایشی با حضور 80 بیمار – در یک جلسه علمی دیرهنگام درباره احیا در قلب مجازی آمریکایی ارائه داد. انجمن (AHA) 2020

مایر گفت: “مطالعه IMICA نشان داد كه پس از OHCA می توان التهاب سیستمیك را كاهش داد و فواید محافظت قلبی را در مطالعه نشانگرهای زیستی حمله قلبی / آسیب و استرس قلبی در بیماران تحت درمان با توسیلیزوماب نشان داد.” theheart.org | قلب و عروق Medscape.

وی خاطرنشان کرد: این مطالعه انگیزه ای برای نشان دادن تفاوت بالقوه در مرگ و میر یا نتیجه عصبی ندارد. وی گفت: “با این حال ، از نظر ایمنی اطمینان می یابیم كه تجویز توسیلیزوماب برای این بیماران به شدت ایمن به نظر می رسد.”

وی گفت که آنچه باید مشخص شود این است که آیا این به یک مزیت بالینی برای بیماران تبدیل می شود یا خیر ، و از آنجا که این نتایج را امیدوار کننده می دانیم ، در حال بررسی امکان مطالعه بزرگتر با این هدف هستیم.

دکتر Romergricco G. Geocadin دعوت به اظهار نظر شد ، “موضوعی که من را نگران می کند این است که اگر از سد خونی مغزی عبور کند ، احتمالاً می تواند مکمل هیپوترمی درمانی باشد. [targeted temperature management]، و در این مرحله به همه کمکی که می توانیم بگیریم نیاز داریم.

جئوکاردین ، ​​استاد مغز و اعصاب ، جون گفت: “هیپوترمی درمانی ممکن است م workثر باشد ، اما تعداد مورد نیاز برای درمان از هر 6 بیمار 1 است. پنج نفر دیگر چه اتفاقی می افتد؟ بنابراین هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد.” دانشگاه هاپکینز ، بالتیمور ، مریلند ، که نویسنده اصلی بیانیه علمی ژوئیه 2019 توسط AHA “استانداردهای تحقیقات پیش آگهی مغز و اعصاب در بازماندگان کوما از دستگیری قلبی” است.

وی افزود: “من فکر می کنم این تحقیق در مسیر درست قرار دارد.” وی افزود: “امیدوارم كه آنها بتوانند روشن كنند كه آیا و چه مقدار از این سد مغز خون و مغز عبور كرده است و تأثیر مستقیم آن بر روی مغز از نظر كاهش التهاب IL-6 در مغز است.”

مایر گفت: “تا آنجا که ما می دانیم ، هیچ مدرک قطعی وجود ندارد که توسیلیزوماب از سد مغز خون انسان عبور کند.” “با این حال ، یک مطالعه حیوانی روی میمونهای رزوس نشان داد که سطح نفوذ سد خونی مغزی در خون پس از تجویز IV پایین است. با این حال ، توسیلیزوماب به عنوان یک درمان احتمالی برای مثال انسفالیت خودایمن پیشنهاد شده است.

وی گفت: “ما در حال حاضر در حال بررسی احتمال تکرار این مداخله در یک آزمایش بزرگتر هستیم” ، گرچه “این پروژه هنوز نهایی نشده است.”

کاهش التهاب ، آسیب های قلبی؟

بیماران مبتلا به OHCA که احیا می شوند اما در هنگام پذیرش در کما هستند ، در معرض خطر ابتلا به مرگ و میر ناشی از سندرم ایست قلبی (PCAS) هستند ، مایر و همکارانش در مقاله ای در توصیف پروتکل مطالعه توضیح دادند.

التهاب سیستمیک یکی از اجزای اصلی PCAS است و افزایش سطح گردش خون IL-6 ، یک سیتوکین پیش التهابی ، با نتایج فقیرتر در بیماران مبتلا به OHCA همراه است.

محققان به دنبال این هستند که ببینند آیا توسیلیزوماب باعث کاهش التهاب سیستمیک پس از OHCA می شود و در نتیجه آسیب اندام را نیز کاهش می دهد.

این مطالعه شامل 80 بیمار مبتلا به OHCA با علت قلبی مشکوک و بازگشت گردش خود به خود (ROSC) اما در کما بود.

هنگام پذیرش ، بیماران تصادفی شدند که علاوه بر مراقبت های استاندارد ، یک تزریق توسیلیزوماب (8 میلی گرم در کیلوگرم ، حداکثر 800 میلی گرم) یا دارونما دریافت کنند ، که شامل مدیریت درجه حرارت 36 درجهدرجه با 24 ساعت.

بیماران در هر دو گروه ویژگی های مشابهی دارند. میانگین سنی بیماران 63 سال بود. 82٪ مرد و 92٪ ریتم تکان دهنده ای دارند. زمان ROSC حدود 19 دقیقه بود.

نقطه پایانی اولیه کاهش سطح CRP بود که همراه با سطح لکوسیت ها در 24 ، 48 و 72 ساعت اندازه گیری شد.

نقاط انتهایی ثانویه شامل سطح تروپونین T (TNT) و کراتین کیناز میوکارد (CKMB) ، نشانگرهای آسیب / سکته قلبی است که در زمان پذیرش و 6 ، 12 ، 24 ، 36 ، 48 و 72 ساعت اندازه گیری شد. NT-proBNP ، نشانگر استرس قلبی در زمان بستری و 48 ساعت اندازه گیری شده است. و آنولاز خاص نورون (NSE) ، نشانگر آسیب مغزی در 48 و 72 ساعت اندازه گیری می شود.

سطح CRP ، لکوسیت ها ، CKMB ، TNT و NT-proBNP در مدت 72 ساعت در بیماران دریافت کننده توسیلیزوماب به طور قابل توجهی کمتر از بیماران دریافت کننده دارونما بود (همه پ <.01).

مایر گفت: “کاهش CRP به این معنی است که ما گیرنده های IL-6 را به اندازه کافی مسدود کرده ایم تا تولید CRP را کاهش دهیم ، بدون توجه به میزان IL-6 در گردش خون.”

با این حال ، سطح NSE در هر دو گروه مشابه بود ، همچنین درصد نتیجه عصبی مطلوب (ارزیابی اثربخشی مغزی ، 1-2 ؛ 60)) و بقای 180 روزه (65) بود.

مایر و ژئوکادین هیچ رابطه مالی را فاش نکردند.

جلسات علمی انجمن قلب آمریکا (AHA) 2020: خلاصه LBRS. ارائه شده در 14 نوامبر سال 2020.

برای اطلاعات بیشتر از heart.org Medscape Cardiology ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes