[ad_1]

تورنتو / اتاوا (رویترز) – کانادا روز چهارشنبه اولین واکسن خود را علیه COVID-19 تصویب کرد و راه را برای دوزهای عکس Pfizer Inc و BioNTech SE برای تحویل و تجویز در سراسر کشور باز کرد.

کانادا پس از انگلستان و بحرین سومین کشور است که به واکسن Pfizer-BioNTech چراغ سبز نشان می دهد.

کانادا دارای یک سیستم مرور دارو به طور موقت تسریع شده ، بسیار شبیه به مجوزهای استفاده اضطراری از سازمان غذا و داروی ایالات متحده است.

بهداشت کانادا در بیانیه ای اعلام کرد: “تأیید واکسن با شواهدی همراه است که ایمن ، موثر و با کیفیت است.” در اصل برای استفاده در افراد 16 سال به بالا تأیید شده است.

این خبر یک روز قبل از بررسی و توصیه گروهی از مشاوران FDA در مورد اینکه آیا آژانس آمریکایی باید استفاده از واکسن Pfizer را مجاز کند یا خیر ، منتشر شد و یک روز پس از آنکه شهروندان انگلستان برای اولین بار در جهان تصاویر خارج از آزمایشات بالینی دریافت کردند ، این خبر را دریافت کرد.

کانادا در این سال حداکثر 249،000 دوز واکسن Pfizer را تحویل می گیرد. ساسکاچوان روز چهارشنبه گفت انتظار می رود تا روز سه شنبه دوز کافی برای 1950 نفر دریافت کند تا کارکنان بهداشتی را در تماس مستقیم با بیماران مبتلا به COVID-19 تلقیح کنند.

کول پینوف ، رئیس Pfizer کانادا ، در بیانیه ای گفت: “تصمیم امروز Health Canada یک لحظه تاریخی در مبارزه جمعی ما با بیماری همه گیر COVID-19 است و گام بزرگی در جهت بازگشت به شرایط عادی در کاناداست.”

در تاریخ 2 دسامبر ، انگلیس برای اولین بار واکسن دو دوز Pfizer را تصویب کرد که در یک آزمایش بزرگ بالینی 95٪ در پیشگیری از بیماری موثر بود.

Pfizer وظیفه تحویل واکسن خود را که نیاز به ذخیره سازی بسیار سرد در انبارها در کانادا است ، دارد.

کانادا یک سفارش قطعی برای 20 میلیون دوز واکسن دارد که برای تلقیح 10 میلیون نفر کافی است و توانایی خرید 56 میلیون دوز بیشتر را دارد.

در بیشتر موارد ، سیستم های بهداشتی استانی و سرزمینی از این ضربه به صورت رایگان در سراسر کشور استفاده می کنند. آنها آخرین صحبت را در مورد چگونگی استفاده از زایمان های کمیاب زودرس در حوزه های قضایی خود خواهند داشت.

طبق رهنمودهای اولیه منتشر شده توسط دولت فدرال در اوایل ماه نوامبر ، افراد آسیب پذیر و افرادی که از آنها مراقبت می کنند از اولویت بالایی برخوردار هستند ، از جمله اقامت طولانی مدت و برخی از کارکنان بهداشت.

تنظیم کنندگان برنامه های مداوم برای سه واکسن آزمایشی دیگر را از Moderna Inc ، AstraZeneca Plc و Johnson & Johnson دریافت کرده اند.

واکسن Moderna پس از انجام مطالعات اصلی پیشرفته ترین واکسن است که نشان می دهد 94.1٪ در پیشگیری از بیماری و 100٪ در جلوگیری از COVID-19 شدید مثر است.

مقامات گفتند که انتظار دارند شش میلیون دوز واکسن Pfizer و Moderna قبل از پایان مارس 2021 دریافت کنند. هر واکسن به دو دوز تزریق شده در فواصل حدود سه هفته نیاز دارد.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر