[ad_1]

(رویترز) – شرکتهای خصوصی آمریکایی طبق قانون حق واکسیناسیون کارکنان علیه COVID-19 را دارند ، اما کارشناسان می گویند بعید است که این کار را انجام دهند زیرا خطرات ناشی از یک واکنش قانونی و فرهنگی است.

شرکت ها هنوز در مراحل اولیه دسترسی به توزیع و واکسن های واکسن علیه بیماری ناشی از ویروس کرونا هستند ، اما تلقیح به عنوان کلید شروع مجدد عملیات بی خطر در انبارهای شلوغ ، خطوط کارخانه و طبقات تجاری تلقی می شود.

لارنس گوستین ، استاد حقوق جهانی بهداشت در دانشگاه جورج تاون گفت: “شرکت ها دلیل خوبی برای واکسیناسیون همه کارکنان خود دارند و همچنین آنها موظف هستند که همه کارمندان و مشتریان را در امان نگه دارند.”

گوستین و پنج نفر دیگر از متخصصان قانون بهداشت گفتند كه شركتهای خصوصی در ایالات متحده آزادی گسترده ای در تعیین استانداردهای ایمنی و بهداشتی دارند كه به آنها اجازه می دهد واكسن را به عنوان شرط كار كردن با برخی موارد دیگر اعمال كنند.

کمیسیون فرصت های شغلی برابر در ماه مه گفته است كه كارفرمایان حق دارند كارمندان را مجبور كنند قبل از اجازه بازگشت به كار ، آزمایش ویروس كرونا را انجام دهند ، تصمیمی كه به گفته برخی از كارشناسان می تواند در شرایط تعطیل نیز تمدید شود.

رابرت فیلد ، استاد حقوق و بهداشت عمومی در دانشگاه درکسل ، گفت که شرکت هایی که به آنها مجوز می دهند باید منتظر بمانند تا واکسن ها یک پروسه بررسی نظارتی کامل را طی کنند.

فیلد با بیان اینکه سابقه واکسن در این مرحله وجود ندارد ، گفت: “کارفرمایان به دلیل مجوز استفاده اضطراری در زمینه های ناپایداری قرار دارند.”

پرونده های دادگاه نشان می دهد دادگاه های ایالات متحده ، كه در موارد مخالفت كاركنان بهداشت با واكسن آنفلوانزا به دستور كارفرمایان رای صادر كرده اند ، تا زمانی كه سیاست های معقولانه ای برای آزادی ارائه دهند ، عمدتاً طرف بیمارستان ها هستند.

نظارتی پارچوک

در اروپا ، شرکت ها با مقررات ملی واکسن مختلف روبرو هستند ، به طوری که برخی از کشورها واکسن کودک را اعمال می کنند ، اما به طور معمول کارفرمایان اروپایی بعید به نظر می رسد که بتوانند کارمندان را واکسینه کنند.

در فرانسه ، که در سال 2018 برخی واکسن های مربوط به دوران کودکی را تحمیل کرد ، برخی از واکسن ها برای متخصصان صنعت اجتماعی و بهداشتی اجباری است. رئیس جمهور امانوئل مکرون گفته است که واکسن ویروس کرونا اجباری نخواهد بود.

پائولین موریتز ، وكیل مستقر در فرانكفورت ، گفت: در حال حاضر در آلمان ، فقط واكسن های سرخك برای برخی از كارمندان اجباری است و شركت ها از نظر قانونی كافی برای سفارش واكسن علیه COVID-19 ندارند.

وکلای استخدام مورگان لوئیس در یک پست وبلاگ نوشتند ، در انگلیس ، دولت هیچ اختیار قانونی برای واکسیناسیون ندارد و کارفرمایانی که سعی در واکسیناسیون دارند احتمالاً با نگرانی های حقوق بشری روبرو خواهند شد. https://bit.ly/3lDbG9W

تا به امروز ، آژانس های ایالات متحده حکم واکسن علیه COVID-19 را ارزیابی نکرده اند ، اما اداره ایمنی و بهداشت کار (OSHA) در گذشته گفته است که کارفرمایان حق تجویز واکسن را دارند.

OSHA از وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریكا نظر خواست ، كه پاسخی نداد.

واکسن واکسن شگفت آور است

شرکت های آمریکایی در حال حاضر از بحث درباره دستورات واکسن قبل از تأیید رسمی واکسن توسط سازمان غذا و داروی آمریکا خودداری می کنند.

شرکت فورد موتور ، که به ده فریزر فوق العاده سرماخوردگی سفارش داده است واکسن ها را بین کارمندان توزیع کنند ، گفت که این داوطلبانه به آنها ارائه می شود.

سخنگوی شرکت Kellogg گفت این شرکت با یک متخصص پزشکی و انجمن های صنفی در حال کار است تا واکسن ها را به صورت داوطلبانه و مطابق با مقررات محلی و منطقه ای در دسترس کارمندان قرار دهد.

پیتر مایرز ، استاد حقوق دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن گفت: “از لحاظ تئوری ، شرکت ها می توانند حکمی را صادر کنند ، اما در شرایط سیاسی فعلی بعید است چنین کاری انجام دهند.” “آمریکایی ها تمایل دارند از وظایف خود منحرف شوند.”

بررسی ها نشان می دهد بسیاری از آمریکایی ها نگران ایمنی در مورد واکسن COVID هستند ، تقریباً نیمی از 10 هزار پاسخ دهنده ای که در یک مطالعه در سپتامبر پیو مورد بررسی قرار گرفتند ، گفتند که آنها به طور قطع واکسن دریافت نخواهند کرد.

برخی از کارشناسان اظهار داشتند که هرگونه واگذاری واکسن باعث ایجاد دعوا می شود. موارد نقض آزادی مذهبی می تواند به یک دادگاه عالی محافظه کارتر ایالات متحده منجر شود.

مجوز واکسن در صنعت بهداشت و درمان ایالات متحده معمول است ، جایی که بسیاری از بیمارستان ها برای ساخت واکسن آنفولانزا سالانه به کارمندان احتیاج دارند و در تمام ایالت های آمریکا برای دانشجویان واکسن لازم است.

کارمندان و والدین ممکن است به دو دلیل به واکسن اعتراض کنند: شرایط پزشکی که واکسیناسیون را منع می کند ، یا بسته به ایالات متحده ، اعتقادات مذهبی یا شخصی.

برخی از قراردادهای صنفی با کارفرمایان منفرد ، به ویژه در صنعت بهداشت و درمان ، از واکسن های اجباری نیز جلوگیری می کند.

اگر یک کارمند واکسیناسیون را به دلایل مذهبی رد کند ، کارفرما باید تلاش معقولانه ای را برای اسکان کارگر انجام دهد ، مانند پیشنهاد انتقال به بخش دیگری با تعاملات شخصی کمتر یا ماسک اجباری ، “دوریت روبنشتاین ریس” ، استاد حقوق در UC Hastings گفت.

تاکنون دو شرکت Pfizer Inc و Moderna Inc از سازمان غذا و داروی ایالات متحده درخواست استفاده فوری از متقاضیان واکسن خود را کرده اند.

مشاور ارشد برنامه واکسن COVID-19 دولت ایالات متحده روز سه شنبه گفت که 20 میلیون نفر می توانند تا پایان سال 2020 واکسینه شوند و تا اواسط سال 2021 ، بیشتر آمریکایی ها به واکسن های بسیار م accessثر دسترسی خواهند داشت.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir