ژن درمانی New Wows برای سرطان مثانه که به BCG پاسخ نمی دهد


ژن درمانی جدید بینابینی برای سرطان مثانه چنان نتایج امیدوار کننده ای را در آزمایشات بالینی نشان داده است که کارشناسان معتقدند این استاندارد “طلای جدید” محسوب می شود ، اگرچه هنوز در دسترس نیست.

این محصول ، nadofaragene firadenovec ، توسط FerGene Inc به عنوان درمانی برای بیماران مبتلا به باسیل با کیفیت بالا Calmette-Guérin (BCG) ، یک سرطان مثانه تهاجمی غیر عضلانی غیر پاسخگو (NMIBC) در حال تولید است.

در حال حاضر برای تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده در نظر گرفته شده است.

این محصول یک ژن درمانی مبتنی بر ناقلین آدنو ویروسی است که حاوی ژن اینترفرون آلفا -2 ب است. هر 3 ماه یک بار از طریق کاتتر در مثانه تجویز می شود. ناقل وارد سلولهای دیواره مثانه می شود ، ژن روشن می شود و سپس سلول ها مقادیر زیادی پروتئین اینترفرون آلفا-2b ترشح می کنند.

سازنده توضیح می دهد که این روش “سلول های دیواره مثانه بیمار را به ریز کارخانه های اینترفرون تبدیل می کند و باعث افزایش دفاع طبیعی بدن در برابر سرطان می شود.”

نتایج بالینی جدید در تاریخ 27 نوامبر در اینترنت منتشر شد سرطان شناسی لانست

با میانگین پیگیری 19.7 ماه ، پاسخ کاملی (CR) در حدود نیمی از بیماران (53.4، ، 55 از 103 بیمار) مبتلا به NMIBC بدون پاسخ BCG در محل (با یا بدون تومور درجه بالا Ta یا T1) مشاهده شد در یک مطالعه با دوز چندگانه ، یک دوز شروع مطالعه درمانی دریافت کرد.

طبق گفته محققان به راهنمایی دکتر استفان A. Borjian از کلینیک مایو ، روچستر ، مینه سوتا ، در 25 بیمار (45.5٪) پاسخ در 12 ماه ادامه داشت.

این بیماران در بین 151 بیمار تحت مطالعه بین 19 سپتامبر 2016 و 24 مه 2019 بودند و در یک تجزیه و تحلیل اثر پروتکل قرار گرفتند. کلیه CR در طی 3 ماه از زمان درمان اولیه رخ داده است. مدت زمان CR 69/9 ماه است.

48 بیمار باقیمانده مبتلا به بیماری پیشرفته Ta یا T1 بودند. از این بیماران ، 35 نفر در 3 ماه عود درجه بالایی نداشتند. 21 نفر از این بیماران در ماه 12 بدون عود باقی ماندند. پیگیری متوسط ​​در این گروه 20.2 ماه بود و مدت زمان متوسط ​​بقای بدون عود بالا 12.35 ماه بود.

شایعترین عوارض جانبی ترشحات اطراف کاتتر هنگام وارد کردن ، خستگی ، اسپاسم مثانه و فوریت ادرار است.

در مقاله همراه ، Girish S. Kulkarni ، MD ، از مرکز سرطان پرنسس مارگارت ، دانشگاه تورنتو ، انتاریو ، کانادا ، توضیح داد که عدم پاسخ به BCG NMIBC یک بیماری “برای درمان بسیار دشوار” است که در آن گزینه های درمانی غیر جراحی وجود دارد بهینه نیستند وی گفت یافته های بورجیان و همکارانش دلگرم کننده است.

کولکارنی نوشت: “اثر گزارش شده ، پروفایل عوارض جانبی قابل کنترل و رژیم دوز واضح این توانایی را دارد که نادوفاراژن فیرادنوت را به عنوان استاندارد طلای جدید برای بیماران BCG که به BCG پاسخ نمی دهند ، تبدیل کند.” “حداقل ، این مطالعه به ایجاد شاخص جدیدی کمک می کند که بتواند روشهای درمانی جدیدی را برای این بیماری آزمایش کند ، بنابراین آزمایشات تصادفی آینده را امکان پذیر می کند.”

به امید حفظ مثانه

کولکارنی همچنین خاطر نشان می کند که نتایج حاصل از “ایمنی انکولوژیکی تلاش برای حفظ مثانه” در این جمعیت از بیماران پشتیبانی می کند. فقط 5.3٪ از بیماران در طی مطالعه پیشرفت بیماری به سمت حمله عضلات داشتند. وی نوشت ، در میان این بیماران ، نجات توسط سیستکتومی ممکن به نظر می رسد.

نویسنده ارشد این مطالعه ، کالین پ.ن. دینی ، دکتر ، بیشتر بر اهمیت درمان برای حفظ مثانه تأکید کرد.

“پس از آنکه دیگر بیماران مبتلا به سرطان مثانه با درجه بالا و غیرتهاجمی از درمان اولیه خود با BCG بهره مند نشدند ، بیماران معمولاً تصمیم می گیرند که از عمل سیستکتومی خودداری کنند – یک عمل بسیار پیچیده و تغییر دهنده زندگی برای برداشتن مثانه – یا اغلب از نظر پزشکی برای این عملیات پیچیده نامناسب است و گزینه های محدودی برای آنها باقی مانده است. “

وی پیشنهاد داد ، درمان با این ژن درمانی جدید یک گزینه موثر است.

“من به عنوان یک متخصص اورولوژی ، با استفاده از این داده های کارایی و ایمنی ، که توانایی بالقوه یک گزینه درمانی جدید را نشان می دهد که در عمل اورولوژی متناسب است و به بیماران این امکان را می دهد که هر 3 ماه یکبار تحت درمان قرار بگیرند – که می تواند مورد توجه ویژه ای باشد این تغییر محیط سلامت است. “، گفت: گنادی براتسلاوسکی ، دکتر ، رئیس کنسرسیوم انجمن آزمایشات بالینی سرطان اورولوژی ، که با تولید کننده در آزمایشات بالینی محصول کار می کرد.

مطالعه ادامه دارد؛ یک مرحله 4 ساله از درمان و نظارت برنامه ریزی شده است.

Boorjian هزینه های مشاوره و هزینه های شخصی را از Ferring ، FerGene ، Sanofi و ArTara دریافت کرده است. دینی از منابع مشترکی که با کمک مالی موسسه ملی بهداشت / موسسه ملی سرطان در مرکز سرطان MD Anderson تأمین می شود استفاده کرده و کمک های مالی و هزینه های شخصی را از روش های درمانی FKD دریافت کرده است. او همچنین خالق یک دارایی فکری است ، متعلق به UT / MDACC ، مربوط به استفاده از تغییرات ژنتیکی به عنوان یک نشانگر زیست پیش بینی برای پاسخ نادوفاراژن Firadenovets. افشای مالی چندین نویسنده مشترک در مقاله اصلی موجود است. آشپزی روابط مالی مربوط را فاش نمی کند.

لانست اونکول. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 27 نوامبر 2020. خلاصه ، ویرایش شده

شارون ووستر خبرنگار MDedge News ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape است.

برای کسب اطلاعات بیشتر از Medscape Oncology ، با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes