[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

ساکرامنتو ، کالیفرنیا (AP) – فرماندار گاوین نیوزوم هشدار داد: افزایش سرسام آور موارد ویروس کرونا می تواند ظرف چند هفته سیستم مراقبت های بهداشتی کالیفرنیا را تحت فشار قرار دهد و ممکن است به اقدامات “شدیدی” نظیر دستور گسترده اقامت در خانه نیاز داشته باشد.

مقامات روز دوشنبه گفتند که بستری شدن در بیمارستان COVID-19 تقریباً 90٪ افزایش یافته و ممکن است تا کریسمس سه برابر شود.

نیوزوم گفت: “پرچم های قرمز در مسیر پیش بینی رشد ما به اهتزاز در می آیند.”

تعداد موارد COVID-19 گزارش شده روزانه در کالیفرنیا یک رکورد است ، با میانگین درصد روزانه موارد در هفته گذشته به 14000 مورد.

سطح بسیار بالاتر از آن است که در اوج تابستان یا حتی در ماه مارس ثبت شده است ، زمانی که یک دستور بهداشت عمومی مردم را به خارج از خارج محدود می کند ، به جز به مهمترین دلایل. این دستور بعداً برطرف شد.

در حال حاضر ، 51 کشور از 58 شهرستان در لایه “بنفش” سیستم دولتی COVID-19 قرار دارند ، به این معنی که آنها تحت شدیدترین محدودیت های تجاری قرار دارند. این شهرستانها اکثریت جمعیت ایالت را تشکیل می دهند. یک کلاس عصرانه تحمیل شده در این شهرستانها مهمترین کارها ، مسافرت ها و اجتماعات را ممنوع می کند ، اما فقط برای یک شب.

اگرچه جزئیات کمی ارائه می شود ، اما Newsom گفت که اگر روندهای فعلی کند نشوند ، افزایش موارد COVID-19 پتانسیل خرید را ایجاد می کند ، که می تواند محدودیت های بیشتری را برای تجارت ایجاد کند و بیشتر افراد را در داخل خانه نگه دارد. تحت تأثیر جدی شهرستانها.

بستری شدن در بیمارستان در کالیفرنیا طی 14 روز گذشته 89 درصد افزایش یافته و از روز دوشنبه نزدیک به 7800 بیمار ویروسی کرونا در بیمارستان بستری شده اند. مقامات بهداشت عمومی هشدار داده اند که افرادی که دستورالعمل ها و ماسک های دور را نادیده می گیرند و برای شکرگذاری در کنار بستگان غیر خانگی جمع می شوند ، می توانند تا کریسمس منجر به جهش گسترده ویروس کرونا شوند.

حدود 12٪ از مردم کالیفرنیا با آزمایش مثبت احتمالاً طی دو تا سه هفته آینده نیاز به مراقبت از بیمارستان دارند.

بیشترین نگرانی تعداد موارد مراقبت های ویژه است که طی دو هفته گذشته 67٪ افزایش یافته است. این ایالت حدود 7،700 تخت در بخش مراقبت های ویژه دارد و در حال حاضر 75٪ آنها شاغل هستند. بیش از 1800 بیمار مراقبت ویژه COVID-19 دارند.

در صورت ادامه روند ، تخت های مراقبت های ویژه تا اواسط دسامبر به 112 درصد ظرفیت می رسند.

دکتر جورج روترفورد ، متخصص اپیدمیولوژی و متخصص کنترل بیماری های عفونی در دانشگاه سانفرانسیسکو ، به لس آنجلس تایمز گفت: “این وحشیانه است. به طرز حیرت انگیزی بد است … آنها به طور جدی ، جدی بد هستند.

رادرفورد گفت: “کالیفرنیا حتی نمی تواند بیماران را به تخت های بخش مراقبت های ویژه بیرون بفرستد ،” زیرا در اورگان ، نوادا و آریزونا نیز اتفاقاتی به همان اندازه ناخوشایند اتفاق می افتد. “ما اینجا تنها هستیم و این یک فاجعه طبیعی است.”

شهرستان لس آنجلس ، پرجمعیت ترین و محل زندگی 10 میلیون نفر در این کشور ، قبلاً اجازه اقامت خود را وضع کرده است که از روز دوشنبه اجرایی شد. او بیشتر اجتماعات را ممنوع کرد اما تا تعطیل شدن فروشگاه های خرده فروشی و سایر مشاغل کوچک متوقف شد. شهرستان سانتا کلارا هر کسی را که بیش از 150 مایل در آنجا سفر کند ، به مدت 14 روز قرنطینه می کند.

این شهرستان با حدود 2 میلیون نفر بزرگترین منطقه در منطقه خلیج سانفرانسیسکو است و بستری شدن در بیمارستان COVID-19 در آنجا به سطحی افزایش یافته است که از ابتدای شیوع همه گیر مشاهده نشده است.

در همین حال ، روز دوشنبه ، کالیفرنیا کمک به مشاغل کوچک را که از لحاظ مالی از محدودیت های COVID-19 و فروش کمتر رنج می برند ، اعلام کرد.

نیوزوم و رهبران قانونگذاری ایالت با حذف موارد بیشتر در افق و عدم کمک اجتناب ناپذیر از کنگره ، اقدامات مختلفی را برای کمک به زنده ماندن صاحبان مشاغل کوچک اعلام کردند در حالی که دولت های فدرال و ایالت نمی توانند در اوایل سال آینده به طور گسترده تری عمل کنند. .

این موارد شامل تمدید سه ماهه خودکار برای کسانی است که کمتر از 1 میلیون دلار مالیات فروش را گزارش می کنند. پرداخت های بدون بهره برای شرکت هایی که مالیات فروش آنها تا 5 میلیون دلار است. و 500 میلیون دلار کمک بلاعوض تا سقف 25000 دلار برای مشاغل کوچک.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر