[ad_1]

اوتاوا (رویترز) – کانادا روز چهارشنبه اولین واکسن ضد COVID-19 را که به طور مشترک توسط Pfizer Inc و شریک آلمانی آن BioNTech SE تولید شده است ، تصویب کرد و اکنون در حال آماده سازی برای توزیع مقادیر اولیه به گروه های آسیب پذیر است.

مقامات می گویند ، مدیریت توزیع در سراسر کشور یکی از پیچیده ترین اقدامات لجستیکی در تاریخ این کشور خواهد بود.

چه زمانی می توانند کانادایی ها واکسینه شوند؟

نخست وزیر جاستین ترودو روز چهارشنبه به مجلس عوام گفت که کانادا هفته آینده 30000 دوز و در پایان سال حداکثر 249000 دوز دریافت خواهد کرد.

تاکنون فقط تعداد معدودی از استانها برنامه های فوری خود را ارائه داده اند. ساسکاچوان گفت که انتظار دارد تا روز سه شنبه واکسن فایزر را برای 1950 نفر دریافت کند و از آن برای تلقیح کارکنان مراقبت های بهداشتی که مستقیماً از بیماران مبتلا به COVID-19 مراقبت می کنند استفاده خواهد کرد. همسایه مانیتوبا گفت که انتظار می رود هفته آینده واکسن Pfizer به اندازه کافی برای ایمن سازی 900 کارگر بهداشتی باشد.

طبق یک سند بهداشت کانادا ، واکسیناسیون کل برای 38 میلیون کانادایی در آوریل 2021 برای پوشش 100 درصدی تا پایان سه ماهه سوم آغاز می شود.

چه کسی اولین دوزها را دریافت می کند؟

مقامات می گویند گروه های اولویتی مانند کارمندان بهداشت ، کارگران مراقبت طولانی مدت ، سالمندان آسیب پذیر و افرادی که در جوامع محلی دور افتاده زندگی می کنند ، ابتدا واکسن دریافت می کنند.

چگونه واکسن ها حمل و نقل و در کجا انجام می شود؟

تهیه واکسن استانی از طریق یک مرکز عملیات ملی با کمک ارتش انجام خواهد شد.

واکسن دمای بسیار پایین Pfizer توسط تولید کننده مستقیماً به 14 نقطه تلقیح که اوتاوا در سراسر کشور ایجاد کرده است منتقل می شود.

دولت فدرال با FedEx Corp و Innomar Strategies ، یک بخش مستقر در کانادا از AmerisourceBergen ، قرارداد منعقد کرده است تا پشتیبانی لجستیکی را برای تهیه واکسن فراهم کند.

واکسن های منجمد ، مانند مدرن ، توسط ارائه دهندگان خدمات لجستیکی که توسط مقامات فدرال توافق شده اند ، از محلی که در آنها تولید می شود ، به برخی از نقاط تحویل منتقل می شوند.

در حال حاضر کانادا در حال انجام تمرینات توزیع برای اطمینان از پر کردن شکافهای مهم توانایی ، کاهش خطرات و معرفی موارد غیرمترقبه است.

واکسنهای دیگری که در فرآیند تصویب قرار دارند

مقامات کانادایی می گویند تصمیم قانونی بعدی در مورد واکسن نامزد Moderna Inc خواهد بود. کانادا همچنین توافقاتی برای خرید واکسن های احتمالی از Novavax Inc ، Johnson & Johnson ، Sanofi SA با GlaxoSmithKline Plc ، AstraZeneca Plc و Medicago دارد.

اگر همه مجبور به تأیید مقررات بودند ، کانادا می توانست دوز کافی برای واکسیناسیون کشور بیش از 5 بار خریداری کند.

کانادا انتظار دارد 6 میلیون دوز اولیه از Pfizer و Moderna Inc در سه ماهه اول سال 2021 برسد که 3 میلیون نفر از جمعیت 38 میلیون نفری کافی است.

چه کسی برای واکسن های انسانی پرداخت می شود؟

مقامات بهداشتی در استان ها و سرزمین ها وظیفه تعیین نحوه توزیع واکسن و کاربرد آنها را روی جمعیت آنها بر عهده دارند. تلقیح رایگان خواهد بود.

انتاریو ، پرجمعیت ترین استان کانادا ، همچنین گروه ویژه ای را به رهبری رئیس دفاع سابق کانادا ریک هیلیر تشکیل داده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر